GRUPY WSPARCIA

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

GRUPY WSPARCIA

Post autor: Pysia1 »

Witajcie
Pojawilo sie na forum ogloszenie jednej z grup krakowskich, ktora zaczyna dzialac i organizuje spotkania.

A jak z reszta miast? Moze w Waszych miastach sie organizujecie, spotykacie czasem nawet nie formalnie? Jesli tak, napiszcie o tym.
Pozdrawiam
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

no własnie... :roll: mnie interesuje grupa wsparcia kobiet po poronieniach działająca w Warszawie!

sama po 2 poronieniu uczestniczyłam w warsztatach psychologicznych dla dziewczyn borykających sie z problemem niepłodnosci w Invimedzie, prowadzonych przez Tatianę-tamtejszego Psychologa. bardzo mi pomogły!!! stanowiłysmy dla siebie taką grupę wsparcia przez pare tygodni poznajac swoje wnętrze, siebie na wzajem, wypracowujac techniki samopomocy, relaxu itd. super sprawa! polecam! po ich zakonczeniu został niedosyt i przydałaby sie taka grupa wsparcia na stałe :lol: 8)
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
donak
Posty: 115
Rejestracja: 10 gru 2005 01:00

Post autor: donak »

jestem z torunia
i niestety nie slyszalam o zadnych takich grupach a szkoda
bo czasami mam juz wszystkiego dosyc i fajnie by bylo sobie pogadac z kims o tych samych problemach oczywiscie moja grupa wsparcia jest maz jak rowniez reszta rodziny jeszcze byla jedna osoba i szczerze wtedy nie byla mi potrzebna taka grupa (szkoda mamo ze juz cie ze mna nie ma) i wlasnie teraz jest mi taka grupa potrzebna bo coraz gorzej ze mna
pozdrawiam i caluski sle
pap
Awatar użytkownika
wuchowa
Posty: 86
Rejestracja: 23 kwie 2004 00:00

Post autor: wuchowa »

http://www.poronienie.pl/grupy_wsparcia.html

Spotkania szykuja sie w najblizsze dni w Lublinie i w Gdansku. Trzymam kciuki za dziewczyny i zeby spotkanie im sie udalo.

Monika (wuchowa)
mama Pawła (2002),
dwóch Aniołków: (Ani III.04, Kuby VI.04)
Julii (2005), Piotra (2007) i ?
Awatar użytkownika
ilonka
Posty: 4366
Rejestracja: 02 lis 2004 01:00

Post autor: ilonka »

Witam
Ja też się wpisałam, ale na spotkanko w Bielsku-Białej :roll: może się uda...
[url=http://images50.fotosik.pl/125/a306678e7281bea1med.jpg][b]Julia 6.11.2008r [/b][/url]
Awatar użytkownika
aagata32
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Mińsk Maz

Post autor: aagata32 »

W Mińsku Mazowieckim moze powstac grupa wsparcia... jest psycholog gotowy do stworzenia takowej .... ale nikt sie nie zglasza ... co piatek w PCPR od 16-00 do 17- 00 dyzuruję jako konsultant Stowarzyszenia Pomocy po Poronieniu ...

niedlugo bede musiala zawiesic te dyżury bo nie wyrabiam czasowo i szukam kogos na zastępstwo lub do pomocy - bo zadan na tym terenie jest dużo... ale nikt sie nie zgłasza....

podobnie jest z dyżurami w Warszawie na Bielanach poniżej cytuję post z forum www.poronienie.pl



"Udało nam się załatwić z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na Białołęce, że dadzą nam pokój z telefonem na takie spotkania/dyżury jak ma Agata (aagata4) w Mińsku Mazowieckim. Zobaczyli nasze ulotki i są zachwyceni możliwością współpracy z nami. Pokój dają nam w czwartek od 17 do 20, od zaraz (co w praktyce oznacza od za dwa tygodnie od dziś).
Pytanie: czy któraś z warszawianek, członkiń stowarzyszenia ale i sympatyczek, podjęłaby się prowadzenia tych dyżurów? Wymagałoby to przyswojenia trochę wiedzy prawniczej, ale przede wszystkim - tak myślę - obecności.
Informacje proszę albo na skrzynkę, albo tu w wątku. Pozdrawiam :)"
Awatar użytkownika
ilonka
Posty: 4366
Rejestracja: 02 lis 2004 01:00

