PORONIENIE PO 35 ROKU ZYCIA

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Awatar użytkownika
Ewa40
Posty: 145
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: Ewa40 »

Dziewczyny, teraz mam podejrzenie ciazy ektopowej... Juz myslalam ze nie moze byc gorzej, a tu prosze. W czwartek beta wyszla 192, w piatek 256 a we wtorek 479. Idzie w gore, ale wolno, progesteron mam ok 14, ciagle krwawie, wiec objawy wszystkie sa. Tylko mnie nic nie boli, ale moze na to za wczesnie. Jutro znowu na bete, wynik dopiero w poniedzialek, przeciez ja zwariuje do tego czasu.
XII 2007 - 8tc Aniolek
2009 - coreczka
II 2010 - 10 tc Aniolek
X 2010 - 5 tc (cp) Aniolek
Czekamy na druga dziewczynke - grudzien 2011
Awatar użytkownika
arleta2000
Posty: 37
Rejestracja: 16 paź 2009 00:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: arleta2000 »

Przypilnuj aby , jezeli dojdze do czysczenia przez lekarza - nie usunelici jajnika.
1 rok starań
12.10.2009 drozność
5.11.2009 -dwie kreseczki i HSG potwierdzone
4.12.2009 - poronienie
Szczęście mnie opuściło :((
6.07.2010 - HSG
31.01.2011 - laparoskopia
oczekiwanie na cud
Awatar użytkownika
elizka4
Posty: 559
Rejestracja: 28 lut 2010 01:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: elizka4 »

ewa40,to masz podobną sytuację,co ja zima miałam...2tyg po poronieniu dostałam ponownego krwotoku i okazało się,że nadal byłam w ciązy. U mnie organizm oczyścił się sam...chociaż beta była już w tysiącach.
Ja progesteron brałam tylko przez pierwsze 5dni po poronieniu. po stwierdzeniu cp lekarz kazał mi łykać tabletki na obkurczanie się macicy(zazwyczaj łykają je kobiety po porodzie),natomiast nie kazał mi łykać progesteronu.
Ponieważ beta jest u Ciebie taka niska,może obejdzie się bez operacji,chociaż znowu u mnie ona malała przy kolejnym badaniu u Ciebie rośnie :-? W razie gdyby jednak było trzeba robić laparoskopię,to dopilnuj tego o czym pisala arleta2000,może da radę zrobić zabieg oszczędzający jajnik.
Awatar użytkownika
Ewa40
Posty: 145
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: Ewa40 »

Dziewczyny, na szczescie okazalo sie ze to nie pozamaciczna, tylko poronienie. Lekarz powiedzial ze tak sie czasem zdarza, ze beta jeszcze przyrasta przez jakis czas w trakcie poronienia.
XII 2007 - 8tc Aniolek
2009 - coreczka
II 2010 - 10 tc Aniolek
X 2010 - 5 tc (cp) Aniolek
Czekamy na druga dziewczynke - grudzien 2011
Awatar użytkownika
emmm
Posty: 2999
Rejestracja: 09 sie 2010 11:09

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: emmm »

Zdarza się - u mnie dziecko przestało żyć ok 7 tygodnia (w 9 się dowiedziałam), a beta rosła do 11 tygodnia!!! i to całkiem sporo (mieściła się w normach). Dlatego zabieg miałam dopiero w 11 tygodniu.
2010 [*]
2011 P
Awatar użytkownika
Maria07
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2009 00:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: Maria07 »

Witam Was Dziewczyny,
cieszę się że jest taki wątek, dopiero teraz go tu odnalazłam, też jestem po 2 poronieniach, 3 seriach szczepionek, teraz dobry wynik MLR no i ... skończona czterdziecha.
Awatar użytkownika
Ewa40
Posty: 145
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: Ewa40 »

A u mnie jednak pozamaciczna.... Skierowali mnie w koncu do specjalisty z lepszym sonogramem i znalezli ciaze w jajowodzie. Na szczescie jest mala, to dali mi zastrzyk i miejmy nadzieje ze sie obejdzie bez interwencji chirurgicznej.
XII 2007 - 8tc Aniolek
2009 - coreczka
II 2010 - 10 tc Aniolek
X 2010 - 5 tc (cp) Aniolek
Czekamy na druga dziewczynke - grudzien 2011
Awatar użytkownika
elizka4
Posty: 559
Rejestracja: 28 lut 2010 01:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: elizka4 »

ewa40 nie martw się,organizm powinien dać radę sam uporać się z cp . Mnie lekarz kazał wstrzymać się ze staraniami do całkowitego wyzerowania bety. Nie wiem kiedy znowu masz badać betę,ale chyba warto poczekać aż się wyzeruje.
mirlen
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2009 00:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: mirlen »

Chciałabym dodać otuchy wszystkim starającym się po przejściach. Pisałam w tym wątku na początku roku. Mam 37 lat, za sobą 3 poronienia. W lutym złapałam strasznego doła, myślałam już że nigdy nie zostanę mamą. Postanowiłam odpuścić i zająć się czymś innym. I właśnie wtedy życie zrobiło mi największą niespodziankę. Okazało się, że jestem w ciąży.
Awatar użytkownika
ania11975
Posty: 64
Rejestracja: 20 lis 2010 19:41

