Azoospermia

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Brylewko11
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2021 18:32

Azoospermia

Post autor: Brylewko11 »

Ten post nie jest widoczny dla innych użytkowników, do czasu aż zostanie zaakceptowany przez moderatora.

Dzień dobry, w maju 2015 r przeszedłem embolizacje żylaków powrozka nasiennego, dwa razy ponieważ za pierwszym razem zabieg okazał się nieskuteczny i dr stwierdził Nawrot żylaków. Rok później wykonałem badanie nasienia w którym to ilość plemników wynosiła 0. Pojedyncze fragmenty plemników, żaden nie był w całości, diagnoza azoospermia. Badanie powtórzyłem po miesiącu, rowniez wynik 0 już bez żadnych śladów plemników. Kolejne trzecie badanie w 2019 roku, wynik taki jak zwykle - azoospermia. Moje pytanie brzmi czy jest szansa by samoistnie się to zmieniło skoro 3 lata po pierwszym badaniu nadal jest 0 plemnikow? Czy muszę zbadać hormony i zacząć to leczyć by pojawiły się plemniki? Myślę, że to konsekwencja tych dwóch zabiegów na żylaki powrozka nasiennego. Jest możliwość naturalnego zapłodnienia? Czy raczej mogę już zapomnieć o ojcostwie? Żadnych dodatkowych badań nie robiłem prócz USG które jest bez odchyleń, w normie. Dziękuję za każdą odpowiedź
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Azoospermia

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowny Pani
Na naturalne ojcostwo nie ma szans. Mozna jeszcze zrobić biopsję jądra i ewentualnie poszukać plemników ale potem i tak trzeba zrobić program in vitro
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”