REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARANIA

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Awatar użytkownika
emmm
Posty: 2999
Rejestracja: 09 sie 2010 11:09

REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARANIA

Post autor: emmm »

Nadszedł juz czas, że może spróbujemy się znowu postarac o dzidziusia. Panicznie się boję. Nie wyobrażam sobie USG - to wtedy, jak większość z nzas dowiedziałam się, że dziecko nie żyje. Jestem przerażona. W dodatku od poronienia odczuwam paniczny lęk przed każdą wizytą u ginekologa - dosłownie robię się blada, nogi jak z waty, żołądek szaleje, ręce się trzęsą i z nerwów zapominam o połowie rzeczy na wizycie. Naprawdę staram się opanować, ale to jest ponad moje siły. Jak sobie radziłyście ze stresem?

od modertora - źródło :arrow: http://www.biomedical.pl/kobieta/staran ... -2465.html

Starania o dziecko po poronieniu

Czas po poronieniu nie jest łatwy dla żadnego z partnerów. Kobieta często obwinia się o to co się stało, a mężczyzna czuje się bezsilny i nie wie jak pomóc ukochanej. Poza tym pojawia się też pytanie o to kiedy można wznowić próby starania się o dziecko. Na pewno fakt, iż straciliście maleństwo nie sprawił że pragnienie zastania rodzicami w was się zmniejszyło.
Na pytanie kiedy można rozpocząć starania o ponowne zostanie rodzicami nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie obowiązują tutaj żadne konkretne zasady. Tak naprawdę opinii na ten temat jest tak wiele, jak wielu jest lekarzy ginekologów. Dlatego zapewne wszystko zależy od tego na jakiego lekarza trafisz. Wielu specjalistów uważa, że starania o potomka można zacząć w chwili gdy kobieta jest fizycznie i psychicznie na to gotowa. Ponadto kobieta musi poczekać aż powróci jej płodność a dochodzi do tego wraz z powrotem jajeczkowania, zazwyczaj przy pierwszej miesiączce ale czasem zdarza się, że następuje to dopiero w 3 cyklu.

Ważną informacją dla par starających się o potomstwo jest że ryzyko powtórzenia się tragedii jaką jest poronienie nie jest wcale w ich przypadku większe aniżeli u par, jakie nie doświadczyły poronienia.

Niektórzy lekarze są zdania, że dobrze jest odczekać dwa lub trzy miesiące, by cykl owulacyjny zdołał się uregulować tak aby organizm odnowił rezerwy substancji odżywczych - takich jak żelazo to w przypadku gdy miałaś silne krwawienie, jakie uszczupliło jego zapasy. Lub po prostu abyś zdążyła wyzdrowieć. Inna grupa lekarzy uważa, że tak jak już wcześniej zostało wspomniane, należy poczekać do pierwszej normalnej miesiączki, wtedy znacznie łatwiej jest określić wiek kolejnej ciąży, stężenie hCG z poprzedniej ciąży przez ten czas powinno zniknąć z organizmu, a stężenie hormonów powrócić do normy.

Poza tym poczekanie do pierwszej miesiączki ma także swoje dobre strony. Pozwala na powolny powrót do stosunków i psychiczne przygotowanie się kobiety na moment starania się o kolejne dziecko. Dodatkowym czynnikiem, jaki pozwoli Ci wznowić starania o maleństwo są badania które należy przeprowadzić w celu rozpoznania przyczyny poronienia czy też choroby przewlekłej jaka miała na nie wpływ. Bez względu na przyczynę potraktuj ten czas jako ten, który pomoże Ci podjąć dodatkowe kroki tzn. prześwietlić organizm i zapobiec ewentualnym nieprawidłowościom jakie mogą pojawić się w kolejnej ciąży.

Gdy po konsultacji z lekarzem ten powie Ci, że możesz od razu starać się o dziecko, nie czekaj dłużej z podjęciem takiej decyzji. Jeżeli jednak zaleci Ci wstrzymanie się na pewien czas z tą decyzją, zastosuj środki antykoncepcyjne, takie jak prezerwatywa czy kapturek naszyjkowy. Zrezygnuj z doustnej antykoncepcji.

