ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

Korsarz
Posty: 15
Rejestracja: 01 sie 2018 11:29

Embolizacja żylaków powrózka nasiennego - gdzie na NFZ?

Post autor: Korsarz »

Witam!
Dostałem skierowanie na embolizacje zylakow. Jestem z okolic Poznania. W samym Poznaniu dzwoniłem już na ul. Szwajcarska ale niestety tam już nie wykonują. Dzwoniłem też do Bydgoszczy do szpitala Biziela i również odpada. Czy ktoś mógłby polecić jakąś placówkę na NFZ gdzie ten zabieg mógłbym wykonać? Najlepiej by było do ok. 300km od Poznania ale jeśli nie da rady to pojadę gdziekolwiek bo zależy mi aby już to mieć za sobą jak najszybciej.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!
Paweł1986
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2018 10:46

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Paweł1986 »

Czołem wszystkim,

W ostatnich miesiącach umieściłem kilka postów w tym temacie więc dzielę się z Wami moimi wynikami po 5 miesiącach od operacji. W nawiasach wyniki sprzed operacji.

Okres abstynencji: 4 dni (4 dni)
Objętość: 3,4 ml (2,8 ml)
pH: 8,4 (8,3)
Czas upłynnienia: 40 min. (20 min.)
lepkość: + (+)
Liczba plemników w ml ejakulatu: 4 mln (<1 mln, w innym laboratorium <0,1 mln)
Liczba plemników w ejakulacie: 13 mln (<2,8 mln)
Komórki okrągłe: 3-5 (3-5)
Komórki nabłonkowe: 0 (0)
Erytrocyty: 0 (0)
Ogólny % ruchliwych: 63% (67%)
Ruch postępowy: 51% (48%)
Ruch niepostępowy: 12% (19%)
Brak ruchu: 37% (33%)

Nieprzerwanie przyjmuje Profertil oraz witaminy C i D.
Jak widzicie poprawa jest dość duża, jednak w dalszym ciągu wyniki odbiegają od tych oczekiwanych.
W dniu dzisiejszym otrzymałem zalecenia stosowania Tamoxifenu i Polifilinu. Głęboko zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie.
Czy ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii?
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: carmen81 »

Paweł1986 pisze:W dniu dzisiejszym otrzymałem zalecenia stosowania Tamoxifenu i Polifilinu. Głęboko zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie.
Czy ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii?
zachęcam do zadania pytania naszym ekspertom...
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Anastazja888
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2018 15:03

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Anastazja888 »

Od długiego czasu borykam się z ogromnym problemem żylaków. Mam już całkiem spore doświadczenie z wieloma lekami: tabletkami, suplementami, żelami, czopkami, wszystko co tylko możliwe, i nic nie dzialające. : ( Tak też aktywnie śledzę jak to wygląda w przemyśle farmaceutycznym i teraz wszedł taki lek jak Varosin Forte Max, ma całkiem dobre opinie, ale też sporo kosztuje. I teraz nie wiem czy go też przetestować. Korzystaliście? Wiecie jak wygląda z nim sprawa? Nie chce bawić się następnym środkiem, który tylko sprawi, że stracę czas. Znalazłam o nim opinie na http://wylecz-zylaki.pl/ ale nie wiem co uważać na temat tej strony. Przepraszam jeżeli zły wątek.
Paweł1986
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2018 10:46

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Paweł1986 »

Anastazja888 pisze:Od długiego czasu borykam się z ogromnym problemem żylaków. Mam już całkiem spore doświadczenie z wieloma lekami: tabletkami, suplementami, żelami, czopkami, wszystko co tylko możliwe, i nic nie dzialające. : ( Tak też aktywnie śledzę jak to wygląda w przemyśle farmaceutycznym i teraz wszedł taki lek jak Varosin Forte Max, ma całkiem dobre opinie, ale też sporo kosztuje. I teraz nie wiem czy go też przetestować. Korzystaliście? Wiecie jak wygląda z nim sprawa? Nie chce bawić się następnym środkiem, który tylko sprawi, że stracę czas. Znalazłam o nim opinie na http://wylecz-zylaki.pl/ ale nie wiem co uważać na temat tej strony. Przepraszam jeżeli zły wątek.
Czy nie lepiej wykonac operacje ZPN?
Emsi
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2018 20:46

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Emsi »

Nierozumiem, dr. Mrugacz mówił mi że nie ma sensu usuwania żylaków. To samo lekarz z Kriobanku. To jak jest?? !!
mt30
Posty: 32
Rejestracja: 21 wrz 2017 17:22

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: mt30 »

Emsi pisze:Nierozumiem, dr. Mrugacz mówił mi że nie ma sensu usuwania żylaków. To samo lekarz z Kriobanku. To jak jest?? !!
Obaj lekarze są ginekologami, udaj się do androloga a takiego w Białymstoku nie ma. Z tego co dziewczyny piszą czasami pomaga. Usuwalnie ZPN najlepiej metodą mikrochirurgiczną.
carlos9999
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2010 01:00

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: carlos9999 »

Maro24 pisze:Czołem Forumowicze,

Czy ktoś z Was leczył żylaki powrózka nasiennego w klinice Uromedica we Wrocławiu? (dr n. med. Wojciech Kołaczyk).

Niestety nie udało mi się znaleźć na forum żadnych wpisów na ich temat, a to podobno jedyna klinika na Dolnym Śląsku, która operuje ŻPN metodą mikrochirurgiczną (a na tej mi zależy).

