Wiek kandydatów na rodziców

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Awatar użytkownika
agadz25
Posty: 147
Rejestracja: 16 cze 2006 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: agadz25 »

Mam 35 lat mąż 32, czy jesteśmy za "starzy" na adopcję chłopca do roku?
2009 - 4xIUI; I ISCI-11.09.2010-aniołek 7 tc; II ISCI-3.02.2011 - :( ; III ISCI-06.06.2011- - c.biochem.
2012 - II lapo - endometrioza i hpv; od VIII 2012 naturalne starania, 30.10 - II kreski na teście !!!!!!!!!!, 08.11 - jest serduszko !!!!!
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
odpowiem krótko - nie jesteście za starzy.
Pozdrawiam, D.Dominik
s.u.n.f.l.o.w.e.r
Posty: 66
Rejestracja: 31 lip 2012 16:44

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: s.u.n.f.l.o.w.e.r »

Witam, mamy z mężem 26 i 28 lat, razem jesteśmy już od 10 lat, a małżeństwem od 2. O tym,że nie możemy mieć biologicznych dzieci wiemy już od kilku lat. Czy możemy rozpocząć procedurę adopcyjną? Dla ścisłości dodam, że ze względu na miejsce zamieszkania zgłosilibyśmy się do ośrodka w Rzeszowie.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
wszystko wskazuje na to, że możecie się zgłaszać. Zapraszamy do Rzeszowa. Pozdrawiam, D.Dominik
s.u.n.f.l.o.w.e.r
Posty: 66
Rejestracja: 31 lip 2012 16:44

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: s.u.n.f.l.o.w.e.r »

Bardzo dziękuję za odpowiedź i do zobaczenia;)
aniah0
Posty: 457
Rejestracja: 28 maja 2007 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: aniah0 »

Witam serdecznie,
chcemy starać się o adopcję drugiego dziecka. Córkę adoptowaliśmy 7 lat temu, w obecnej chwili ma 8 lat. Czy mamy szanse na małe dziecko do roku? Ja mam 34 lata, mąż 37. Czy będzie brany pod uwagę wiek naszego pierwszego dziecka tak aby różnica wieku pomiędzy dziećmi nie była zbyt duża?
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź :)
Jestem mamą: Córeczka i Synek
chimera252
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2016 19:56

Re: Czy spełniamy kryteria?

Post autor: chimera252 »

Witamy w Nowym Roku!
Po wielu dyskusjach , zastanawianiu się i obawach podjelismy decyzje o adopcji.
Jesteśmy małżeństwem od kwietnia 2012 roku, mieszkamy rok dłużej razem. Od ponad 4 lat staramy się o dziecko i nic...Nie ma przeciwwskazań medycznych, zrobiliśmy badania- wszystko w normie. Mieliśmy kilka inseminacji i dalej brak efektu. Na program in vitro chyba nie zalapiemy sie-dzieki naszemu rządowi. W dodatku "goni" nas wiek. Ja mam 39,5 maz prawie 50 lat. Maz ma z pierwszego małżeństwa 22 letniego syna. Rozwód bez orzekania o winie. Mamy 3 pokojowe mieszkanie w kredycie. Maz pracuje na etacie , ja prowadzenia firme juz 8 rok z sukcesami- mam łatwy w dostosowaniu czas pracy. Od lat mamy psa w domu, od 2 lat nowego( z adopcji- bo zawsze wyznawałam zasadę,ze jeśli jest ktoś kto potrzebuje serducha i domu, to po co szukać dalej). Poprzednia sunia zmarła na nowotwór( tez przygarnieta znajda). Kontakt z synem męża mamy stały i dobry. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie,ze ja jestem repatriantka ze wschodu. Mieszkam w Polsce od 1993 roku, czyli od mojej matury. Z wykształcenia jestem pielęgniarka, pracuje w doradztwie finansowym. Maz jest po technikum kolejowym - obecnie pracuje w klubie fitness. Maz ma stwierdzona hiperinsulinemie uregulowana lekiem. Generalnie jesteśmy zdrowi i sprawni.
Mam pytanie czy mamy szanse na adopcje ze wzgledu na nasz wiek i czy są w takiej sytuacji ograniczenia wiekowe np.dziecko starsze? Chyba najbardziej byśmy chcieli niemowlę. Czy mamy szanse?
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
wiek Państwa jest wskazaniem do adopcji dziecka starszego. Pani pochodzenie nie ma znaczenia, ma Pani obywatelstwo polskie. Warto więc rozważyć, czy podejmować starania o adopcję mając w perspektywie wątpliwości ośrodka co do wieku, wskazania na starsze dziecko czy nie lepiej sfinansować In Vitro? Jeżeli jesteście gotowi jednak na starsze dziecko, to sądzę, ze droga do adopcji jest możliwa. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik
chimera252
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2016 19:56

