Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

ODPOWIEDZ
przeklęta
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2015 19:43

Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: przeklęta »

Kochane, pogubiłam się, dopiero wchodzę w temat. Ile kosztuje in vitro bez refundacji a ile z refundacją? Czy te 10-15 tys., które widnieją na stronach klinik to z refundacją, czy bez?
Grazynka83
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2015 11:03

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: Grazynka83 »

Z tego co się orientuje, to jest to cena bez refundacji, ale nie jestem pewna, bo ostatni raz próbowałam in vitro 10 lata temu.
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: oluska_m »

przeklęta pisze:Ile kosztuje in vitro bez refundacji a ile z refundacją? Czy te 10-15 tys.,
przeklęta to na pewno jest cena bez refundacji. W programie MZ płaci się tylko za leki do stymulacji. Aktualnie leki są częściowo refundowane (o ile spełnia się warunki refundacji: wiek/amh/ilość prób), więc kwota ta jest dużo mniejsza.
Ja przy podejściu komercyjnym, bez refundacji leków wydałam ok. 13 tys, z czego ok. 6 tys to cena za samo ivf (punkcja, część laboratoryjna i transfer). Reszta to leki, ale miałam ich dosyć dużą dawkę no i wtedy jeszcze nie były refundowane.

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


tututek
Posty: 326
Rejestracja: 20 mar 2012 21:14

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: tututek »

Cena IVF z refundacją, tylko leki bez refundacji były jeszcze jak podchodziliśmy, to koszt około 2.000zł, miałam to szczęście że leków potrzebowałam minimalną ilość.
Życzę powodzenia :)
oluska_m GRATULACJE, spokojnej ciąży życzę :)
starania od 2005r., niepłodność idiopatyczna

3 IUI i 4 podejście przerwane w ostatniej chwili

06.11.2013 - zakwalifikowani do IVF z refundacją

29.04.2014 - transfer "Ktosia"

15.01.2015 - rozpakowani :) Nikuś już z nami!

20.06.2017 - I crio ciąża
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: oluska_m »

Dziewczyny! =ooo* Zostały już ostatnie dni na rozliczenie PIT-ów. Pamiętajcie o Naszym Bocianie przy przekazywaniu 1% =ooo*
Dla ułatwienia mamy dla Was program do rozliczania :arrow: 1% DLA BOCIANA

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Zochaaa
Posty: 29
Rejestracja: 01 mar 2018 00:11

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: Zochaaa »

A robilyscie rozeznanie ile kosztuje INV bez refundacji? Bo ja przeszukuje oferty klinik wlasnie...Moze nie jestem w tym osamotniona?
Imaginification
Posty: 116
Rejestracja: 10 paź 2015 15:10

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: Imaginification »

Nam z refundacją w Warszawie wyszło teraz ok. 8000 zł za jedną próbę. W tym ok. 1500 zł obowiązkowe badania. Oprócz tego wizyty, leki, procedury, mrożenie, no i korzystaliśmy z EmbrioVision (też dodatkowo płatne).

Na stronie naszej kliniki podają cenę ok. 11 tys, ale z tego co widzę, nie wszystko jest wyszczególnione. Nastawiałabym się na co najmniej 12 tys bez dofinansowania. Najgorsze jest to, że nie powiedzą Ci z góry ile zapłacisz, tylko podadzą np. tyle kosztuje transfer, tyle kosztuje punkcja,... a nikt Ci nie powie ile zapłacisz za wizyty czy badania. Leki to też sprawa indywidualna. Ja za leki zapłaciłam 1700zł, chociaż na stronie zapewniają, że koszt wyniesie do 400zł :/

starania od 2011

mamy kwalifikację i ukończony kurs na RA, czekamy na nasze dziecko :)


Zochaaa
Posty: 29
Rejestracja: 01 mar 2018 00:11

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: Zochaaa »

Imaginification pisze:Nam z refundacją w Warszawie wyszło teraz ok. 8000 zł za jedną próbę. W tym ok. 1500 zł obowiązkowe badania. Oprócz tego wizyty, leki, procedury, mrożenie, no i korzystaliśmy z EmbrioVision (też dodatkowo płatne).

Na stronie naszej kliniki podają cenę ok. 11 tys, ale z tego co widzę, nie wszystko jest wyszczególnione. Nastawiałabym się na co najmniej 12 tys bez dofinansowania. Najgorsze jest to, że nie powiedzą Ci z góry ile zapłacisz, tylko podadzą np. tyle kosztuje transfer, tyle kosztuje punkcja,... a nikt Ci nie powie ile zapłacisz za wizyty czy badania. Leki to też sprawa indywidualna. Ja za leki zapłaciłam 1700zł, chociaż na stronie zapewniają, że koszt wyniesie do 400zł :/
Hej,
A gdzie się leczysz?
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: bloo »

ten wątek dotyczył narodowego programu refundacji (tak, było kiedyś coś takiego), który został wycofany jedną z pierwszych decyzji rządu PiS.
Obecnie 'refundacja' odnosi się jedynie do programów samorządowych niektórych miast i należałoby ją raczej nazwać bonifikatą, bo większośc kosztów jest po stronie pary. Miasta pokrywają max. 5000 zł ceny zabiegu.
Imaginification
Posty: 116
Rejestracja: 10 paź 2015 15:10

Re: Cena in vitro z refundacją vs. bez refundacji

Post autor: Imaginification »

Zochaaa, w Invimedzie w W-wie. Dopiero zauważyłam Twojego posta.

starania od 2011

mamy kwalifikację i ukończony kurs na RA, czekamy na nasze dziecko :)


ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”