SZCZEPIONKI

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

Awatar użytkownika
andzia5143
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2009 00:00

skutki uboczne po szczepionce INFANRIX cd.

Post autor: andzia5143 »

cześć
a nie udało się jakoś tego zaleczyć albo samo się nie wchłonęło tylko trzeba było interwencji chirurgicznej? mi powiedzieli że jeżeli to odczyn poszczepienny to kiedyś tam sam zaniknie i nie trzeba z tym nic robić. A teraz po tym co napisałaś to sama nie wiem co mam o tym myśleć. Jak możesz to proszę powiedz mi jak wyglądał taki zabieg i czy maleństwo ma jakiś duży ślad po zabiegu? i czy gdzieś to zostało zgłoszone? przecież ktoś za to musi odpowiedzieć. Nie rozumiem dajesz dziecko w 100% zdrowe na szczepienie a tu wychodzi z guzem. Normalnie paranoja jakaś.
pozdrawiam cię serdecznie i jeszcze raz dziękuję za odp
Awatar użytkownika
blotka
Posty: 688
Rejestracja: 13 sie 2007 00:00

Post autor: blotka »

andzia5143 no ten odczyn jakoś zniknąć nie chciał i bujanie się z nim trochę trwało :/
Ślad po zabiegu nie jest duży, nie wiem, czy w tej chwili w ogóle jakiś jest. Mały zniósł zabieg dobrze, jakoś to tak szybko poszło i stosunkowo nisko inwazyjnie.
Może skonsultuj się z jeszcze jakimś lekarzem?
Co do zgłaszania komukolwiek - nie mam pojęcia, czy to by coś dało, bo 'to się zdarza' - tak powie większość lekarzy i na tym się sprawa skończy.
Mam nadzieję, że się szybko uporacie z tym odczynem, może faktycznie obejdzie się bez zabiegu. Życzę Twojej córci dużo zdrówka :)
Awatar użytkownika
andzia5143
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2009 00:00

Post autor: andzia5143 »

dziękujemy bardzo za życzenia. Napewno coś będę działać w tej sprawie.
Awatar użytkownika
lena27
Posty: 189
Rejestracja: 11 sty 2008 01:00

Post autor: lena27 »

hej dziewczyny mam do was pytanko niedługo będe mamą i chciałam sie dowiedzieć od was jak to jest ze szczepionkami podanymi zaraz po urodzeniu jeszcze w szpitalu . Z tego co wyczytałam ( głównie w internecie) najlepiej nie podawać dziecku NA WZW TYPU B szczepionki Euvax i hepavax ze wzgledu na to ze maja w składzie timerosal najlepiej podać szczepionkę Engerix (płatną ) a jak to jest ze szczepionkami na grużlicę ??? . Coś wyczytałam ze szczepienie na WZW TYPU B nalezy powtórzyc 3 razy w odpowiednim terminie natomast na gruzlice szczepi sie tylko raz czy w takim razie muszę szczepić córkę na gruzlice zaraz po urodzeniu czy moge zrobic to w pozniejszym terminie ????
Przepraszam jesli namąciłam mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi i czekam na jakaś odp od was bo moja wiedza na temat szczepień jest bardzo mizerna
http://lb1f.lilypie.com/jMXLp1.png
Awatar użytkownika
tosca
Posty: 657
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: tosca »

polecam aryciekawą wypowiedz na temat szczepionek dla dzieci prof. Majewskiej dla Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego, w której poruszany jest temat wpływu masowych szczepień
dzieci szczepionkami z zawartością związków rtęci na zdrowie całej populacji:
http://www.wykop.pl/ramka/225334/list-p ... zczepionek
Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 785
Rejestracja: 28 sty 2003 01:00

Post autor: Mycha »

A ja polecam film w języku francuskim:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 3482537965#
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=92][img]http://zpo.ath.cx/b/92.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 785
Rejestracja: 28 sty 2003 01:00

Post autor: Mycha »

[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=92][img]http://zpo.ath.cx/b/92.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Post autor: deliza »

Czy szczepicie dzieci przed pójściem do przedszkola na ospę wietrzną, żółtaczkę WZW A, pneumokoki?

Lekarka te mi właśnie zaleciła, a ja się ciągle waham ( nie tylko ze względu na cenę - ale i na aspekty cytowane w poprzednich komentarzach)
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

Tak do poczytania w temacie szczepionek, na temat szczepionki przeciwko HPV
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
Sasetka
Posty: 1973
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Re: SZCZEPIONKI

Post autor: Sasetka »

Moja córcia ma skończone 13 miesięcy, powinna dostać teraz szczepionkę pzreciw odrze, śwince i różyczce..... ale zastanawiam się czy ją szczepić.

Czy jest mozliwe zaszczepić ją oddzielnie na kążdą z tych chorób?
Czy nie szczepienie dziecka jest karalne?
Czy jeśli nie zaszczepie a córka zachoruje to moze być zagrożone jej życie?

