BRAK PLEMNIKÓW (cz.II)

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Botak
Posty: 1322
Rejestracja: 25 wrz 2008 00:00

BRAK PLEMNIKÓW (cz.II)

Post autor: Botak »

Brak plemników i co dalej cz. II
Jest to forum specjalnie poświęcone dla osób, które są po TEJ wiadomości.
Nie poddajemy się tylko walczymy.
BADANIA DLA BEZPLEMNIKOWCÓW

Jeśli w pierwszym badaniu nasienia nie znaleziono żadnego plemniczka powinno wykonać się następujące badania:
1. zawsze trzeba powtórzyć badanie nasienia.
2. zbadajcie poziom hormonów, które odpowiadają za prawidłowe funkcje jąder: FSH, LH, Testosteron, prolaktyna. TSH też jest wskazana.
3. usg jąder, badanie palpacyjne przez lekarza - androlog lub urolog
4. biopsja jąder - przy prawidłowych wynikach hormonów jest szansa na znalezisko, przy FSH > 12 szanse są praktycznie zerowe.

To są pierwsze badania, o które najczęściej pytacie
i. Oczywiście zawsze należy wszystko wykonywać pod kierunkiem lekarza, ale oprócz biopsji można wyniki zrobić już przed pierwszą wizytą. Zaoszczędzony czas i pieniądze.

Dla tych, którzy mają trochę żołnierzy...

Co podawać/robić, żeby poprawić parametry nasienia:
ZESTAW ZIOŁOWO-WITAMINKOWY NA POPRAWĘ PARAMETRÓW NASIENIA :
maca z bioselenem, koenzym Q, wit. B complex - zwłaszcza B6 i B12, cynk, wit. C, E, wyciąg z buzdyganka ziemnego - Tribulus terrestris, żeń-szeń, citrosept.
ZESTAW NA PODKRĘCENIE RUCHU:
L-karnityna, np 500 forte plus firmy Olimp, acetyl L-karnityny, L-arginina -już jest w L-karnityna 500 forte plus.
I INNE RADY:
Należy pamiętać o nieprzegrzewaniu jąder: koniec z ciasnymi slipkami, dżinsami, noszeniem komórki w kieszeni spodni, trzymaniem laptopa na kolanach, gorącymi kąpielami i długimi nasiadówkami w saunie. Przy długiej jeździe samochodem należy robić przerwy. Trzeba odstawić papierosy, alkohol, za to zwiększyć ilość ruchu i wysiłku fizycznego. Można zwykły cukier zamienić na fruktozę.

Lekturki w temacie do poczytania:


Niepłodność, adopcja:
Sinead Moriarty "Emma pragnie dziecka", "Droga po dziecko"
Katarzyna Kotowska "Jeż","Wieża z klocków"
Iwona Jurczenko-Topolska "Bociany przylatują zimą"
Ben Elton "Nie do pojęcia"
Magdalena Grycman "Dom malowany", "Dom na nowo malowany"
Macierzyństwo:
Tracy Hogg "Język niemowląt"
Leszek K. Talko "Dziecko dla początkujących", "Dziecko dla średnio zaawansowanych", "Dziecko dla profesjonalistów"

Nie jesteśmy lekarzami, tworzymy grupę wsparcia.
Pamiętaj tutaj nie jesteś osamotniony w swojej walce.
Nie ma głupich czy śmiesznych pytań. Na każde pytanie znajdziemy wspólnie odpowiedź.
TUTAJ LINK DO POPRZEDNIEGO WĄTKU /phpbbforum/viewtopic.php?t=36183&start=0
buonanotte
Posty: 4115
Rejestracja: 24 mar 2009 01:00

Post autor: buonanotte »

Witajcie, jestem na Karolinkach i na Kobietach Bezplemnikowców. Od sierpnia 2008 jesteśmy po TEJ informacji. Azoospermia. Na szczęście plemniczki nadal są produkowane, jesteśmy po 2 IVM, mieliśmy ładne zarodki, ale nie udało się. Poszerzyliśmy badania męża - badanie andrologiczne, urologiczne, AZF, CFTR, oba kariotypy - wszystko OK. Dlatego walczymy dalej. Zminiliśmy klinikę i podejdziemy prawdopodnie w Novum, ale nie wykluczamy jeszcze Bociana.

Tak chciałam sie przywitać, razem raźniej :wink:

MIŁEGO DNIA !!!
buonanotte
Posty: 4115
Rejestracja: 24 mar 2009 01:00

Post autor: buonanotte »

eurydyka :bigok: a jakie było u Was FSH? Aha, napisałaś, że wszystko w normie, to pewnie FSH też :D Skoro robicie kolejną biopsję to lekarz dał Wam szansę? A gdzie się leczycie?
Awatar użytkownika
Botak
Posty: 1322
Rejestracja: 25 wrz 2008 00:00

Post autor: Botak »

Ooo, cieszy mnie, że nowy wątek ruszył. Popracuję nad pierwszą stronką, żeby była bardziej kolorowa.
Poprzedni wątek zdechł :( podobna rzecz działa się na kobietach bezplemnikowców.

