AID - INSEMINACJA NASIENIEM DAWCY (GDZIE, KIEDY, OPINIE)

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

Awatar użytkownika
marcinsgdz
Posty: 483
Rejestracja: 09 lis 2006 01:00

AID - INSEMINACJA NASIENIEM DAWCY (GDZIE, KIEDY, OPINIE)

Post autor: marcinsgdz »

Witam!
Mamy za sobą 3 IUI i 1 x ICSI. U mnie wsyztsko wporządku - natomiast mężuś: mała ilość i ruchliwość plemników. Badanie DNA plemnika- obniżona płodność - 19%. Zaczynamy myśleć o inseminacji nasieniem dawcy - czy jest skuteczniejsza? Udało się komuś? Nie mamy z kim o tym porozmawiać- proszę o wypowiedzi :)
Awatar użytkownika
jomale
Posty: 4695
Rejestracja: 13 lut 2005 01:00

Re: Inseminacja nasieniem dawcy - opinie

Post autor: jomale »

marcinsgdz Myślę, że AID należałoby rozważać dopiero przy całkowitej azooseprmii. Przy własnych plemnikach próbowałabym do skutku albo na ile sił i pieniędzy starczy.
Może rozważ inną Klinikę skoro obecni się nie spisują?
Musicie dogłebnie przeanalizowac temat.
Co do statystyki to nasi eksperci po prostu podkreślają, że przy każdym zabiegu IVF waha się od 30-50 % (niezależnie od nasienia).
Awatar użytkownika
Gość

Re: AID - Inseminacja nasieniem dawcy (gdzie, kiedy, opinie)

Post autor: Gość »

Dziewczyny a co wiecie i sądzicie o AID w Novum?
kamkus
Posty: 2694
Rejestracja: 01 lis 2010 18:20

Re: AID - Inseminacja nasieniem dawcy (gdzie, kiedy, opinie)

Post autor: kamkus »

mory zaczyna sie tam tak zwana masowka-to moje odczucia,ale ogolnie wyglada jak profesjonalna klinika.dobrze sie tam czulam,ale rozczarowanie zostalo
LUTY 2012 JUNIOR JUZ Z NAMI
Awatar użytkownika
Gość

Re: AID - Inseminacja nasieniem dawcy (gdzie, kiedy, opinie)

Post autor: Gość »

Ja dobrze sie czulam w artemidzie a b-stoku:)
Awatar użytkownika
Gość

Re: AID - Inseminacja nasieniem dawcy (gdzie, kiedy, opinie)

Post autor: Gość »

A jeśli chodzi o jakość nasienia to nie wiecie czy jest różnica w Novum a w innych klinikach?
Zsunaj
Posty: 761
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Re: AID - Inseminacja nasieniem dawcy (gdzie, kiedy, opinie)

Post autor: Zsunaj »

mory jeśli pytasz o IUI nasieniem dawcy to nie ma znaczenia. Nasienie dawcy jest już wcześniej przebadane i odpowiada wszystkim normom.

Jeśli pytasz o nasienie własne to mi w lokalnej klinice wyszło 3-4 %, w Novum 8%.
Awatar użytkownika
Gość

Re: AID - Inseminacja nasieniem dawcy (gdzie, kiedy, opinie)

Post autor: Gość »

Zsunaj pisze:mory jeśli pytasz o IUI nasieniem dawcy to nie ma znaczenia. Nasienie dawcy jest już wcześniej przebadane i odpowiada wszystkim normom.
chodzi mi o nasienie dawcy, ja już po prostu nie wiem o co tym wszystkim myśleć...
No ale może owszem nasienie oddane przez dawcę odpowiada normom ale może potem coś z nim inaczej "robią" w różnych klinikach...
Awatar użytkownika
latera
Posty: 63
Rejestracja: 26 cze 2009 00:00

Re: AID - Inseminacja nasieniem dawcy (gdzie, kiedy, opinie)

Post autor: latera »

Cześć dziewczyny!
My również rozważamy inseminacje nasieniem dawcy. W sierpniu 2010 r. po 1,5 r nieudanych prób zdecydowaliśmy sie na leczenie. Pierwszy lekarz zlecił nam badanie CASA, po którym okazało sie ze wyniki sa fatalne bo plemników było tylko 6,80 mln/ml . Lekarz przepisał emkowi leki po których miało sie poprawić. W miedzy czasie kazał starać sie naturalnie i powiedział ze do końca roku na pewno będę w ciąży. Po trzech miesiącach zrobił następne badania i wyniki były jeszcze gorsze. Zmieniliśmy lekarza który odrazu powiedział ze to kwalifikuje sie tylko do IVF ale oczywiście zaczęliśmy od inseminacji. Pierwsza próba nie powiodła sie. Postanowiliśmy podejść jeszcze raz. IUI nie odbyło się z powodu wyniku- 3,3 mln/ml. Jak widać nadaje sie to tylko do IVF. Z uwagi na brak funduszy zastanawiamy sie nad AID.
Powiedzcie co mamy robić? Oboje z mężem jesteśmy zdecydowani na dawce ale czy warto najpierw spróbować IVF?
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
lisica81
Posty: 144
Rejestracja: 06 mar 2009 01:00