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: ania11975 »

witam,
mam 35 lat
kilka dni temu poroniłam - koniec 6 tc :(
mam 14-letniego syna, a teraz dojrzałam do kolejnego dziecka, ale...
staraliśmy się od kwietnia - kiedy zobaczyłam dwie kreski byłam niesamowicie szczęśliwa, że się udało - mam usunięta prawie cała tarczycę i konkretną niedoczynność - moja dotychczasowa gin stwierdziła, że z tego powodu, jak i z racji podeszłego wieku praktycznie nie mam szans na zaciążenie :?
syn ur V.1996
aniołek 16.11.2010 [*] 6tc
Milenka ur.i zm.26.10.2011 - kocham Cię Maleńka :*
patka.1
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2010 21:07

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: patka.1 »

Cześć dziewczyny.
Przystąpiliśmy z mężem do działania i za pierwszym razem udało się. Radość trwała 6 tygodni. W dniu 40-tych urodzin usłyszałam od lekarza "poronienie zatrzymane" i dostałam skierowanie na łyżeczkowanie do szpitala. Sam zabieg był do wytrzymania - fizycznego , w końcu w pełnej narkozie , natomiast przed zabiegiem po podaniu leków na wywołanie skurczy ból nie do wytrzymania pomimo leków przeciwbólowych. Wczoraj zrobiłam beta HCG w 31 d.c. 3,75. I znowu prztyczek od losu - prawdopodobnie ciąża biochemiczna . Po jutrze znowu mam iść na badanie bety zobaczyć czy spadnie czy urośnie .Wiem , że spadnie. Zanim siadłam do kompa zauważyłam lekkie plamienie.
Awatar użytkownika
Ewa40
Posty: 145
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: Ewa40 »

patka.1 jakbym byla na twoim miejscu, to bym starala sie uniknac lyzeczkowania. Po pierwsze, przy tak niskiej becie to nie jest potrzebne, organizm sam sobie poradzi. Po drugie, czesto sie decydujemy na lyzeczkowanie "zeby bylo szybciej", zeby miec to juz za soba i zaczac starania od nowa. Ale sama piszesz ze po poprzednim lyzeczkowaniu twoj organizm dochodzil do siebie przez 5 miesiecy. Ja mialam podobne doswiadczenie. Mialam rowniez jedno poronienie naturalne i po 3 tygodniach dostalam normalnej @. No a po drugie, to niby lyzeczkowanie jest bezpieczne, ale jednak jest ryzyko ze sie porobia zrosty w macicy i bedzie trudno zajsc w kolejna ciaze. Tak ze jak mozesz uniknac ingerencji, to chyba lepiej, ale to twoja decyzja, zrobisz jak tobie bedzie lepiej.
XII 2007 - 8tc Aniolek
2009 - coreczka
II 2010 - 10 tc Aniolek
X 2010 - 5 tc (cp) Aniolek
Czekamy na druga dziewczynke - grudzien 2011
Awatar użytkownika
Poletta
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2011 14:37

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: Poletta »

Witajcie! Chyba mam potrzebę do Was dołączyć… Nie jestem w stanie nadrobić tych ponad dwóch lat Waszego wątku, ale od teraz postaram się być na bieżąco :D
Mam 37 lat, dwunastoletnią córkę i od kilku lat próbuję mieć drugie dziecko… z marnym skutkiem :? Mam za sobą trzy wczesne poronienia, z tego dwa z łyżeczkowaniem (wszystko w odstępach rocznych), do ostatniego łyżeczkowania (grudzień 2009) lekarze nie znali, przyczyny, dopiero lekarz do którego wówczas trafiłam wykonał histeroskopię – okazało się że po poprzednim łyżeczkowaniu zrobił mi się w macicy potężny zrost, który praktycznie podzielił ją na pół i wg teorii lekarza uniemożliwiał skuteczne zagnieżdżenie i prawidłowy rozwój. Zrost został usunięty. Trzy miesiące na antykach dla regeneracji endometrium z dobrym skutkiem. Potem czas do września na próby bez wspomagania. Bez skutku. Badanie nasienia – wyniki super. Kolejne dwa cykle z Duphastonem. Drugi, zakończony dokładnie w Sylwestra, nietypowo bo w 26 dniu (przy 30-31 normalnie) okazał się poronieniem biochemicznym, o czym dowiedziałam się na wizycie w 11 dc podczas USG
VI.2007 grav.obsoleta 7 hbd
X.2008 wczesne poronienie 5 tc
XII.2009 grav.obsoleta 6 hbd
XII.2010 ciąża biochem
Teraz drugi cykl z CLO i Duphastonem...
Awatar użytkownika
elizka4
Posty: 559
Rejestracja: 28 lut 2010 01:00

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: elizka4 »

Witaj Poletta!
Twoja ostatnia ciąża biochemiczna mogła być spowodowana błędem w dzieleniu sie komórek,dlatego organizm szybko sie jej "pozbył". Tak się bardzo często dzieje.
Awatar użytkownika
Poletta
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2011 14:37

Re: PORONIENIE I DZIECKO PO 35 ROKU ZYCIA

Post autor: Poletta »

Dzięki Elizka byłam u lekarza na USG w 11 dc i wówczas potwierdził że to była cb podobno na podstawie widocznego ciałka żółtego.
VI.2007 grav.obsoleta 7 hbd
X.2008 wczesne poronienie 5 tc
XII.2009 grav.obsoleta 6 hbd
XII.2010 ciąża biochem
Teraz drugi cykl z CLO i Duphastonem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”