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: chimera252 »

Dziękuje za odpowiedz, ale nie rozwiała moich wątpliwości...co to znaczy starsze dziecko, to znaczy w jakim przedziale wiekowym? A jakie są wymogi finansowe, bo jak wspomnialam , prowadzenia firmę, a co za tym idzie to niekoniecznie zawsze takie same dochody. Czy są jakieś limity? Czy mogę prosić o więcej informacji.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,starsze dziecko to tyle, że chodzi do szkoły, ma np. 10-12 lat, ale za starsze są uznawanie i młodsze, 7-8 lat, no i wiadomo naturalnie, że nastolatki (nie są zazwyczaj kierowane już do adopcji, same nie chcę). Nie ma tez żadnych kryteriów dot. dochodów. Najczęściej określa się poziom życia rodziny no i rodzina sama realnie ocenia swoje możliwości co do podołania takiemu obciążeniu jak adopcja. Co do firm, to wiadomo,jest różnie,ale to nie jest jakaś przeszkoda. Co innego jakieś gigantyczne długi. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik
mpn2486
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2015 11:58

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: mpn2486 »

Dzień dobry,
bardzo prosiłabym o informację, czy mamy z mężem w ogóle szanse na adopcję małego dziecka (tak do ok. 4 roku życia). Krótko opiszę naszą sytuację: mam 40 lat, mąż prawie 45. Jesteśmy małżeństwem od roku, znamy się od ponad dwóch. Oboje nie mamy dzieci. Od początku znajomości mąż wiedział o moim problemie (wygasająca rezerwa jajnikowa); nie zwlekaliśmy ze staraniami tylko od razy podjeliśmy próby (monitoring owulacji, poźniej in vitro). Dwie stymulacje u mnie nie powiodły się (brak komórek), trzy podejścia z komórką dawczyni niestety też nie. Od początku znajomości rozmawialiśmy o adopcji, jednak chcieliśmy spróbować najpierw z invitro.
Teraz chcemy w miarę szybko podjąć kroki do adopcji, z uwagi na nasz wiek. I tu nasz ogromne wątpliwości: po pierwsze, czy z uwagi na mały staż małżeński będzie to w ogóle możliwe (choć po przeczytaniu wiadomości na forum, myślę że udałoby się znaleźć ośrodek adopcyjny, który nie przykłada do tego takiej wagi). Druga kwestia to wiek dziecka: zdajemy sobie sprawę, że na maluszka parumiesięcznego nie mamy szans, ale chcielibyśmy podarować dom malcowi tak do 4 roku życia. Czy na takie małe dziecko mielibyśmy szanse?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
dostrzegam problemy: po pierwsze bardzo krótki staż małżeński, a co się z tym wiąże, jeśli ośrodek każe Wam czekać, to wiek będzie przeciwwskazaniem. Plus okres oczekiwania, w przypadku dziecka do 4 roku życia na pewno dłuższy. Może warto uelastycznić oczekiwania, np. dziecko od 4 do 6 roku życia ? Ale - ta czy inaczej warto zweryfikować swoje wyobrażenia w ośrodku adopcyjnym, może będzie inaczej ?. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik
inga po
Posty: 385
Rejestracja: 20 maja 2015 20:09

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: inga po »

Witam ! Chciałabym uzyskac informację odnośnie adopcji w wieku powyzej 40 lat tzn. ja w czerwcu 2016 r. będe miała 41, natomiast mój mąż ma 37 lat. Czy mamy jeszce szanse na adopcje dziecka do 4 lat?? dodam , że we wrzesniu minie 4 lata jak jestesmy malzeństwem ( razem 7 lat).Mieszkamy i pracujemy w Rzeszowie prosze mi powiedzieć jak dlugo w naszym mieście trwa szkolenie i oczekiwanie na dziecko?? pozdrawiam
2011 laparotomia mięśniaków,2012 usuwanie polipów
2014 nieudane iui
2015 III próby IVF nieudane
2017 az nieudane
2018 początek starań w OA
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowni Państwo,
sądzę, że byłoby to możliwe. Proszę o kontakt na prv. Pozdrawiam, D.Dominik
Awatar użytkownika
incommunicado
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2016 12:59

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: incommunicado »

Witam. Również mam pytanie o szanse adopcji.
Ja mam niecałe 46 lat, a moja żona 41. Oboje czujemy się kondycyjnie i mentalnie na jakieś 10-15 lat mniej :). Mamy też już 8-letnią adoptowaną, wspaniałą córeczkę.
Chciałbym więc zadać pytanie, czy mielibyśmy szansę na adopcję drugiego kilkuletniego letniego dziecka w kontekście naszego wieku?
Wcześniej, z uwagi na różne okoliczności, nie decydowaliśmy się na drugą adopcję, ale dziś generalnie wszystko sprzyja, więc chcielibyśmy.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”