Praca a in vitro

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

ODPOWIEDZ
aanniiaa88
Posty: 101
Rejestracja: 17 paź 2018 11:03

Praca a in vitro

Post autor: aanniiaa88 »

Cześć Dziewczyny :)
Mam pytanie jak radzicie sobie godząc całą procedurę in vitro - badania, punkcję, itd. z pracą? Co mówicie w pracy? Czy na dzień punkcji i np. dzień po punkcji byłyście na zwolnieniu? Bo pewnie w dzień punkcji to można się różnie czuć i praca wykluczona. Czy brałyście zwolnienie na te 2 tygodnie po transferze by ewentualny zarodek dobrze się przyjął? Pewnie wszystko zależy od trybu pracy...
U mnie w pracy nikt nic nie wie o moim problemie, o tym że czeka mnie in vitro, miałam taką myśl nawet, by powiedzieć, by uniknąć ewentualnego kręcenia, ale jednak nie chce się tłumaczyć z takich osobistych rzeczy (tym bardziej, że na razie trzymamy in vitro w tajemnicy przed wszystkimi, co też jest trudne).
Mam pracę w handlu, stojącą, cały etat, wiadomo trzeba coś podnieść ciężkiego, itd. a zmiany sięgają 12 godzin dziennie, mamy taki system, że jest praca w niektóre weekendy i wtedy więcej wolnego w tygodniu...
Jak do tej pory wizyty w klinice pokrywały mi się z dniami wolnymi. Ale teraz prawdopodobnie mam punkcję w sobotę, wtedy gdy akurat pracuję, więc to będzie podejrzane, ze chcę akurat wziąć wolne w sobotę :/ Myślę, żeby już w tygodniu wziąć zwolnienie. Co o tym myślicie?
Jest jeszcze druga kwestia - jaki podajecie powód tego że Was nie ma w pracy/ zwolnienia? Czy się nie tłumaczycie? Bo na zwolnieniu pieczątka lekarza wszystko zdradzi (wiadomo - ginekolog - ciąża), a ja nie chcę, żeby w pracy wszyscy wiedzieli, tym bardziej jakby się nie udało... :( Chyba, ze lekarz wyśle zwolnienie bezpośrednio do kadr, wtedy kierownik nie widzi od jakiego lekarza jest zwolnienie, choć też nie wiem czy to do końca tak jest..
Proszę o Wasze zdanie w tej kwestii i jak Wy postępowałyście w pracy, bo nie wiem jakie rozwiązanie jest najlepsze... :(
kwiecień 2017 - Hashimoto (Euthyrox)
maj 2017 - początek naturalnych starań
sierpień 2018 - diagnoza - ciężka postać oligozoospermi
listopad 2019 - decyzja o in vitro
marzec 2019 - początek zmagań
1.04.19 - punkcja/ transfer odroczony/ mamy 4 mrozaczki\
29.04.19 - pierwszy (crio)transfer - 4AA (nieudany)
26.05.19 - criotransfer - 4AB
27.06.19 - jest serduszko :)
Hope121
Posty: 5039
Rejestracja: 23 sty 2018 17:19

Re: Praca a in vitro

Post autor: Hope121 »

Hej kwestia wolnych dni zależy od specyfiki pracy. Ja dostaje wolne kiedy chce i nie tłumaczę się w pracy co w tym czasie robię.czasem wspomnę że do lekarza idę i tyle. Nie spowiadam się że swojej sytuacji.wie tylko koleżanka jednakże ona o wolnym nie decyduje. po punkcji wolnego nie brałam wypadło akurat w dni wolne od pracy. Po transferze też chodziłam do pracy. Tylko że ja głównie z dokumentami pracuje i komputerem nie dzwigam nic i nie stoję długo..I pracuje 8h. To czy weźmiesz wolne zależy mocno od tego co robisz w pracy a jakie są przeciwwskazania po transferze.. jeśli się nie dzwiga nie ma stresów to ok.. A tak na dobra sprawę jak się ma udać to i tak się uda..powodzenia!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

09.15 - początek krętej drogi
05.18 -1 IMSI - :( 2 :pingwin:
08.10.18 Crio :(
16.01.19 Crio 9dpt-33,67 12 dpt-51,33
16dpt-99,6:(

02.08.19 2 IMSI :( 1 transfer odwołany  30.05.20 3 IMSI Novum 4 zarodki                  05.20 11.20 2 transfery nieudane        06.02.21 ostatni transfer 2 maluchów został z nami mały cud:) rośnij zdrowo maleństwo beta 77-160-928-5356...

Czekamy na córeczkę! ❤

Jest wyśniona wymarzona z gwiazd 29.10.21❤️

 

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”