Z góry dzięki za pomoc! :)
Witam,dziś własnie miałem zabieg w Uromedice
metodą mikrochirurgiczną u doktora Kołaczyka.Zabieg miałem o godz.8 rano o godz.17 wyszedlem do domu.Co do efektow to wypowiem się potem.To była moja druga operacja-pierwsza w grudniu 2012r. metodą laparoskopową-w lutym 2013r. żona była już w ciąży.Jednak po czsie nastąpił nawrot a staramy sie o drugie dziecko i postanowilem jeszcze raz podejsc do zabiegu,moze znow sie uda.Opisywalem moją historię w tym wątku w 2013r. mozesz sobie poszukac ale moim zdaniem nie ma sie co zastanawiac nad operacja tylko dzialac.Pozdrawiam
konrad_
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2018 20:57

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: konrad_ »

Witam, zaużyłem u siebie coś niepokojącego na spodzie moszny pod lewym jądrem. Jest to twardsze, w dotyku przypomina grubą żyłę która przesuwa się, czasami mogę ją wymacać, a czasem znika. Wiele osób mówi, że te żylaki występują nad jądrem czy możliwe, że mogą się znajdować tak jak w moim przypadku na spodzie moszny pod jądrem? Od czasu znalazienia tego zgrubienia doskiera mi ból w pachwinie i lewym jądrze podczas poruszania się.
Zna ktoś jeszcze jakiegoś dobrego urologa w Rzeszowie, który mógłby to sprawdzić?
Korsarz
Posty: 15
Rejestracja: 01 sie 2018 11:29

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Korsarz »

Witam!
Czy przy żylakach powrózka nasiennego, a bardzo złych badaniach nasienia (mowa tu o <1 mln plemników na ml nasienia.) dobre wyniki hormonalne to dobry znak czy paradoksalnie zły? Tzn. że mniej aspektów da się poprawić żeby przełożyło to się na jakość nasienia skoro hormony są w porządku? Bo już sam nie wiem jak to interpretować...
z góry dzieki za odp
Paweł1986
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2018 10:46

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Paweł1986 »

Czy dysponujecie informacjami nt. wskazań lub zakazu ćwiczeń na siłowni (bieganie+ćwiczenia siłowe) po operacji ŻPN?
Jestem 10 miesięcy po operacji i chcę się zapisać na siłownię w celu zadbania o swoje zdrowie i dalszej poprawy wyników nasienia, jednak w Internecie można znaleźć informacje, że taki wysiłek może spowodować nawrót ŻPN. Nie chce sobie zaszkodzić zamiast pomóc.
Z góry dziękuję za pomoc.
stef
Posty: 14
Rejestracja: 28 wrz 2017 19:00

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: stef »

Szykuje sie do zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Myślałem o embolizacji na nfz ale termin oczekiwania to ok 6 miesiecy. Kolejna myśl to zabieg mikrochirurgiczny w Novum w warszawie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia właśnie z mikrochirurgią w novum? Polecacie czy lepiej wybrać coś innego?
Ewulka84
Posty: 9673
Rejestracja: 25 paź 2013 14:43

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Ewulka84 »

stef pisze:Szykuje sie do zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Myślałem o embolizacji na nfz ale termin oczekiwania to ok 6 miesiecy. Kolejna myśl to zabieg mikrochirurgiczny w Novum w warszawie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia właśnie z mikrochirurgią w novum? Polecacie czy lepiej wybrać coś innego?
Mój mąż miał usuwane żpn przez dr Wolskiego w Novum. U nas operacja nie przyniosła efektów w postaci poprawy jakości nasienia, ale na pewno ze względów zdrowotnych jest zalecana.

9.03.2015-II ICSI :love:
10 dpt-36,4 12 dpt-92 17 dpt-1077
3.12.2015-nasze Szczęście jest juz z nami :)

Awatar użytkownika
bionada
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2016 19:40

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: bionada »

W naszym wypadku operacja w Novum u Dr Wolskiego przyniosła oczekiwany efekt tj. ze stadium azospermii, czyli całkowitego braku plemników, pojawiły się plemniki w ejakulacje co pozwoliło nam podejść do icsi bez żadnej punkcji.
hope die last

01.10.2015 - start
azo
25.01.2016 - tese - nic
w maju zmiana kliniki na novum
czerwiec 2016 - ZPN
24.11.2018 - ICSI w Novum
01.02.2019 - crio; 11 dpt - 169, 13 dpt - 433; 21 dpt - 8505; 25 dpt - jest serduszko
TP 20.10.2019
Martynkowo
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2019 22:31

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Martynkowo »

Witam,
mąż ma masywne żylaki powrózka nasiennego do 0.5cm... Jesteśmy po embolizacji, gdzie okazało się, że żylaków jest jednak wiecej, ale lekarz zamknął żyłę główną. Ktoś miał podobne doświadczenia?
U nas z kolei dziwna sytuacja, ponieważ wyniki nasienia aż tak złe nie były, oprócz morfologi, bo tylko 1% :( . Ale ilość plemnikow w całkowitym ejakulacie wynosiła 54mln, a ruch postępowy 32%. Reszta parametrów w normie. Komuś poprawiła się morfologia? Zastanawiamy się jaka jest opcja, jesli przy tak masywnych żylakach embolizacja się nie powiedzie?
Starania od czerwca 2018,
PCOS,
Mąż ŻPN, embol. 31.05.2019r...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”