Nowa strona BOCIANA - pomysły, oczekiwania, spostrzeżenia

Ogólnodostępne forum do omawiania spraw organizacyjnych i tego co się ostatnio dzieje i co w trawie piszczy...

Moderator: Moderatorzy z życia stowarzyszenia - informacje, nowości itp

kawek

Re: Nowa strona BOCIANA - pomysły, oczekiwania, spostrzeżeni

Post autor: kawek »

Aszantka pisze:Absurd...uważam, że każdy wpisuje w stopce to co chce. I nic nikomu do tego.
No oczywiście, ale często jest tak, że część dziewczyn nie wie gdzie można to uzupełnić. Nikt nie zmusza nikogo do niczego. Są osoby, które się otwierają na forum nawet w treści wiadomości, jest cześć, które tylko czytają i nic o sobie nie napiszą. Każdy chroni swoją prywatność na swój sposób, ale jeśli byłoby to.opcjonalne przy rejestracji to chyba nic by się nie stało?
10.2017 synek :loving:

M88
Mateczka
Mateczka

Post autor: M88 »

A wlasnie...
pisze post dostaje pw i mi go wcina... da sie cos z tym zrobic?
2009-2012 - Leczenie
2012 rok cudów;-)
Piotrunio
2015 ;(
2016 rok cudu!
20.07. (27dc) beta HCG - 60 -29dc 237
Madzia

Niech powszechnie panuje ZDROWIE, a wszystko inne się ułoży.
Zycze nam tego wszystkie forumki [/i][/size]
asia.ap zufe markotna Caro13 Asztanka i inne :flowers:

oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)

Post autor: oluska_m »

M88 pisze:A wlasnie...
pisze post dostaje pw i mi go wcina... da sie cos z tym zrobic?
Zdaje się, że jak dasz wstecz i klikniesz wyślij raz jeszcze to pójdzie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

2 IVF, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś

17.06.2019 :love: Michaś

Awatar użytkownika
Karodx

Post autor: Karodx »

Proponuję, aby w profilu po lewej stronie przy dodawaniu każdego postu była napisana również miejscowość skąd jest dany użytkownik.
Dokładnie pod "rejestracją" i ilością postów, żeby była jeszcze "skąd:....... ".

:)
Starania od 2014r.
XI. 2015 - słaba armia, operacja ŻPN
X.2016 - HSG - obustronna niedrożność jajowodów
XI.2016 - decyzja - IVF
I.2017 - ICSI, blastocysta 4BA. CB :(
V. 2017 - ICSI, blastocysta 5AA. "0" :(
X.2017 crio 4AA i 3BB. CB :(

2018 - nOvum

oluska_m

Post autor: oluska_m »

Karodx pisze:Proponuję, aby w profilu po lewej stronie przy dodawaniu każdego postu była napisana również miejscowość skąd jest dany użytkownik.
Dokładnie pod "rejestracją" i ilością postów, żeby była jeszcze "skąd:....... ".

:)
Taka informacja jest już teraz, o ile użytkownik ją wpisze w swoim profilu. Nie jest to obowiązkowe i wg mnie powinno tak zostać.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

2 IVF, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś

17.06.2019 :love: Michaś

Awatar użytkownika
kingapolak7

Post autor: kingapolak7 »

Dziewczynki skupmy sie bardziej na pomyslach dzięki której NB stanie się bardziej intuicyjny, bogatszy w poszukiwane przez Was treści oraz responsywny .
Chcemy też wzbogacić ją o nowe funkcjonalności, które ułatwią Wam poszukiwanie informacji i komunikację. Każdy użytkownik powinien mieć możliwość wybierania treści podawanych w profilu aby czuł się bezpieczny.
20 lat walki :bobas:
9 transferów :(

czekamy na :telefon:
który "niesie szczęśliwą nowinę"

28.03.2018 - Mamy Córcię z Serduszka :love:
28.03.2019- Cud :testI: beta 570
TP 26.11.2019 :love:
3.11.2019 przywitalismy Amelę po tej stronie brzucha ❤

https://www.facebook.com/groups/570646926624944/

Awatar użytkownika
nynyny
Dokarmiam bociana ;)

Post autor: nynyny »

Też uważam, że warto się skupić na tym, co zależy od zarządzających forum, a nie na oczekiwaniach od uzytkowników ;-)

Mi się forum szalenie podoba i bardzo mi pomogło, i nadal pomaga. Podpisuję się pod wszystkimi uwagami co do ułatwień na forum, a uwagi mam do strony głównej. Jak pierwszy raz trafiłam na naszego-bociana to szukałam informacji o niepłodności męskiej i o tym, co nas czeka. Przekopałam forum, bo na stronie głównej nie znalazłam informacji. Może warto byłoby pomyśleć o jakimś "vademecum" na kluczowe tematy i odsyłanie po szczegóły na forum eksperckie?
Chodzi mi zwłaszcza o działy Niepłodność>Niepłodność żeńska i Niepłodność>Niepłodność męska
Taki zestaw podstawowych informacji, przewodnik po niepłodności.

