Otyła też chce być mamą

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

Asonka1979
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2016 15:58

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: Asonka1979 »

czesc Dziewczyny :-)

z zainteresowaniem czytam ten watek jako ze pol doroslego zycia zmagam sie z waga. Max wazylam 113, teraz waze okolo 100. Kilkukrotnie chudlam i tylam - ja niestety wiem ze rozwalilam sobie metabolizm zle dobranymi dietami i kiepskimi dietetykami.

U mnie dziala tylko idealne jedzenie (zadnych oszustw..) i kilka razy w tyg cwiczenia. Ale to takie trudne jak sie ma chwile depresji, placzu, wkurzenia czy po prostu jakies zycie towarzyskie! mieszkam w szkocji i tu jestem zapisana na invitro. Tyle ze refundowane jest dla osob z BMI ponizej 30, nie mozna o 0.5kg przekroczyc bo kaza wrocic za 3mce.. Moj partner badania ma w porzadku, ja mam drozne jajowody (robilam tez test na zapas jajeczek w polsce)

zajelo mi 2lata schudniecie 20kg, z czego wrocilo 10. I obecnie jestem spanikowana ze jak nie zrobie nic teraz to wrzesniowy termin odpadnie. Strasznie naciskaja tutaj na chudniecie- nie ma opcji dyskusji na ten temat. A to przeciez trudne. I czuje ze skoro musze schudnac a mi nie idzie, ze pewnie oceniaja mnie ze mi nie zalezy. A zalezy mi bardzo :cry2:

myslalam nad in vitro w polsce, mam fajnego ginekologa w polsce-mowi ze waga nie gra roli, choc lepiej byc szczuplym. Dal mi clo na kilka mcy, ale na odleglosc ciezko monitorowac sie czy badac- stymulacje jakas to dalo, ale wtedy choc bylam na diecie i cwiczylam nie schudlam nic. Troche boje sie hormonow pozniej, zebym sie nadal kwalifikowala.. obecnie musze schudnac 10kg, inacze nici z mojego in vitro

pozdrawiam
2016 pierwsze in vitro
transfer 5d blastocyty 28/09, 07/10 beta potwierdza ciaze
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: oluska_m »

Kochani - nadszedł ten czas. Czas, kiedy nie możemy dłużej stać z boku i przyglądać się bezczynnie zachodzącym zmianom.

W grudniu pierwszy cios - informacja o przerwaniu rządowego programu. W maju kolejny - projekt zmian w ustawie o leczeniu niepłodności, który ograniczy skuteczność in vitro do minimalnych wartości.
9. czerwca w Sejmie odbędzie się bardzo ważne spotkanie dotyczące planowanych zmian w leczeniu metodą in vitro. Mówcami będą między innymi obecy oraz były przewodniczący ESHRE - European Society of Human Reproduction and Embryology , którzy opowiedzą o konsekwencjach wprowadzenia restrykcyjnych ograniczeń w procedurze in vitro. Głos zabiorą również wybitni polscy specjaliści w dziedzinie leczenia niepłodności. Nasz Bocan przedstawi perspektywę pacjencką - zaznaczymy nasze prawo do dostępu do skutecznego leczenia, opowiemy też, jak bardzo czekamy/czekaliśmy na nasze dzieci. Jednak nie zrobimy tego sami - POTRZEBUJEMY WAS W SEJMIE! - Waszego wsparcia, Waszej obecności.

Przyjdźcie sami lub z rodzinami, pokażmy, że jesteśmy ogromną grupą. Pokażmy, że proponowane zmiany uderzają w nasze rodziny. Pokażmy, że nie zgadzamy się na ograniczenie nam dostępu do leczenia zgodnego ze stanem wiedzy medycznej.
Czekamy na Wasze maile z deklaracjami uczestnictwa w spotkaniu do jutrzejszego wieczora. Piszcie na adres [email protected], podajcie swoje dane osobowe oraz informację z kim przyjedziecie do sejmu.

Bardzo, BARDZO na Was liczymy!

