Nasza kochana Elizka

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

Pomału Elizka wychodzi z dolegliwości żołądkowych. W zeszłym tygodniu zrobiłam poiew i dziś dopiero wiem że męczyły ją bakterie jersinie. Ilość i jakość kupek udało mi się zatrzymać dzięki wywarowi z borówki czarnej (polecam!!!) i dziś po 4 tygodniach była tylko jedna "normalna" kupka :D
No i wrócił wilczy apetyt. Musimy teraz uważac co jemy przy Elizce, bo ona chce to samo, zabiera nam z talerza i niestety nie da sie oszukać produktami zastępczymi :hihi:
Elizka doskonali sztukę wstawania i siadania z pionu. Wstając korzysta już głownie z mięśni nóg, bo jak się opiera o mnie to nie czuję jej ciężaru. Umie sprawnie się poruszać między fotelem stolikiem i kanapą, zmienijąc punkt podarcia (a czasami opiera sie tylko jednym łokciem a dłonie coś przekładają). Jak coś jej spadnie to pochyla się z pionu i podnosi to nie siadając jedynie trzymając się jedną ręką stolika. No i umie wejść na schody aż do 4 stopnia i zejść sama tyłem zsuwając się :D
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

deliza pisze:zrobiłam poiew i dziś dopiero wiem że męczyły ją bakterie jersinie.
A co to jest :?: :?: :?: :?:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

Jersinia – rozpoznawana jest coraz częściej. Do zakażenia dochodzi bezpośrednio od świń, kotów, psów i gryzoni, a także po spożyciu zakażonego mleka albo mięsa (zwłaszcza wieprzowego) oraz surówek jarzynowych. Bakterie namnażają się już w temperaturze ok. 4 stopni, nawet w lodówce, choć najlepsze dla nich warunki to 20-30 stopni C. Oprócz biegunki z krwią i ropą chore dziecko ma bardzo silne bóle brzucha. (Zdarza się nawet, że omyłkowo jest operowane na zapalenie wyrostka). Czasami bakterie atakują również kości, stawy, opony mózgowo-rdzeniowe lub wątrobę. - cytat ze strony http://www.twojedziecko.pl/index.php?op ... &Itemid=47
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Rany julek - dobrze, żemalutką zdiagnozowali 8O u nas nie było krwi w kupie ufff... ale i tak dopiero dzisiaj odbieram badania z sanepidu i ciekawa jestem co tam wyhodowali 8O
Trzymajcie się dziewczyny i dziękuję za informację :cmok:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: Haniulek »

O kurczę, biedna Eliza :glaszcze
Ale całe szczęście że już jest lepiej!
O tych bakteriach jeszcze nie słyszałam :roll: Deliza dzięki za info i link do stronki.
pozdrawiamy
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

Kłopty żoładkowe odeszły w niepamięć :D Od dzisiaj będę przestawiać Elizkę na jedno spanie w ciągu dnia, bo do tej pory spała 2 razy i w wczoraj po drugim spaniu obudziła się 19.30 więc nocna pora spania przesunęła się i dopiero 1.10 usnęła i śpi jeszcze.
Wczoraj pierwszy raz Elizka została z nianią - bawiły się prze 2 h i nie było żadnych protestów - więc pełna akceptacja :D
Z postępów fizycznych - chodzi przy meblach bardzo sprawnie, i popychając wózek przed sobą lub chodzik też idzie :D , mniej chętnie chodzi trzymana za rączki. Po schodach umie wejść na piętro - bardzo szybko! i zejść też - tylko trzeba ją położyć na brzuszku na ostatnim schodku i zsuwa się po nich.
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
Ula-la
Posty: 2557
Rejestracja: 13 sie 2002 00:00

Post autor: Ula-la »

Ufff ! Super, ze ze zdrówkiem już OK ! :)
Elizko - ekstra panna z ciebie ! Pięknie chodzisz !!! Tylko po co mama zawraca ci głowę chodzikiem ? ;)

Pozdrówka !
Bartek Pędziwiatr i Kasia Kluseczka

Mamusia Bartusia (kwiecień 2005) i Kasieńki (październik 2006) --> Bartek Pogromca i Kasia Zaskakiwanka


Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

W końcu udało się. Elizka śpi raz dziennie ponad godzinę około 15. Jedno spanie nie przeszkadza jej wcale buszować przynajmniej do 23 8O Skąd ona czerpie tyle siły - nie wiem. Rano śpi do 10-11.
W zeszłą niedzielę bawiliśmy na urodzinach KarolinkiQury - juz dwuletniej!
A w najbliższą niedzielę impreza urodzinowa Elizki - wszak już roczek kończy 8O
Dziś pierwszy raz Elizka ze mną jeździła na rowerze w swoim foteliku. Bardzo jej się podobało i nie protestowała :D
Elizka chodzi trzymana za rączkę. Sama jeszcze się boi. Dzisiaj niestety zaliczyła kant stolika i guz na czole w całej okazałości. Mam nadzieję że do niedzieli zniknie ](*,). Jak zapomni że ma się trzymać, to stoi bez trzymanki :D
Nowe słówka do słownika: "niań" (daj); "bumb" ( zegar bim -bom); "ma" ( nie ma)
W zeszłym tygodniu pozbyliśmy się długiej grzywki, która sięgała już do nosa. Niestety łatwo obiąć jej nie było. Jak Elizka usnęła to wrównałam to, co jeszcze można było wyrównać :hihi:
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: Haniulek »

No, no, no, to się kroi nie zła imprezka :flowers:
Gratulujemy nowych słówek :clap1:


Deliza jeśli chcesz aby Eliza szła wcześniej spać niż 23, to możesz spróbować ją wcześniej rano budzić. Szymon wstaje około 6ej, ale za to o 20ej, po kąpieli i mleczku już smacznie zasypia. Nam akurat taki rytm odpowiada, bowiem mój mężulek wstaje do pracy około 6ej, więc od razu wszyscy jesteśmy na nogach, a wieczory mamy wtedy tylko dla siebie :wink:

Pozdrawiamy prawie-roczną Elizkę i jej rodziców
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

Impreza urdzinowa była suuper :D Przybyło okoł 40 osób dorosłych i 20 dzieci. Był tort i walki rycerzy ( trochę za głośne i co bartdziej wrażliwe dzieci wymiękały :crying: ) Zamiesznia było sporo, ale wszyscy dobrze się bawili. Najbardziej rozrabiała oczywiscie Elizka - goście dają jej prezenty a ona ich olewa i zjada chrupki :hihi:

Od niedzieli walczymy z gorączką, płaczem i ogólnym rozdrażnieniem - idą dolne trzonowce (chyba?) - widać białe gule, ale ząbki się jeszcze nie wyrżnęły :(
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: Haniulek »

Dla Elizy z okazji pierwszych urodzin :flowers: :cmok:
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

Haniluku , dzięki :cmok:

Wiadomość z ostatrniej chwili - Elizka przeszła kilka kroczków SAMA bez trzymanki :D
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: Haniulek »

Wooooow!!! BRAWO Eliza :clap1:
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

Zostałam zmobilizowana przez Marzenkę do napisania kilku słów :caluje

Święta Wielkanocne minęły nam spokojnie i bez przygód. Ze Święconką byliśmy nawet dwa razy. Było zimno więc Elizka miała płaszczyk w którym było jej bardzo ładnie i wszyscy ją zaczepiali. 8O Jedna Pani w sklepie nawet chciała, żeby z nią została, bo też by chciała mieć taką ładną córeczkę :D
Elizka jest coraz większą dziewczynką. Chodzenie opanowane i w domu i na zewnątrz. ( Nie obyło się bez kilku wpadek - raz upadła na ulicy i aż się przestraszyłam że coś się jej stało - na szczęście tyko obdarapany nos przypominał o tej przygodzie). Sprawność fizyczna coraz lepsza: umie kucać, wstaje z podłogi nie podpierając się żadnego mebla, umie klękać na jedno kolanko.
Woła świadomie mama, tata, lala. Bawiąc się samochodami lub jeżdząc na rowerku wydaje dżwięki brrrruuum. Nowe słówka: bam - balon, bach- przy upadku lub zrzuceniu jakiejś rzeczy.
Nowych zębów, które wyszły jeszcze nie da się zidentyfikować czy to kły czy trzonowce. Teraz walczymy z wiosennym katarem - dość uciążliwym i do tego pojawił się kaszel :evil: W przyszłym tygodniu miałyśmy iść na szczepienie, ale w tej sytuacji chyba trzeba będzie to przełożyć.
Korzystając z ładnej pogody wypuszczamy się na wycieczki rowerowe. Wczoraj cały dzień byłyśmy w lesie. Zabrałam ze sobą jakąś starą gondolę którą udało się przytroczyć do roweru i jak Elizka usnęła w foteliku rowreowym, to ją przełożyłam do gondoli. Czuła się tam jak sardynka w puszce :hihi: - z podkulonymi nogami i ściśnietymi rączakmi - ale spała 1,5h i ja w końcu mogłam sobie trochę poczytać książkę. Musze kończyć bo słyszę że się obudziła.
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

Dziś byłyśmy na wizycie kontrolnej ( waga 10.5kg i 73-74 cm) + szczepionka (odra różyczka świnka). Niestety nie obyło się bez :bawling:
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”