10 sposobów na zły dzień

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

Esterla
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2016 11:28

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: Esterla »

rozmowa z bliską osobą, dobra czekolada, ruch, wyjazd na wieś i "odcięcie się na parę dni od zmartwień" :)
Asonka1979
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2016 15:58

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: Asonka1979 »

Kazdy z moich znajomych mam wrazenie ma dosc mych zmagan, wiec tylko rozmowa z siostra. Ale na to nie zawsze jest czas.. partner pomaga ogarnac.

Lzy co miesieczne przeszly przy akupunkturze regularnej. U mnie ona pomaga, obserwowanie zmian w swoim ciele, ma to pomoc wyregulowac cykl, zmniejszyc miesniaka. Poszlam kiedys na igly po koszmarnym snie - nic nie ukoilo mego smutku jak podzielenie sie tym z terapeutka, rozmowa o tym ze koncentrujemy sie na przyszlosci i wbila igly w dodatkowe miejsca, pozniej okazalo sie ze to nowe miejsce bylo 'na smutek' i przeszedl :-)

Czekolada tez pomaga, ale na chwile tylko, bo powraca poczucie winy. Cale moje zycie to zmagania z nadwaga- ona nie pozwala obecnie podejsc do in vitro, wiec prawie zawsze jest opcja wyjsc pobiegac, na spacer lub na silownie. Do tego slucham audiobookow, tyle jest fajnych ksiazek ktorych nie trzeba trzymac w rece ;-)
2016 pierwsze in vitro
transfer 5d blastocyty 28/09, 07/10 beta potwierdza ciaze
Jeżyna
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2015 20:29

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: Jeżyna »

Hej dziewczyny! Wszystkie jesteście super dzielne i należy Wam się medal!
Obok rozmowy z przyjaciółką mi najbardziej pomogło zrobienie czegoś co dawno chciałam zrobić, ale brakowało mi odwagi albo zawsze był "nie ten moment". Dość czekania! Pewnego razu postanowiłam: jak znów dostanę @ kupuję sobie świnkę morską. Chciałam to zrobić od lat, ale mąż miał zawsze jakieś ale. No i co? dostałam @, kupiłam świnie i jest suuuperowa!! Radzę wykorzystać chwilową depresję w celu nagrodzenia siebie: zawsze chciałaś ufarbować włosy? Przekuć ucho? Kupić sobie rolki? To jest właśnie ten moment! :)
vlara
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2016 10:40

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: vlara »

Jak ja mam zły dzień to wychodzę sobie z domu i spędzam go sama. Potrzebuję tak czasami. Wolę tak niż pokłócić się z mężem bez powodu, bo tak to już się zdarza jak mam zły dzień. Idę sobie na basen, coś zjeść, na kawę albo na jogę. Staram się sobie radzić w sposób "na sportowo" :)
Awatar użytkownika
markiza_92
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2016 16:48

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: markiza_92 »

vlara, ja też bardzo czesto tak robię :) Uwielbiam zumbę !
markizka
sto club
Posty: 0
Rejestracja: 04 lis 2016 14:03

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: sto club »

dla mnie w takich chwilach najlepszym lekiem jest tabliczka czekolady

--------------------------------------------------------------

100club
Awatar użytkownika
markiza_92
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2016 16:48

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: markiza_92 »

No nie, tabliczka czekolady to nie. Odkłada mi się ;( a ja nie mogę sobie na to pozwalać;(
markizka
szypułka_29
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2016 12:27

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: szypułka_29 »

markiza_92, bananami sobie zastępuję czekoladę :) Spróbuj!
Sysia
pat-ryc-ja
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2016 15:14

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: pat-ryc-ja »

Dla mnie idealnym sposobem na zły nastrój jest dobre towarzystwo, gorąca kawa albo czekolada i pyszne ciasto albo w ogóle jakieś dobre jedzenie (może być nawet super zdrowe i fit, byle było dobre).
Czasami pomaga mi też aktywność fizyczna, zwłaszcza jeśli chcę rozładować stres czy jakieś negatywne emocje. Na szczęście nie zdarza się to często. :)
Awatar użytkownika
Szymon84
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2017 22:05

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: Szymon84 »

Dla mnie zawsze najlepsza jest rozmowa z partnerką. Rzadko się nie zgadzamy.
Jak już muszę uciekać do innych rozwiązań, to mała szklanka dobrego Brandy. =ooo7
Awatar użytkownika
marta-jagoda
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2017 10:28

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: marta-jagoda »

A ja czasem lubię być sama, korzystam zawsze jak mąż wyjedzie.... Tęsknię, ale mam też czas dla siebie. Jest spokój w domu, cicho, nikt nie przeszkadza, nie patrzy, nie prosi o pomoc... Wtedy mam ulubione smakołyki :-$ (nie cukier - bo nie bardzo mogę), po kąpieli kładę się z kocykiem, przytulam psiaka, oglądam jakiś odmóżdżający film ;), wyłączam komputer i telefon...
Hmmm... myślę, że napisałam o tym, bo właśnie dziś wyjeżdża :) skorzystam :)
Tylko najpierw gin i zastrzyk ... :alien:
Starania - 5 lat
HSG - 03.2017 (jajowody drożne)
Przygotowania do IUI - 09.2017; (norplorac, 21.09.2017 - zaczynamy stymulację Puregon....)
nie wiem co dalej...
kaska85
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2017 16:22

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: kaska85 »

czekolada w każdej postaci, telefon do mamy, przytulenie psiaka - to moje sprawdzone sposoby :)
Awatar użytkownika
makunia
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2017 11:45

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: makunia »

Taaak, czekolada [emo-ciach] jeszcze kąpiel z bąbelkami i nowe ubranie <3
Awatar użytkownika
kotaska
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2018 11:16

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: kotaska »

Mój sposób na zły dzień? Na katastrofę i inne złe wieści?
Cisza, moje łóżko, dobra książka i kot na kolanach. :)
Bo tylko skupienie się na słowach książki pomaga.
rympalanna
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2017 12:59

Re: 10 sposobów na zły dzień

Post autor: rympalanna »

Rozmowa z partnerem, przyjaciolka - spacer, bieganie przy ulubionej muzyce ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”