Miłego dnia 4 all
Awatar użytkownika
marchefffka80
Posty: 8359
Rejestracja: 22 wrz 2008 00:00

Post autor: marchefffka80 »

witajcie
w końcu was znalazłam i jestem na 1 stronce :))
I ICSI V.2009 TESA Invicta Gd. cb :cry:
II ICSI I.2010 TESA Bocian :)
od X.10 Jestem Jagodową Matką :love:
III ICSI VII.2013 TESA Bocian brak transferu :(
Awatar użytkownika
pszczolka26
Posty: 888
Rejestracja: 23 kwie 2008 00:00

Post autor: pszczolka26 »

marcheffka80 jak bys mi mogła powoedzieć jakie maz brał leki przed drugą biobsją , bo patrząc na twój opis to szybko podchodzicie do drugiej. nam dr. wolski z Novum kazał odczekać 3 miesiące i potem dopiero leki na poprawę plemniczków przesz też ok. 3 miesiące i dopiero może w październiku II biobsja i jaka byał u was sytuacja. bo u nas tez niewielksie ilości znaleźli plemniczków.
Awatar użytkownika
ewka23
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008 01:00

Post autor: ewka23 »

To i ja się przywitam :) Jakby co to nadal służę radą :)
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Witam wszystkich :wink:
Od razu mam pytanie, czy ktoś miał kontakt z lekami tamoxifen i undestor? Prof. zapisał je mojemu m i próbuję zrobić małą sondę nt ich skuteczności.
Awatar użytkownika
Botak
Posty: 1322
Rejestracja: 25 wrz 2008 00:00

Post autor: Botak »

white-maja ja nie miałem do czynienia z tymi lekami. Maja za zadanie pobudzić jąderka do produkcji plemników. Z jakim skutkiem to zrobią, mnie jest cięzko powiedzieć. Trzymam kciuki :bigok:
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

witajcie :D
eurydyka u nas niestety po 2 tyg. też nie znalexiono, ale różnie bywa, mogą się znaleź podczas dalszego badania...
czy znacie powód, ze ich nie ma??
Awatar użytkownika
ewka23
Posty: 95
Rejestracja: 26 mar 2008 01:00

Post autor: ewka23 »

white-maja mój mąż brał Tamoxifen. Niestety nie pomogły za dużo. A właściwie to wcale. Ale ponoć ich skuteczność zależy od organizmu, tak jak i innych leków.
Awatar użytkownika
marchefffka80
Posty: 8359
Rejestracja: 22 wrz 2008 00:00

Post autor: marchefffka80 »

pszczolka26 pisze:marcheffka80 jak bys mi mogła powoedzieć jakie maz brał leki przed drugą biobsją , bo patrząc na twój opis to szybko podchodzicie do drugiej. nam dr. wolski z Novum kazał odczekać 3 miesiące i potem dopiero leki na poprawę plemniczków przesz też ok. 3 miesiące i dopiero może w październiku II biobsja i jaka byał u was sytuacja. bo u nas tez niewielksie ilości znaleźli plemniczków.
M ma wysokie FSH.... nikt mu nic nie przypisywał bo z FSH lekami nic nie zrobimy, brał witaminki, rzucił papieroski i alkohol... Przed druga biopsją pytałam się dr czy są jakieś wskazania co do czasu pomiędzy jedną a drugą biopsją, na co odpowiedziała nam, że nie. W pierwszej biopsji znaleziono 84 plemniki z czego 3 żywe, w drugiej biopsji znaleziono 3 plemniki :!: z czego 2 żywe... w dniu punkcji M będzie miał trzecią i mam nadzieję ostatnią biopsję.
I ICSI V.2009 TESA Invicta Gd. cb :cry:
II ICSI I.2010 TESA Bocian :)
od X.10 Jestem Jagodową Matką :love:
III ICSI VII.2013 TESA Bocian brak transferu :(
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

eurydyka u nas niestety nie da się wyleczyć bo to wynika z delecji w rejonie AZF (genetyka), a FSH miał w normie.

nie wiem jaki jest u Was stan :? dlaczego ich nie ma?
nie załamuj się, trzeba poczekać na wynik :)
Awatar użytkownika
pszczolka26
Posty: 888
Rejestracja: 23 kwie 2008 00:00

Post autor: pszczolka26 »

marcheffka80 - a jesli mogę wiedziec to gdzie sie leczyć i u jakiego lekarza?
Awatar użytkownika
marchefffka80
Posty: 8359
Rejestracja: 22 wrz 2008 00:00

Post autor: marchefffka80 »

pszczolka26 pisze:gdzie sie leczyć i u jakiego lekarza
my jesteśmy w Invicta Gdańsk, od początku mamy kontakt z dr Szczyptańską-Pałka i jesteśmy zadowoleni.
I ICSI V.2009 TESA Invicta Gd. cb :cry:
II ICSI I.2010 TESA Bocian :)
od X.10 Jestem Jagodową Matką :love:
III ICSI VII.2013 TESA Bocian brak transferu :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”