Post autor: ilonka »

aagata32 jak będziecie otwierać grupę wsparcia na południu :D to cętnie pomogę...
[url=http://images50.fotosik.pl/125/a306678e7281bea1med.jpg][b]Julia 6.11.2008r [/b][/url]
Awatar użytkownika
aagata32
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Post autor: aagata32 »

ilonka - zajrzyj na strone www.poronienie.pl - może juz taka grupa wsparcia istnieje.. alebo po prostu może sama zaczniesz tworzyc grupę wsparcia na swoim terenie , lub wlączysz sie do pomocy... pracy do zrobienia jest bardzo dużo i ... ludzi ktorzy chca działac bardzo mało...

m.in. są ulotki do roznoszenia po szpitalach ( trzeba dotrzec do lekarzy ordynatorow szpitala aby zadziałał w taki sposób żeby każda potrzebująca kobieta otrzymywała taka ulotkę,... i do ginekologow w gabinetach - przeciez nie kada z nas korzysta z internetu...

z ordynatorami trzeba tez rozmawiac aby umozliwili pochowanie dziecka - prawnie jest to juz uregulowane tylko szpitale nadal postępuja "po staremu" podobnie księza robia problemy - choć nie maja do tego podstaw...

co raz koleżanki ze stowarzyszenia prosza o pisanie swoich historii, opisywanei swoich przezyc w celu umieszczenia tego na stronach www.poronienie.pl - co jest potem materiałem do róznego typu prac naukowych a zatym idzie głosne mowienie o naszych problemach aby w koncu przestałbyc tematem Tabu... jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia.... zachęcam Cie do dokladnego zapoznania sie z potrzebami wlasnie na stronach www.poronienie.pl i do kontaktu z administratorem na tej stronie ...

oczywiscie zapraszam do podejmowania róznych dzialań także i inne forumowiczki, które czuja potrzebe zrobienia czegos w kierunku bardziej godnego traktowania nas przez lekarzy, duchownych i naszych bliskich i znajomych.

pozdrawiam

Agata
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Post autor: quassi »

Nikt tu dawno nie pisał, więc "podciągam" temat do góry - może warto do niego wrócić?
Poza tym na podanej stronce są terminy spotkań z 2006 r. Czy coś się dzieje aktualnie?
6 lat starań... (*)5tc (*)7tc (*)10tc (*)7tc :cry2:
26dpt-są :love: :love: 13.07.2012-35t4d córeczki!
Awatar użytkownika
aagata32
Posty: 81
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Post autor: aagata32 »

witaj

a tu zaglądałaś?

http://www.poronienie.pl/forum/topic.php?id=4000


oraz na forum np:

http://poronienie.pl/forum/forum.php?id=1&page=2 ( tu powinna byc dyskusja dotycząca grupy wsparcia w Poznaniu

warto zajrzeć na kolejne strony i poszukać osób .. jak nie ma w Twoim mieście to napisz post i być może okaże się, że są chętni na takie spotkanie


pozdrawiam

Agata
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Post autor: quassi »

Dzięki za linka. Poczytam w wolnej chwili.

Dodane po: 18 godzinach 55 minutach:

aagata32 jeszcze raz dziękuję za pomoc...
Już sobie coś znaleźliśmy i za tydzień wybieramy się na spotkanie :-k
edibydalejisc
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2011 15:06

KRAKÓW - bezpłatne konsultacje psychologiczne dla rodziców

Post autor: edibydalejisc »

Pomoc Rodzinom po Stracie Dziecka z Fundacją "By dalej iść".
Fundacja "By Dalej Iść" prowadzi różne formy wsparcia dla rodzin, które zmagają się ze śmiercią dziecka. Rodzice mogą skorzystać z pomocy patrolu interwencyjnego, bezpłatnych konsultacji z psychologiem oraz uczestniczyć w grupach wsparcia.