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Asonka1979
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2016 15:58

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: Asonka1979 »

czesc

dam maly obraz sytuacji, schudlam do wymaganego bmi ponizej 30 ale bylo to bardziej 29.9 niz cokolwiek innego.
Przeszlam dluga stymulacje I mialam punkcje jajnikow w ubiegly piatek, pobrali 7 jajeczek z czego 6 sie zaplodnilo. Teraz (jutro) bede miala transfer swiezego zarodka. Wiem ze tu jest (UK) zupelnie inaczej, inne badania, podejscie czy wymagania. Ale wiele pomoglo mi to forum, nawet jesli cichaczem podczytywane :-) dziekuje ze jestescie!
2016 pierwsze in vitro
transfer 5d blastocyty 28/09, 07/10 beta potwierdza ciaze
Awatar użytkownika
markiza_92
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2016 16:48

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: markiza_92 »

Ja dopiero zaczynam swoją drogę :) Ale wszyscy tu są tacy mili, wiem, że na pewno znajdę to wsparcie :D
markizka
Awatar użytkownika
Sylwia.1985
Posty: 90
Rejestracja: 06 gru 2015 00:27

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: Sylwia.1985 »

Witam wszystkich :)
Gratuluję zaciazonym i mam nadzieję, że będziecie trzymać kciuki.
Po ostatnich dwóch razach marzę żeby mieć chociaż oocyty, żeby się zapłodnily izżeby choć raz poczuć tą świadomość, że mam w sobie maleńkie życie...

-- 06 lis 2016 22:42 --

Witam wszystkich :)
Gratuluję zaciazonym i mam nadzieję, że będziecie trzymać kciuki.
Po ostatnich dwóch razach marzę żeby mieć chociaż oocyty, żeby się zapłodnily izżeby choć raz poczuć tą świadomość, że mam w sobie maleńkie życie...
Awatar użytkownika
markiza_92
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2016 16:48

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: markiza_92 »

Kochana Sylwia 1985 :D na pewno się uda trzymam za Ciebie kciuki !! :D
markizka
Awatar użytkownika
Sylwia.1985
Posty: 90
Rejestracja: 06 gru 2015 00:27

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: Sylwia.1985 »

Markiza podchodzicie do in vitro? Czy na razie tylko starcie się i niestety nie wychodzi, i szukacie gdzie tkwi problem?
Basiaa86
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2015 21:08

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: Basiaa86 »

Witajcie dziewczyny.
Dawno się nie odzywałam. Jak Wam idą starania? Ja mogę się pochwalić, że po 4 cyklach z tabletkami na stymulację owulacji, na początku lutego mam zostać mamą. Niestety wspaniały Pan doktor, któremu zawdzięczamy pomyślny finał, przegrał walkę z rakiem i nie doczekał rozwiązania.
W związku z tym, że właśnie mieliśmy Święta i nadchodzi Nowy Rok to Paniom, którym się udało, serdecznie gratuluję, a tym, które nadal walczą o swoje małe szczęście, życzę, aby ten nadchodzący Nowy Rok, był właśnie tym szczęśliwym i aby następne Swięta i Sylwester były bogatsze o nowego członka rodziny.
Pozdrawiam Was serdecznie. :-*
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: oluska_m »

Dziewczyny! =ooo* Zostały już ostatnie dni na rozliczenie PIT-ów. Pamiętajcie o Naszym Bocianie przy przekazywaniu 1% =ooo*
Dla ułatwienia mamy dla Was program do rozliczania :arrow: 1% DLA BOCIANA

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Zochaaa
Posty: 29
Rejestracja: 01 mar 2018 00:11

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: Zochaaa »

Cześć dziewczyny,

Od lat borykam się z otyłością...I teraz kiedy od kilku miesięcy staramy się o dzidziusia to też jedna z rzeczy o której muszę pomyśleć, no i wziąć się za siebie....
Poza tym chodzi też o to, że przez to czuję się mało atrakcyjna....a w sumie to dość istotny element tego wszystkiego......

Leczymy się z mężem w salve Medica w Warszawie, no i koszrystamy tam z opieki nie tylko świetnego ginelologa (dr Rogiewicz, polecam), ale też innych specjalistów.
Między innymi ostatnio do "ekipy" dołączył specjalista dietetyk, Grzegorz Kowaluk - podobno ma duże sukcesy na polu motywacji i potem prowadzenia i "wyprowadzania z diety", więc biorę się za siebie!!!!
Za męża też w sumie, bo podjadamy oboje i oboje nieustannie tyjemy:(
Trzymajcie kciuki!
Zocha
malwinaelska
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2018 11:15

Re: Otyła też chce być mamą

Post autor: malwinaelska »

Zdrowe odżywianie to podstawa, trzeba postarać się :) Chociaż zmniejszyć ilość spożywania cukru..
kogas
Posty: 13
Rejestracja: 21 lis 2017 10:48

Otyła też chce być mamą

Post autor: kogas »

Przed zajściem w ciążę schudłam 30 kg. Wszystko się da, trzeba chcieć, ale też mieć mądre otoczenie.
Mnie wszyscy wspierali, sami zmienili dietę, niczym mnie nie kusili, razem ćwiczyliśmy. Tak jest o wiele łatwiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”