Mięśniak na przedniej ścianie a przystąpienie do ICSI

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
anka84k
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2021 18:48

Mięśniak na przedniej ścianie a przystąpienie do ICSI

Post autor: anka84k »

Witam,
w lutym zeszłego roku stwierdzono u mnie mięśniaka na przedniej ścianie 21x20mm. W styczniu tego roku miał 31mm.Lekarz powiedział, że w niczym to nie przeszkadza do zajścia w naturalną ciążę. Z powodu kryptozospermi mojego narzeczonego myśłimy o przystąpieniu do ICSI. Czy jest konieczność usunąć najpierw mięśniaka, czy można go zostawić? Pozdrawiam, ANia
anka84k
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2021 18:48

Mięśniak na przedniej ścianie a przystąpienie do ICSI

Post autor: anka84k »

PS. Jeszcze jedno pytanie, mam 37 lat od ponad 10 lat zmagam sie z plamieniami przed miesiączką trwają od 1-3 dni, a od zeszłego roku zdarza sie nawet , ze trwają tydzień przed miesiączką. Brałam prawie rok dopochwową luteinę, ale większego rezultatu nie dawala. Prolaktyna wynosiła 21ng/ml dostałam 1/2 tab. dostinexu na zbicie, spadla do 10ng/ml. Po wizycie u innego lekarza kazał dostinx odrzucic. Co może byc przyczyną tych plamień i czy ma to wpływ na zajście w ciążę? Pozdrawiam, Anna K.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Mięśniak na przedniej ścianie a przystąpienie do ICSI

Post autor: Jan Domitrz »

Obecność mięśniaka klinicznie jeśli nie modeluje jamy macicy nie ma znaczenia klinicznego. Co do plamień to nie jest raczej problem z PRL Przyczyn jest wiele po pierwsze czy plamienie jest z szyjki czy z macicy jesli z macicy w jakiej fazie Może to być nawet fizjologia w środku cyklu Przed miesiączką mogą być wykładnikiem nieprawidłowej funkcji ciałka żółtego i może mieć wpływ na zajście w ciążę Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”