01 LIPCA (PIĄTEK) KRAKÓW, PLAC SZCZEPAŃSKI 3/2 OD GODZ. 17.00 DO GODZ. 20.00 NA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA CZEKA PSYCHOLOG. BEZPŁATNE KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE UMAWIAMY POD NR.: 784 61 44 02 ORAZ MAIL`OWO: [email protected].

Zapraszamy.
Awatar użytkownika
alsara
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2008 01:00

Grupa wsparcia WARSZAWA

Post autor: alsara »

14 czerwca 2012 r. (czwartek) o godz. 18 odbędzie się spotkanie warszawskiej grupy wsparcia dla Rodziców Po Stracie prowadzonej przez Fundację "By dalej iść". W celu uzyskania szczegółowych informacji, proszę pisać na adres: [email protected]
martita_m
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2012 16:03

Re: GRUPY WSPARCIA

Post autor: martita_m »

Witajcie
Jestem mamą która straciła dwoje dzieci.
Bardzo często myślę o mamach które poznałam ponad dwa lata temu na Grupie Wsparcia. Każde spotkanie z nimi sprawiało, iż rozumiałam coraz bardziej to co się dzieje po części ze mną. Słyszałam jaki ból mamy, mają w sobie, jak cierpią i tęsknią za swoimi dziećmi. Czas jaki mija od śmierci naszych dzieci jest tak bardzo różny, ale uczucia i myśli jakie nami targają są bardzo podobne, a czasem identyczne.
Kiedyś myślałam że można pokochać tylko kogoś kogo się fizycznie widzi, czuje i poznaje jako osobę. Słyszałam tylko o bezwarunkowej miłości matki do dziecka. A teraz patrząc obiektywnie ja pokochałam Szymonka i Konradka nie trzymając ich nigdy na rękach, nie czując ich zapachu, nie słysząc. I brutalnie rzecz ujmując nie poznając ich tak w zupełności. Mam przecież tylko w swojej głowie wspomnienia z badań USG (obrazy nie wyraźnych ujęć i zdięć), ruchów we mnie(kuksańców i łagodnych muśnięć).
Ktoś by mógł powiedzieć do mnie „Ty mówisz że tęsknisz, a co Ja mam powiedzieć. Ja miałam swoje dziecko tyle i tyle czasu.” Ja wiem że mamą po stracie kilkuletniego dziecka lub wręcz dorosłego może być jeszcze trudniej. Ale z drugiej strony takie mamy miały choć ten czas, a Ja nie miałam nawet dnia, tygodnia. Myślę, iż takie targi i warzenie jest dla mnie bezsensowne i bezpodstawne. Nie wiem czy to normalne czy nie, nie bardzo mnie to zresztą interesuje co ludzie pomyślą o mnie. Jestem przekonana że jakby była taka możliwość „tacy ludzie” co oceniają nas tak krytycznie, nigdy by się z nami nie zamienili choćby na jeden dzień. Aby poczuć co my teraz czujemy.
Obecnie pragnę pomagać innym rodzicom i dlatego w chwili obecnej razem z psychologiem i pracownikiem organizacji pozarządowej z trenu Katowic, pragniemy zorganizować Grupę Wsparcia dla rodziców po starcie dziecka. Mamy już miejsce naszych spotkań teraz pragniemy zaprosić Rodziców po Stracie do uczestnictwa. Proszę osoby zainteresowane z województwa śląskiego o kontakt. Bardzo chętnie odpowiem na wasze pytania i udzielę informacje dotyczące spotkań.
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
alsara
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2008 01:00

Grupa Wsparcia w Warszawie jesień 2012

Post autor: alsara »

W Warszawie tworzy się kolejna grupa wsparcia dla rodziców po stracie prowadzona przez Fundację "By Dalej Iść". Pomoc świadczona przez fundację (indywidualne konsultacje psychologiczne, grupy wsparcia) jest bezpłatna. Wszystkie potrzebujące pomocy osoby zachęcam do kontaktu:[email protected] lub [email protected].
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”