Torbiel a stymulacja

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
aosm
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2021 11:46

Torbiel a stymulacja

Post autor: aosm »

Witam,
miałam nieudane in vitro, 3 zamrożone zarodki pierwszy transfer 1 zarodek, w ogole pierwszy transfer in vitro ale przy becie 5800 nie było pęcherzyka w macicy, odstawiłam leki ale beta spadała bardzo wolno spadła do 4 w ciągu 5 miesięcy a przez 4 miesiące miałam bez przerwy krwawienia i plamienia, przy tym dwa bardzo silne po odstawieniu leków bylam zalana krwią, bóle glowy dreszcze potem przy spadku bety do 800, uslyszalam różne teorie od ciaży pozamacicznej, po zapadniecie sie pecherzyka i zaśniad, przed invitro miałam AMH 1,2 i FSH 5 estradiol byl okolo 40 nie pamietam -w drugim dniu cyklu, mam 42 lata ale mam już dwoje dzieci, teraz po 7 miesiącach beta co prawda spadła, w kwietniu ale zbadalam sobie AMH wyszło 0,74 ale FSH jest 1,1 estradiol 280 w drugi dniu cyklu, w badaniu wyszła torbiel 2cm na lewym jajniki, po probie owulacji z dodatnia betą -(potwierdzonej był rosnący pęcherzyk na lewym jajniku 14 mm przy becie 24 bylam w lutym 02.02.2021 u lekarza infekcja). Teraz w kwietniu beta spadła ale na drugim jajniku był jeden pęcherzyk, usłyszałam że jeśli zdecyduje się na kolejną stymulacja to na pewno nie będzie zarodków, mam pytanie czy to jest stan trwały i po wyleczeniu torbieli jest czynna wydziela estradiolu też nie bedzie pecherzykow i wysokie FSH czy dopiero po wyleczeniu będzie widać jakie jest Fsh naprawdę i czy są pęcherzyki. Poza tym mam miesiączki na tej torbieli, miałam dwie ale krótsze 3 dni a teraz na plastrach dostałam krwawienie w dniu okresu i jest silne ciągnie się 6 dzień, jest jasno czerwona krew i skrzepy, czy mam się martwić
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Torbiel a stymulacja

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Rezerwa jajnikowa jest niska i szanse na uzyskanie komórek także nIe da się tego wyleczyć . Nie rozumiem co oznacza próba owulacji z dodatnią betą
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”