Mam okropny mętlik w głowie.......
Adoptuś Juniorek - lat 7
Brzuszkowa Niespodzianka - lat 3
Kropek - 10 tc [*]
Bączek- tp 23.11.2012
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Re: SZCZEPIONKI

Post autor: Pepe28 »

Sasetka pisze:zastanawiam się czy ją szczepić
A dlaczego nie chcesz szczepić? Ja podałam synkowi Priorix. Zero skutków ubocznych, czego nie mogę powiedziec np. o Prevenarze czy Infanrix Hexa. Nie ma możliwości podzielenia tych szczepionek na oddzielne wkłucia, przynajmniej na pewno nie w Polsce. Do wyboru jest szczepionka Prioriz lub MMRII. Za nie zaszczepienie grozi kara do 5000zł (o ile się nie mylę w kwocie), bo to szczepienia obowiązkowe. Zwolnione są niektóre dzieci, które są np. uczulone na jeden ze skladników szczepionki, chore na wybrane choroby etc. A zachorowanie np. na odrę może być bardzo niebezpieczne dla takiego maluszka jak Twój :roll:
Awatar użytkownika
Sasetka
Posty: 1973
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Re: SZCZEPIONKI

Post autor: Sasetka »

Pepe28 pisze:]A dlaczego nie chcesz szczepić?
boję się reakcji poszczepiennych, duzo się mówi/pisze o negatywnych skutkach szczególnie tej szczepionki, np. autyzm.
Sieje się panikę, a mało rzeczowych dowodów że to szkodzi, ale strach pozostaje.

Synka zaszczepiliśmy, wszystko o.k. na szczęście.
Przy nim nie było dylematu szczepić czy nie szczepić bo o tych wszystkich negatywnych skutkach dowiedzieliśmy sie po fakcie.
Adoptuś Juniorek - lat 7
Brzuszkowa Niespodzianka - lat 3
Kropek - 10 tc [*]
Bączek- tp 23.11.2012
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Re: SZCZEPIONKI

Post autor: Pepe28 »

Sasetka pisze:Sieje się panikę, a mało rzeczowych dowodów że to szkodzi
Sasetka pisze:Przy nim nie było dylematu szczepić czy nie szczepić bo o tych wszystkich negatywnych skutkach dowiedzieliśmy sie po fakcie
Sama widzisz. Dowodów brak, panika jest, a powiązanie autyzmu z tą szczepionką (a tak konkretnie to z MMRII) - prawdopodobnie zerowe.
Podejdź do tego na spokojnie - i nie kombinuj, zaszczep :wink:
Awatar użytkownika
Angelika84
Posty: 751
Rejestracja: 17 wrz 2009 00:00

Re: SZCZEPIONKI

Post autor: Angelika84 »

Witam

Chciałabym zapytać Was o szczepionki przeciwko rotawirusom oraz pneumokokom. To znaczy teraz musimy z mężem zdecydować czy szczepić dziecko czy zrezygnować z tych szczepień i szczerze mówiąc poczytałam opinie i trochę się boję, żeby nie było jakiś skutków ubocznych. Powiedzcie mi czy są jakieś szczepionki bezpieczne (chodzi mi o nazwy), które spokojnie można dziecku dać czy jest tylko jakaś jedna szczepionka i nie mamy żadnego wyboru ?? A Wy szczepicie wasze dzieciaczki ??
Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
starania od 2008r.
wrzesień 2008r. - PCO
październik 2009r. - CLO i UDAŁO SIĘ :)
16.07.2010 r. o 14.30 na świat przyszedł nasz skarb - Dominika Wiktoria
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Re: SZCZEPIONKI

Post autor: Pepe28 »

Angelika84 Obu swoim dzieciom podałam Rotarix p/rotawirusom. Objawy poszczepienne: więcej kupki (u obojga) i bulgotanie w żołądku (u Wojtka). Wszystko unormowało się po ok. 36-48h. Prevenar (p/pneumokokom) podałam Wojtkowi w 4 dawkach poczynając od 2mż. Objawy poszczepienne: temperatura do max 37,8 po 12h, drażliwość, senność, nieco mniejszy apetyt. Wszystko unormowało się po ok. 48h (najszybciej temperatura). Natalię zaszczepię Prevenarem po skończonym 6mż - w 3 dawkach, zgodnie z harmonogramem szczepień. Koszt szczepionek: Rotarix - 320zł / dawka; Prevenar 280zł / dawka. Ceny jednak bardzo różnią się między przychodniami i aptekami (np. Rotarix może kosztować i 400zł / dawka). W przypadku każdego z tych szczepień (przeciw rotawirusom i pneumokokom) masz wybór kilku szczepionek różnych producentów. Ja znam te powyższe i te mogę zdecydowanie polecić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”