ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
spidernet
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2019 09:44

Wykryto pojedyńcze plemniki i żylaki powrózka

Post autor: spidernet »

Od niedawna zacząłem się interesować tematem mojej płodności (ja 35 lat). Badanie nasienia wskazało na oligoasthenoteratozoospermia. Ponad to lekarz wykrył żylaki powrózka, ale dodał też że ta sprawa może "poczekać". W zasadzie wskazał jedyny kierunek leczenia czyli invitro. Za wiele nie powiedział poza tym, że uzyskanie potomstwa będzie kosztowne :( Póki co skierował mnie na badania kariotypu, AZF i mutacji w CFTR oraz (nie wiem czy nie popełnię błędu w pisowni) -dna tunel próba oraz AsA. Za wiele mi nie wyjaśnił tylko wskazał badania do wykonania i zalecił powrót z wynikami. Czy to dobra droga? Pytanie też czy jest szansa na refundację z NFZ? Nie przelewa Nam się dlatego zależy mi na Waszych komentarzach.
Rafael87
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2019 09:39

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Rafael87 »

Chciałem zapytać jakie powinny być odczucia po laparoskopowej operacji ŻPN. Jestem tydzień po zabiegu. Żyła jądrowa przecięta i zaklisowana. Mam oczywiście 3 dziurki, które już przestały boleć - w jamie brzusznej nie odczuwam żadnego bólu.

Ból umiarkowany jest w mosznie z lewej strony. Z dnia na dzień jakby ustępuje (tutaj miałem 3 żylaki drugiego stopnia). Lewe jądro jest spuchnięte. Czuję, że z góry i dołu żylaki są jakby powiększone - najbardziej wyczuwalne jest to w okolicach najądrza.

Jak wyglądały Wasze odczucia po zabiegu laparoskopowym? Na co zwrócić uwagę w praktyce, aby uniknąć wodniaka?
lokitoki
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2020 14:41

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: lokitoki »

Witam. Ja miałem w zeszłym tygodniu zabieg laparoskopowy podwrózka nasiennego. Jakieś Wasze zalecenia odnośnie stylu życia, tak aby uniknąć powikłań? Trochę odczuwam ból nad lewym jądrem w miejscu najądrza ( tylko w momencie jak dotykam).
Korsarz
Posty: 15
Rejestracja: 01 sie 2018 11:29

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Korsarz »

Witam!
Mam pytanie odnośnie wielkości jąder. Czy żylaki lewostronne mogą spowodować zmniejszenie się też drugiego jądra? Moje lewo jądro to 10 ml, a drugie 12 ml. Stąd pytanie czy dużo odbiegają od normy? Czy tragedii nie ma? Wyniki hormonalne wszystkie dobre.
zzzzz88
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2020 08:42

ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: zzzzz88 »

Witam. Jestem po operacji żylaków i u mnie był to szczał w 10!
Pierwsze wyniki i załamanie- 0.6 mln i 98% bardzo złej jakości. Lekarz krótko- z tego nic nie będzie, tylko invitro.
Powiedziałem ze się nie poddam.
Pojechałem do urologa- zylaki!
Do operacji miałem rok czasu. Zmieniłem wszystko w stylu życia. Zdrowa dieta, zero alkoholu, sport wyczynowy ograniczyłem. Efekt- ok 5 mln ale jakość dalej słaba i brak ciąży u żony.
Operacje miałem metodą laparoskopową.
Po dalej ten sam zdrowy styl. 3 miesiące po pojechałem na badanie i szok nawet u lekarzy. 118 mln i ponad 30% jakość A.
Razem z żoną płacz radości, tydzień później okazało się że żona jest w 5 tyg 🙂.
Warto walczyć
lukaaaas
Posty: 14
Rejestracja: 05 mar 2022 17:23

ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: lukaaaas »

czy da się ogarnąć taką operacje na NFZ i ile trzeba czekać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”