Ponadto wykorzystaj ten czas, jako ten który pomoże Ci jak najpełniej przygotować się do roli matki. Zmień nawyki żywieniowe poprzez wprowadzenie właściwej diety, całkowicie zrezygnuj z używek. Popraw sprawność swojego organizmu poprzez wykonywanie aktywności fizycznej, co dodatkowo uwolni endorfiny w Twoim organizmie i poprawi Ci samopoczucie. To wszystko poza faktem, że pozytywnie wpłynie na Twój organizm da Ci również poczucie, że robisz coś konstruktywnego.

Kiedy znajdziesz się w sytuacji, że lekarz zaleci Ci zaprzestanie starań o dziecko na pewien czas lecz nie poda dokładnego powodu zapytaj go o nie. Nie pozostawiaj tej informacji bez żadnego komentarza. Ważne bowiem jest abyś Ty sama czuła się komfortowo.
2010 [*]
2011 P
Awatar użytkownika
sajko_sajko
Posty: 1930
Rejestracja: 26 wrz 2010 15:17

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: sajko_sajko »

Ja mogę zacząć starac się dopiero luty/marzec
6tc poronienie samoistne (02.2010)
10tc ciąża obumarła (8/9tc) bliźniaki jednojajowe (09.2010)
12.01.2012 przyszedł na świat mój ukochany synek Filip
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: Ginja »

Sajko_sajko ja też starania dopiero po nowym roku rozpocznę.
Beata1201
Posty: 28
Rejestracja: 04 paź 2010 12:40

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: Beata1201 »

Coś u nas cichutko dziewczynki. Jak wasze samopoczucie?

U mnie właśnie @ pierwsza po poronieniu. Ale niestety nie zaczynamy starań od tego cyklu ponieważ przyplątała się infekcja i na razie wstrzymujemy. Zobaczymy co będzie w grudniu. Miałam już kontrolne usg "po" - obraz prawidłowy, organizm szybko doszedł do siebie. Kolejna wizyta u gina na początku grudnia i wtedy się dowiem czy możemy zacząć starania.
Mama 7 Aniołków i Dwóch Ziemskich Gwiazdek: Wiolci oraz Marcysi
malutka816
Posty: 78
Rejestracja: 13 lis 2010 23:36

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: malutka816 »

Witam Was dziewczynki. Jak pozwolicie to do Was dolacze. Ja jestem po 2 poronieniach. Od zabiegu minelo dwa tygodnie i pare dni. Moja doktor mowi, ze mozemy sie starac od razu, nawet nie dostajac @. Do tego leki przeciw mikrozakrzepom.
(*)03.2006 7tc (puste jajo płodowe) :(
(*)11.2010 10tc (przestało bić serduszko w ok 7/8 tc) :(
1.04.2011 test pokazał II :)-tym razem musi być dobrze... TP.7-9.12.2011
12.12.2011 o godz 21.26 przyszedł na świat Kubuś :):):)
Trunka
Posty: 24
Rejestracja: 08 lut 2010 01:00

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: Trunka »

Witam dziewczyny, pozwolicie, że się przyłączę. Jestem po jednej stracie. Teraz już drugi cykl na zielonym świetle. Rozpoczęłam końcowe odliczanie, ale mam plamienia więc pewnie za 3 dni przyplącze się @...
słyszałam, że po poronieniu to tak można szybko zajść, z rozpędu.

Moje Aniołki:

Okruszek - 9 t.c. (07.2010)

3 promyczki po IVF/ICSI (11.2009)



Hashimoto, hiperprolaktynemia, słabiuteńka armia



Ania - nasz Skarb Najdroższy jest już z nami (ur. 21.08.2011)

Alusia - nasz drugi Skarb (ur. 9.05.2014)


malutka816
Posty: 78
Rejestracja: 13 lis 2010 23:36

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: malutka816 »

Co do odliczania to u mnie 28dc, ale nie wiem czy po zabiegu moge sie spodziewac @ normalnie, czyli miedzy 29-31 czy moze inaczej. Pozyjemy zobaczymy. Ja sama mam troche mieszane uczucia, bo do konca nie wiem czy to dobry pomysl w pierwszym cyklu po zabiegu zaskoczyc.
(*)03.2006 7tc (puste jajo płodowe) :(
(*)11.2010 10tc (przestało bić serduszko w ok 7/8 tc) :(
1.04.2011 test pokazał II :)-tym razem musi być dobrze... TP.7-9.12.2011
12.12.2011 o godz 21.26 przyszedł na świat Kubuś :):):)
ewelka84
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2010 16:12

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: ewelka84 »

