PLAMIENIE/ KRWAWIENIE/ MIESIĄCZKA PO PORONIENIU

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: Ginja »

Krwawienie po wszelakich zabiegach może trwać różnie, ale jest jedna reguła, że powinno stawać się coraz mniejsze. Jeżeli nagle staje się bardziej obfite należy zgłosić się do lekarza.

P.S. Może warto wybrać sie do jeszcze jednego lekarza tak aby to skonsultować?
Awatar użytkownika
trzydziestka
Posty: 38
Rejestracja: 28 lut 2010 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: trzydziestka »

Ja dalej nie wiem co mam myśleć :( Ostatnio pisałam Wam o mojej obfitej miesiączce, która dodatkowo trwała bardzo długo, ponad tydzień. Skończyła się a ja półtorej tygodnia później znowu zaczęłam plamić, z tym, że ta krew jest bledsza i taka jakby wymieszana z przezroczystym płynem. Plamienie to trwało jeden dzień, później 2 dni nic nie było i dzisiaj znowu.
Starsznie dziwnie ten mój organizm się regeneruje po tym czerwcowym poronieniu. Nie dość, że długo czekałam na pierwszą miesiączkę po poronieniu to teraz takie co chwila plamienia występują. Dodam, że jestem w trakcie już drugiego opakowania tabletek yasmine. [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: Ginja »

trzydziestka co do plamień to opowiem tak, że ja plamiłam ale tylko wtedy gdy źle mnie wyczyszczono. Gdy wcześniej łyżeczkowanie było wykonane poprawnie, po skończonej miesiączce wszystko wróciło do normy. Warto więc wybrać sie na usg.

Ale jest jeszcze tak, że to tabletki mogą być przyczyną plamienia.
madziula86
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2010 20:31

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: madziula86 »

ja jestem 5 tyg po poronieniu zatrzymanym, byłam w 6 tc, gdy fasolce zatrzymało się serduszko, a dowiedziałam się dopiero podczas badania w 10tc. miałam wywoływane poronienie i potem zabieg wyłyżeczkowania. wszystko poszło tak, jak powinno- tyle tylko, że czekam teraz na @.
Awatar użytkownika
Lalka3
Posty: 1207
Rejestracja: 11 lis 2010 21:03

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: Lalka3 »

A powiedzcie, czy to jest normalne, łyżeczkowanie miałam 15 grudnia (ale tydzień wcześniej już plamiłam i dostałam okres). Wczoraj (12 stycznia) dostałam okresu , taka ciemna krew , nie zbyt obfita, a dzisiaj normlanie leje sie ze mnie, że szok, i to nie jest krwa jak podazc okresu tylko taka świeża, różowa, bardzo się boję, że dostałąm krwotoku. Co o tym sądzicie? Moje cykle trwają około 29-31 dni, licząc od łyżeczkowania minęło dopieuro 26-27 dni. Chyba za wcześnie na miesiączkę?!
05.2010 [*] 5-6t.:-(
11.2010 [*] 6-7t.:-(
09.02.2011 - pozytywny test ciążowy.
(leki: duphaston 3x2, acard 1x1, clexane 0,2)
07.10.2011 - Sonia:-)
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: Ginja »

Moje miesiączki były obfita i takie zostały ale wiem, że po poronieniach/porodach czasami to ulega zmianie u jednych w jedną stronę u drugich w inną. Nie wiem gdzie czytalam, ale jeżeli zużywa się więcej niż jedną dużą podpaskę w ciągu godziny to trzeba się wybrać do lekarza, niektóre z kobietek mają takie straszne miesiączki krwotoczne ale naprawdę nie wiem co w takich sytuacjach należy robić. Ja jak nie wiem to wysyłam na izbę przyjęć.
motyl78
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2011 08:44

Re: plamienia po poronieniu

Post autor: motyl78 »

witajcie
Jutro mija miesiąc jak poroniłam lekarz powiadomił mnie, że po zabiegu moge krwawić około 2 tygodni, ja lekko krwawiłam gdzieś około7-8 dni ale niepokoji mnie to,że 3 tygodnie po zabiegu znowu lekko krwawiłam trwało to gdzieś w granicach 5-6 dni.Mam pytanie czy to mogła byc już @
Ostatnio zmieniony 15 sty 2011 00:41 przez motyl78, łącznie zmieniany 1 raz.
Mama trójki wspaniałych dzieci
i Aniołka 12.2010
Awatar użytkownika
agamar2
Posty: 242
Rejestracja: 01 cze 2010 12:59

