BRAK PLEMNIKÓW (cz.II)

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

Awatar użytkownika
ana19
Posty: 89
Rejestracja: 09 mar 2009 01:00

Post autor: ana19 »

Hej, kobietki mam pytanko czy jest któryś mężuś po biopsji i po wizycie kontrolnej po biopsji u Wolskiego, ciekawa jestem jaki badania hormonów zalecił -jeżeli możecie to napiszcie
z góry wielkie dzięki
2007 Poznań -azooooo+zespół pco
2008 Nowum -Cryptozoospermia
2009 Nowum -azoooooo
Kariotyp 46xx, 46xy
Listopad 2009 Nowum-biopsja :-( nie znaleziono plemników
Marzec 2010 -ctyptoasthenozoospermia

Mam nadzieję............. :-)
Awatar użytkownika
pycha
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2009 00:00

Post autor: pycha »

MR1979 dobrze, że z tymi wynikami jest ok, przynajmniej o to nie musicie sie martwić
myślę, że macie szeroki zakres badań zrobionych i ,że bez względu do którego androloga pójdziecie, to będzie wiedział juz co dalej robić
POWODZENIA
Awatar użytkownika
elises
Posty: 1675
Rejestracja: 29 paź 2009 01:00

Post autor: elises »

Byliśmy z mężem u androloga
dostaliśmy zalecenie zrobienia markerów AFP i HCG
ale z tego co piszecie to jeszcze robiliście także CEA i PSA
i teraz nie wiem czy ograniczyć się do tych zaleconych czy od razu zrobić te pozostałe?

Czy badania tych markerów jest szansa zrobić na fundusz zdrowia?
Awatar użytkownika
pycha
Posty: 9
Rejestracja: 11 paź 2009 00:00

Post autor: pycha »

elises
myślę, że mimo wszystko lepiej zrobić wszystkie, nawet dla własnego spokoju
koszt jednego markera u nas około 20 zł, ale z cenami wiadomo różnie bywa - zależy od laboratorium. Na NFZ oczywiście można, z tego co wiem to skierowanie wypisze napewno onkolog, może i urolog by wypisał
Awatar użytkownika
panienka
Posty: 2855
Rejestracja: 12 paź 2008 00:00

Post autor: panienka »

a własnie sie zastanawiam czy przy tak wysokim fsh (50) jest sens na biopsje?!
Awatar użytkownika
Madziorex
Posty: 289
Rejestracja: 05 gru 2009 01:00

Post autor: Madziorex »

Panienka - może warto najpierw zrobić badania genetyczne? I jeżeli będą w porządku to wtedy zastanowić się nad biopsją? Wczoraj wrzuciłam artykuł po angielsku na wątek o FSH. Tam najwyższe było 51,21 i robili biopsję, ale nie wiem czy nie w celach badawczych (grupa azo). Jak wynika z tego artykułu najwyższe FSH u facetów z oligospermią w tej próbie to 42,64 - czyli przy takim bywają jeszcze plemniki. To ciężki wybór. Zależy od waszego nastawienia, zasobności, zgody lekarzy. Może dobry, doświadczony androlog pomoże?
11.2009 Kryptozoospermia (300 tys.)
01.2010 Operacja żylaków powrózka nasiennego, brak poprawy
05.2010 IMSI, 2 2-dniowe, c. bioch.
08.2010 ET z witryfikacji, 2 2-dniowe :(
09.2010 IVM, 2 2-dniowych :(
02.2011 ICSI, 2 blast. :(
02.2012 ICSI, 3 4-dniowe, beta 12<53<211<442 i niech rośnie ...
Awatar użytkownika
panienka
Posty: 2855
Rejestracja: 12 paź 2008 00:00

Post autor: panienka »

