Porblem z progesteronem po crio

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
MosleyCale
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2020 15:25

Porblem z progesteronem po crio

Post autor: MosleyCale »

Witam,
mam pytanie co do wyników mojego progesteronu po criotransferach na cyklu sztucznym.
1.criotransfer, leki: 1xProlutex, 3xlutinus,2x Duphaston, wynik -ciąża ale do 10tyg, wynik progesteronu w 10dpt= 9ng/ml, 12dpt=8ng/ml,14dpt=11ng/ml
2.criotransfer, leki te same, wynik-brak ciąży, wynik progesteronu 10dpt- 7ng/ml
3.criotransfer, leki te same, wynik-brak ciąży, wynik progesteronu w10dpt- >80ng

Skąd aż taka różnica w poziomie progesteronu? Staram się to przeanalizować, żeby kolejne podejście było owocne, ale nic nie zmieniło się jeśli chodzi o leki, o pory ich przyjmowania, o laboratorium, w którym robiłam badania. Czy organizm mógł akurat w tym cyklu trzecim lepiej przyswoić progesteron z leków?
Dziękuję bardzo za pomoc
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021 07:30 przez MosleyCale, łącznie zmieniany 2 razy.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Porblem z progesteronem po crio

Post autor: Jan Domitrz »

Ocena pgs nie ma większego sensu w szcególności jeśli stosuje się duphaston ( nieoznaczalny w badaniu ) Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”