Re: AID - Inseminacja nasieniem dawcy (gdzie, kiedy, opinie)

Post autor: lisica81 »

Witajcie

Piszę bo może kogos podniesie to na duchu i da cień nadziei. U mojego M azo.
Kilka lat starań, przepychanek. Generalnie psychicznie bardzo ciężki dla nas czas. Poprosiłam wreszcie M. czy mógły przemyśleć AID. Nie naciskałam, nie gderałam. Spytał tylko jakie jest moje zdanie. "No cóż, gdybym nie brała pod uwage takiego rozwiazania, nie pytałabym Cie kochanie co o tym myślisz" Przyszedł po jakimś tygodniu i powiedział, że sobie wszystko przemyślał i chce to zrobić. Powiem szczerze, że był naprawde zdecydowany, a to mną targały watpliwości. Nie byłam gotowa na tak szybką jego decyzję. AID udało sie za pierwszym razem.
Polecam klinikę w Krakowie ARTVIMED. Dziękujemy doktorze, ma Pan szczęśliwą rękę ;)
Teraz jeteśmy w ciazy. I nie wyobrazałam sobie, że można się tak cieszyć z dziecka jak cieszy się M. Gada do brzucha, głaszcze, razem ze mną wstaje w nocy do toalety, ma zachcianki chyba większe niż ja, bolą go plecy. Mam tylko nadzieje, że nie będzie rodził :)
A ja jestem przeszczęśliwa, kochamy tego małego szkraba co we mnie rośnie i nie zamienilibyśmy go na żadnego innego.


Trzymam za Was wszystkie kciuki i trzymam kciuki za wasze decyzje.
Awatar użytkownika
papcio
Posty: 377
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Re: AID - INSEMINACJA NASIENIEM DAWCY

Post autor: papcio »

Zsunaj pisze:mory jeśli pytasz o IUI nasieniem dawcy to nie ma znaczenia. Nasienie dawcy jest już wcześniej przebadane i odpowiada wszystkim normom.
Zsunaj Co wg Ciebie oznacza " jest już wcześniej przebadane iodpowiada wszystkim normom"?
Zsunaj
Posty: 761
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Re: AID - INSEMINACJA NASIENIEM DAWCY

Post autor: Zsunaj »

papcio wg mnie oznacza to, że jest to nasienie odpowiadające normom WHO wg których nasienie jest zdolne do zapłodnienia komórki jajowej.
Awatar użytkownika
papcio
Posty: 377
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Re: AID - INSEMINACJA NASIENIEM DAWCY

Post autor: papcio »

Zsunaj pisze:papcio wg mnie oznacza to, że jest to nasienie odpowiadające normom WHO wg których nasienie jest zdolne do zapłodnienia komórki jajowej.
ok dzięki. Musimy mieć jednak świadomość, że w wielu wypadkach dawca nasienia nie jest przebadany pod kątem poprawności kariotypu - niestety :mur: i decydując się na aid warto zapytać swojego lekarza o tą kwestię.
od2004
IUI2008:(
ICSIP-ńPolna(ND(5tc)27.11.10[*]
ICSIP-ńPolna(ND-crio)(11tc)15.03.11[*]
ICSI BS Bocian2011 dzięki Ci Doktorro, nasz CUD jest już z nami.
Lipiec2013 czas na rodzeństwo
"Trudno jest iść przez życie wieloma drogami" Justa 26 dzięki
Awatar użytkownika
Gość

Re: AID - INSEMINACJA NASIENIEM DAWCY

Post autor: Gość »

Jesteśmy po nieudanym in vitro imsi i crio transferze nasieniem męża. Chcemy przystapić do in vitro nasieniem dawcy. Interesuje mnie czy są jakieś normy nasienia dawcy i na co oprócz cech podobnych do męża należy zwracać uwagę przy doborze nasienia?
kamkus
Posty: 2694
Rejestracja: 01 lis 2010 18:20

Re: AID - INSEMINACJA NASIENIEM DAWCY

Post autor: kamkus »

glamourek a nie myslalas o AID ?
LUTY 2012 JUNIOR JUZ Z NAMI
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”