Madziorex pisze:Panienka - może warto najpierw zrobić badania genetyczne? I jeżeli będą w porządku to wtedy zastanowić się nad biopsją? Wczoraj wrzuciłam artykuł po angielsku na wątek o FSH. Tam najwyższe było 51,21 i robili biopsję, ale nie wiem czy nie w celach badawczych (grupa azo). Jak wynika z tego artykułu najwyższe FSH u facetów z oligospermią w tej próbie to 42,64 - czyli przy takim bywają jeszcze plemniki. To ciężki wybór. Zależy od waszego nastawienia, zasobności, zgody lekarzy. Może dobry, doświadczony androlog pomoże?

właśnie musze troche poczytać :wink:
Nie wiem czy jest sens z biopsja ale zobaczymy ...mam wizytę 29 kwietnia wiec juz niedługo zobaczymy:)
Moj m. powiedział że wie że tam nic nie wyjdzie!
karolka83
Posty: 13
Rejestracja: 29 cze 2010 17:20

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: karolka83 »

Witam, u mojego męża ze wstępnych badań nasienia stwierdzono Azoospermię.Wynik był dla na nas porażający. We własnym zakresie zrobiliśmy hormony:
FSH 2,73
LH 5,99
PRL 14,06
T 4,90
TSH Tyreotropina 2,790, patrząc na normy - wyniki są wporządku.
I to jak narazie jedyna dobra wiadomość.
Zapisaliśmy się do dr. Wolskiego w Novum i cierpliwie czekamy.
Przyznam się, że wyniki hormonów podniosły mnie na duchu, ale boję się że moja radość jest przedwczesna.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: Gość »

karolka83 - juz po wizycie?? Jak wrazenia? Jak będzie wyglądało dalsze leczenie?
Awatar użytkownika
jku24
Posty: 43
Rejestracja: 09 lut 2010 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: jku24 »

czy ktoś korzystał z banku nasienia? My mamy mieszane uczucia co do in vitro. Ja mam wszystko ok, a u męża 2% prawidłowych do invitro by sie znalazło
Awatar użytkownika
izydor72
Posty: 490
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: izydor72 »

jku24 dla nas lekarz też widział szanse jedynie w in vitro ICSI bo na zwykłe IVF nasienie było za kiepskie (nie mówiąc o inseminacji) a udało się naturalnie przy 0,5ml nasienia, a 0,4mln/ml czyli 200tyś armią z czego 90% patologicznych a tych o ruchliwości A raptem 1%.

Nie wiem jak długo się staracie, i ile masz lat (płodność z wiekiem nieco maleje) ale skoro u ciebie wszystko Ok to może się udać nawet przy takich parametrach, skoro nam się udało.
Zsunaj
Posty: 761
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: Zsunaj »

jku24 2% to kupa prawidłowych plemników.Ile jest plemników w ejakulacie i w 1 ml ejakulatu? AID to nic strasznego ale przeanalizujcie jeszcze raz to nasienie.
Awatar użytkownika
elises
Posty: 1675
Rejestracja: 29 paź 2009 01:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: elises »

jku24 pisze:czy ktoś korzystał z banku nasienia?
bardzo wiele par korzysta :)
Poczytaj tutaj
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... start=1800
W lipcu 2012 urodził się nasz skarb :)
W sierpniu 2015 urodził się drugi skarb :)
Koniec walki :)
mika8282
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2010 23:34

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: mika8282 »

Witam. Jestem tu nowa. Problem z brakiem plemników nie dotyczy bezpośredni mnie, ale bardzo bliskiej mi osoby z mojej rodziny. Badanie wykazało brak plemników. Jesteśmy załamani, niestety On nie ma oparcia w tej chwili w partnerce. Co dalej robić? Czy to już wyrok? Jak mogę Mu pomóc?
Awatar użytkownika
panienka
Posty: 2855
Rejestracja: 12 paź 2008 00:00

Re: Brak pleminków i co dalej cz. II

Post autor: panienka »

jku24 pisze:czy ktoś korzystał z banku nasienia? My mamy mieszane uczucia co do in vitro. Ja mam wszystko ok, a u męża 2% prawidłowych do invitro by sie znalazło
ja jestem po ivf z banku nasienie -jak dla mnie rewelacja:)o ile to mozna tak okreslic:)
Nasze dzieciaczki urodziły się 30/06/2011
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”