Leczenie mezczyzny a zaplodnienie gruzlica

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
sg000
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2022 07:55

Leczenie mezczyzny a zaplodnienie gruzlica

Post autor: sg000 »

Czy leki zazywane przez mezczyzne na gruzkice pluc w skladzie ryfampicyna + izoniazyd + etambutol + pyrazynamid od 3 miesięcy mogą mieć zły wpływ na plemniki ? Czy jeśli doszłoby do zapłodnienia mogłoby się okazać, że dziecko będzie chore ? Czy leki mogą wpłynąć na potencjalne wady rozwojowe zarodka ? Czy sama choroba jaka jest gruzlica mogłaby wpłynąć również w jakiś sposób na powstanie wad u dziecka ? Proszę o odpowiedź

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”