Re: plamienia po poronieniu

Post autor: agamar2 »

motyl

wg mnie jak najbardziej mogła być to @, tym bardziej że trwała 5-6 dni.Ja 1 @ po stratach tez miałam po ok 3-4 tyg.
Teraz juz cisza. Nie plamisz?
Moje kochane Aniołki
Amelka 19 tc
Tymuś 21 tc
2010 TAC
Przemuś 11-17 tc
acard, clexane, encorton
wyczekany cud Marysia 10.04.2013
...chwycić dłoń Boga i walczyć o swoje marzenia, wierząc, że ich spełnienie dokona się zawsze we właściwym momencie...
motyl78
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2011 08:44

Re: plamienia po poronieniu

Post autor: motyl78 »

agamar2

Niby cisza ale mam bardzo delikatne plemienia w jednym dniu nic w inny troszeczkę potem znowu cisza co to może oznaczać? [treść niezgodna z tematem wątku]
Mama trójki wspaniałych dzieci
i Aniołka 12.2010
juliaszendo
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2010 13:38

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: juliaszendo »

a ja jestem 25 dni od łyzeczkowania , endometrium na wizycie kontrolnej było cieniutkie, nieadekwatne do 21 dnia cyklu,,, w dniu 25 dostalam lekkiego krwawienia.. jedna kropla krwi, i tak plamie juz drugi dzien..
nie wiem czy mam traktowac to jako okres czy jako plamienie?
czy skapy okres to wina słabego endo czy cos nie tak?
lekarz mowil ze @moze byc bardzo obfita..a tu co? ledwo co leci..
motyl78
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2011 08:44

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: motyl78 »

Mam pytanie do Was miałam łyżeczkowanie po poronieniu w 11 tc krwawiłam bardzo delikatnie około 7-8 dni trochę spokoju a potem co jakiś czas lekkie plamienia czy to może być związane z tym ,że mam torbiel na jajniku, którą lekarz wykrył mi na wizycie kontrolnej po zabiegu.U mnie okres po łyżeczkowaniu wystąpił już po 3 tygodniach trwał 5-6 dni.
Mama trójki wspaniałych dzieci
i Aniołka 12.2010
ewelka84
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2010 16:12

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: ewelka84 »

motyl78 kochana wszystko jest w jak najlepszym porzadku, Twoj organizm sie oczyszcza, znajoma dostala @ tydzin po zabiegu i lekarz nie stwierdzil nieprawidlowasci. :glaszcze

Ja babeczki po lyzeczkowaniu nie mialam @ 2 mies oczywiscie dostalam luteine 5 dni czekania i przyszla :lol: ale za to bardzij obfita i bolesna. W kolejnym cyklu tez bylo tak samo skubana nie chiala przyjsc :wink: i ten sam schemat. Niestety krwawienie i skurcze byly tak silne ze trafilam do szpitala. (wczesniej bralam od 14 dnia duphaston do 25 i czekanie no ale nic...)
[treść niezgodna z tematem wątku]
Aniołek-11tc.
Uczę się żyć od nowa....
Awatar użytkownika
ivonne76
Posty: 1273
Rejestracja: 09 lut 2005 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: ivonne76 »

A ja zabieg miałam 9 grudnia poroniłam w 8 tc, miałam częsciowe poronienie w domu a w szpitalu usunęli resztki po poronieniu pod narkozą. Do dziś nie mam @ a to już ponad 2 miesiące. Od 2 dni plamię na ciemno brązowy kolor, wczoraj straszny ból/kłucia macicy w dole brzucha, że ledwo szłam - koszmar. Nie wiem czy to wszystko jest normalne :?
Kubuś (") 21 tc :(
ICSI - VI '07, Parens Kraków - udane :)
31.01.2008 jest Kamilek :)
[url=http://lb5m.lilypie.com/8DCxp2.png]Tak rośnie nasz skarb[/url]
28.10.2010 - Crio 2 zarodków - (") 8tc :(
13.11.2011 - Crio 2 zarodków - :(
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: Ginja »

8 tygodni to troszkę długo. Po poronieniu lekarze dają dla ciałka naszego tyle czasu co kobiecie w połogu. Może to plamienie to zbliżający się okres ale jeżeli w przeciągu kilku dni nie dostaniesz miesiączki ja udałbym się do lekarza.
Awatar użytkownika
ivonne76
Posty: 1273
Rejestracja: 09 lut 2005 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: ivonne76 »

Dzięki za odpowiedź, wiem że to troszkę długo. Od soboty do wczoraj miałam brązowe plamienia i się skończyły.
Kubuś (") 21 tc :(
ICSI - VI '07, Parens Kraków - udane :)
31.01.2008 jest Kamilek :)
[url=http://lb5m.lilypie.com/8DCxp2.png]Tak rośnie nasz skarb[/url]
28.10.2010 - Crio 2 zarodków - (") 8tc :(
13.11.2011 - Crio 2 zarodków - :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”