Prośba o interpretację wyników biopsji

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Taro00
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2022 21:08

Prośba o interpretację wyników biopsji

Post autor: Taro00 »

Dobry wieczór
Około miesiąc temu mój partner przeszedl zabieg biopsji jąder. Dziś otrzymaliśmy wyniki, nie były jeszcze konsultowane z andrologiem, wstępnej informacji udzielił nam urolog. Tak brzmi wynik badania:
Miejsce pobrania:
jądro
A-jądro prawe
B-jądro lewe

Opis makroskopowy:
A. Wycinki średnicy 0,4 cm, materiał pobrano w całości.
B. Wycinek średnicy 0,4 cm, materiał pobrano w całości.

Rozpoznanie:
A- Część kanalików jądrowych z zatrzymaniem procesu spermatogenezy (maturation arrest), część kanalików jądrowych: Sertoli cell only syndrom.
B- Prawie wszystkie kanaliki jądrowe: Sertoli cell only syndrom, w pojedynczych kanalikach zatrzymany proces spermatogenezy (maturation arrest).

Bardzo proszę o wytłumaczenie otrzymanych wyników oraz informację co dalej powinniśmy zrobić i czy jest jakaś szansa na in vitro?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”