Juz bym chciala zaczac starania ale jakos lekarz odradza kaze jeszce poczekac cos czuje ze mi wszystkiego nei mowi... Ratujcie co robic????!!!!!
Aniołek-11tc.
Uczę się żyć od nowa....
Sabinak2
Posty: 4269
Rejestracja: 19 wrz 2010 21:11

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: Sabinak2 »

Ja czekam ze starankami, chyba nie będę czekać aż trzech miesięcy, ale jakoś wolę chwilę dać sobie spokój. Choć mój gin twierdził, że można od razu. Ja mam jednak stracha, tym bardziej, że coś mnie czasem jeszcze pobolewa.
Starania od 2009
luty 2010: brak serduszka
16. 03. 2010: Aniołek [*] - 9 tc
listopad 2010: jest serduszko!
20. 01. 2011: poronienie septyczne [*] - 14 tc
05. 08. 12: urodził się nasz syn - Wiktor
19. 05. 14: drugi synek - Jeremi
Awatar użytkownika
sajko_sajko
Posty: 1930
Rejestracja: 26 wrz 2010 15:17

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: sajko_sajko »

sabinak rzeczywiście krótko po stracie jesteś, może warto jeszcze chwileczke poczekać? :roll:
Ostatnio zmieniony 14 lut 2011 10:05 przez sajko_sajko, łącznie zmieniany 1 raz.
6tc poronienie samoistne (02.2010)
10tc ciąża obumarła (8/9tc) bliźniaki jednojajowe (09.2010)
12.01.2012 przyszedł na świat mój ukochany synek Filip
Awatar użytkownika
Sasetka
Posty: 1973
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: Sasetka »

2 tygodnie temu miałam zabieg, w tej chwili kończy mi sie plamienie, więc moze za jakieś 3-4 tygodnie przyjdzie @.
Lekarz kazał mi troche odczekać, a później sie starac aby do pół roku zajśc w ciążę.
Nie powiedział ile konkretnie czekać.
Myslę aby poczekać tak do 2-3 @ i w kolejnym cyklu sie starac.
Dobrze mysle, nie będzie za wcześnie?
Jak Wam radzą lekarze?
Adoptuś Juniorek - lat 7
Brzuszkowa Niespodzianka - lat 3
Kropek - 10 tc [*]
Bączek- tp 23.11.2012
Sabinak2
Posty: 4269
Rejestracja: 19 wrz 2010 21:11

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: Sabinak2 »

sasetka mnie się wydaje, że choć opinie są różne, to przeważa twierdzenie, że po 3 cyklach można się starać. Ale widzę też, że ta długość zależy też od tego, jak duże było dziecko (jak to był początek ciąży to wynika mi, że lekarze nie każą specjalnie długo czekać) i jak bardzo inwazyjne łyżeczkowanie.
Starania od 2009
luty 2010: brak serduszka
16. 03. 2010: Aniołek [*] - 9 tc
listopad 2010: jest serduszko!
20. 01. 2011: poronienie septyczne [*] - 14 tc
05. 08. 12: urodził się nasz syn - Wiktor
19. 05. 14: drugi synek - Jeremi
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: Ginja »

sasetka Co do kolejnej próby to tak jak pisze Sabinak2 ile lekarzy tyle opini. Mówią, żeby minimalnie odczekać minimum 1 cykl. Gdzieś czytałam, że im szybciej kobiety po stracie zachodziły w kolejną ciążę to miały większe prawdopodobieństwo urodzenia żywego dziecka.
Awatar użytkownika
Sasetka
Posty: 1973
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: Sasetka »

Sabinak2 Ginja dzięki za odpowiedź.
Czyli wychodzi mi, ze pierwszy cykl ze staraniami w lipcu albo w sierpniu (zalezy kiedy pierwsza @ przyjdzie).
Adoptuś Juniorek - lat 7
Brzuszkowa Niespodzianka - lat 3
Kropek - 10 tc [*]
Bączek- tp 23.11.2012
kropeczka21
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2011 13:23

Re: REGENERACJA ORGANIZMU PO PORONIENIU, KIEDY ZACZĄĆ STARAN

Post autor: kropeczka21 »

Ginja mój gin powiedział tylko żebym odczekała po poronieniu ze 2 miesiące ale potem wykryto u mnie nadżerkę i musiałam ja usunąć a po zabiegu nic nie mówił o staraniach wiec sama nie wiem:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”