AZOOSPERMIA

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
biedroneczka7

AZOOSPERMIA

Post autor: biedroneczka7 »

Witam. Dziewczyny czy warto powtórzyć badanie nasienia w innym laboratorium? W jednym dwaukrotnie badane nasienie w odstepach 3 miesiecznych (bez leków) wyszla nam azoostermia czyli brak plemnikow.

starania od 2008r

2009 4xIUI :(

2009 IVF - Artvimed Kraków :(

2011 ISCI - Macierzyństwo Kraków :(

2013 zmiana kliniki na Angelius Provita Katowice kwalifikacje do programu MZ

2015r córka :D :*

xlenkaa

AZOOSPERMIA

Post autor: xlenkaa »

Myślę żeby zrobic badania w laboratorium gdzie liczą ręcznie plemniki, jest Pani z Krk?

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................

Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(

biedroneczka7

AZOOSPERMIA

xlenkaa, niestety nie, ostatnio robiłam badania w Katowicach na Bocheńskiego, wcześniej w PROVITA, ale w Krakowie też robiłam w 2009r w Macierzyństwie, a gdzie radzisz zrobić badania?

starania od 2008r

xlenkaa

AZOOSPERMIA

Www.seminogram.pl tam ręcznie liczą plemniki wiec moze się okazać ze jakies sztuki sa w polu widzenia. W klinikach nie liczą ręcznie a w takim przypadku jest to znaczące.

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................

Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(

biedroneczka7

AZOOSPERMIA

xlenkaa, czy to jest wiarygodne przy in vitro?

starania od 2008r

xlenkaa

AZOOSPERMIA

tak wiarygodne

PoszukującyPomocy

AZOOSPERMIA

Post autor: PoszukującyPomocy »

Witam,

jestem załamany aktualnymi wynikami nasienia...Wszystko w normie, kolor super, poza najważniejszym parametrem - ilością plemników. Całkowita azoospermia, brak plemników zarówno w ejakulacie jak i w osadzie. Do tego stosunkowo mała ilość spermy po trzydniowej abstynencji i stosunkowo szybki czas upłynnienia (mniej niż 10 minut). W dzieciństwie, w wieku 7 lat, miałem operowane wnętrostwo obustronne. Wiem, że to stanowczo zbyt późno i wiem też, że miało to bezpośredni wpływ na obecny stan rzeczy. USG w miarę prawidłowe, tylko jedno jądro mniejsze. Badań hormonalnych i genetycznych jeszcze nie robiłem. Ponadto, wykryto u mnie żylaki powrózka nasiennego III stopnia. Lekarz przepisał suplement - Profertil oraz zalecił operację żylaków. Mówił, że nie ma co się załamywać, bo nic nie jest przesądzone. Ale wiem też, że trzeba pogodzić się z aktualnym stanem rzeczy...Pytanie, czy ta operacja faktycznie przyniesie jakieś wymierne rezultaty? Czy cokolwiek się zmieni? Mam 23 lata. Naprawdę, bardzo, bardzo proszę o odpowiedź. Wszędzie sprzeczne informacje. Jedni mówią o tym, że w M-TESE znajduje się plemniki w takich przypadkach, inni mówią, że to już koniec. Bardzo dziękuję za odpowiedź :( :cry2:

xlenkaa

AZOOSPERMIA

PoszukującyPomocy,

Profeltil nie pomoże, jak już coś to proxeed plus bo ma lepszy skład ale jest droższe, trzeba zażywać z pół roku i powtórzyć badania, może coś zaskoczy. Jeżeli cena jest za wysoka na budżet to trzeba kombinować z lekami na własną rękę czyli takich jak ma skład i dawki proxeed np. L-karnityna, larginina, koenzym q10- wszystko osobno kupowane, wychodzi taniej ale też kilka tabletek dziennie do łykania. Jeżeli jesteś młody i nie planujecie już dziecka to można podjąć się operacji żylaków, może coś ona pomoże. Po 3-6miesiacach od operacji znów należy powtórzyć badania czy coś drgnęło. W ostateczności zostaję biopsja przy in vitro i w niej znajdują często plemniki, a jak nie to inseminacja nasieniem dawcy , adopcja zarodka. Jeżeli chodzi o klinikę to w takim przypadku uderzałabym do Novum lub do czeskich klinik bo połowę tańsze niż Novum. Polskie inne nie poradzą sobie w tym temacie- taka moja opinia. Powodzenia!

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
I rezygnacja z uprawiania sportu, sauny, gorących kąpieli, najlepiej spac nago i chodzić w bokserkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”