tabletki antykoncepcyjne przy krótkim protokole?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
leos
Posty: 535
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

tabletki antykoncepcyjne przy krótkim protokole?

Post autor: leos »

Dzień dobry,
mam mieć krótki protokół, ale w związku z tym że 1dc powinien planowo być 18 kwietnia i dr obawia się, że punkcja mogłaby wypaść w weekend majowy, to mam zgłosić się między 1-5 dc i wtedy włączymy tabletki antykoncepcyjne, a stymulacja będzie w pierwszej połowie maja.
Czy stosuje się takie rozwiązania w krótkim protokole? Czy nie będzie to miało wpływu na ilość/jakość komórek?
Mam 40 lat, amh 1,27 (choć we wcześniejszym badaniu było 0,9),obniżone parametry u męża i nie chciałabym stracić szansy na choćby 1 komórkę więcej....
dlatego zastanawiam się, czy takie rozwiązanie jest optymalne, czy nie lepiej zaczekać jeszcze miesiąc... a może przedłużyć bieżący cykl luteiną?
Bardzo prozę o opinię.

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17303
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

tabletki antykoncepcyjne przy krótkim protokole?

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Takie rozwiązanie jest optymalne jeżeli chodzi o niepobieranie komórek w długi weekend Nie ma jednak wpływu na skuteczność stymulacji
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”