Proponuję też weryfikację wszystkich kategorii w tym menu głównym na górze, może jakoś bardziej przejrzyście je poukładać? I, co pewnie oczywiste, aktualizacja niektórych treści. Np. lista lektur adopcyjnych zawiera nieaktualne linki. A może część tych publikacji jest dostępna on-line w pdfach?

Bardzo ciekawy dział "Artykuły" - ale nie ma możliwości wyszukiwania informacji, może warto dodać?

Na razie tyle, jeszcze będę myśleć. I bardzo się cieszę, że forum się modernizuje :-D
2014-2015 -> 3 pełne procedury, 5 x ET, 7 zarodków, aż w końcu...
02.2016 r. urodziła się nasza Kruszynka :love:

05.2017 r. - crio :-)
01.2018 r. urodził się Klusek :love:

Awatar użytkownika
Bateria
Moderator

Post autor: Bateria »

Marzy mi się możliwość skopiowania treści swoich dotychczasowych postów w całości, w formie tekstu, coś w rodzaju pamiętnika :)
Teraz mogę wyszukać swoje posty i klikać na nie po kolei, albo czytać w wyszukiwarce, ale podstron wyników wyszukiwania jest ponad 400 i przy każdej próbie udawało mi się przejrzeć kilka, góra kilkanaście podstron, po czym mnie wywalało z wyników wyszukiwania.
A taki eksport do lektury wspominkowej byłby ekstra =xxx#
Oligoasthenoteratozoospermia
ICSI, transfer 2 maluchów 01.2009
12dpt-HCG 369, 14 dpt-HCG 771, 25 dpt-HCG 34700, 35dpt-biją serduszka
Chłopcy urodzeni w 33 tc
Crio 07.2011, trzeci synek!

Awatar użytkownika
weronika83

Post autor: weronika83 »

Bez forum i ludzi ktorych tu spotkalam nie przeszlabym 2 in vitro, kilka poronien i mnostwa nie udanych prob.
Dziekuje ze jestescie:-***.
Wszystko czego potrzebowalam to tutaj znalazlam.

Brakuje mi opcji informujacej ze ktos bezposrednio o mnie wspomnial na forum. Jest pogrupienie nicka ale w gaszczu tematow łatwo jest to przeoczyc.
2011 początek starań
Łatwo nie było
2016 jest z nami cudowny Synuś ❤
Było warto :-)

MonikaGCK
Mateczka
Mateczka
Członek Stowarzyszenia

Post autor: MonikaGCK »

weronika83 pisze:Brakuje mi opcji informujacej ze ktos bezposrednio o mnie wspomnial na forum. Jest pogrupienie nicka ale w gaszczu tematow łatwo jest to przeoczyc.
fajna sprawa. np takie powiadomienie jak na fb? coś w ten deseń?

niedrożne jajowody

I ICSI 29.01.2011.- SET- IGNAŚ :loving:

Awatar użytkownika
kingapolak7

Post autor: kingapolak7 »

Jak do tej pory udało nam się ustalić propozycje zmian w obrębie forum:

- funkcjonalność lokalizacji użytkownika wzbogacona o moduł typu "wyszukaj użytkowników blisko mnie"
- archiwizacja części działów eksperckich (nieczynnych)
- funkcjonalność czatu dla wszystkich użytkowników (komunikator lub tzw chatroom - obie możliwości do dyskusji)
- możliwość zamieszczania zdjęć w działach eksperckich (wyniki badań itp)
- czat z ekspertem
- oznaczanie użytkowników w treści postów
- możliwość dodania załącznika do pw
- zwiększenie pojemności skrzynki na pw
- wyszukiwarka w obrębie wątku
- zapamiętywanie wpisywanej odpowiedzi przy przechodzeniu na kolejną stronę

Na Bocku spędzamy bardzo dużo czasu, pijemy wspólnie kawkę, ocieramy wzajemnie łzy.
Jeżeli można cokolwiek zmienić, ulepszyć to czemu nie . Wypowiedzcie się , każdy głos jest bardzo ważny.
20 lat walki :bobas:
9 transferów :(

czekamy na :telefon:
który "niesie szczęśliwą nowinę"

28.03.2018 - Mamy Córcię z Serduszka :love:
28.03.2019- Cud :testI: beta 570
TP 26.11.2019 :love:
3.11.2019 przywitalismy Amelę po tej stronie brzucha ❤

https://www.facebook.com/groups/570646926624944/

edloteh

Post autor: edloteh »

To i ja dodam coś od siebie ;)

Po pierwsze: zwiększcie zasoby na serwerach :) Byłoby super gdyby można było wstawiać zdjęcia bez problemu, a nie tak jak jest to w tej chwili... dostaje sie "upomnienie" i prośbę o wstawienie linka do zdjęcia.. bo miejsca brakuje... Możecie ustawić wielkość załącznika żeby ograniczyć wstawienie duuużych plików
Po drugie: w dobie smartfonów/tabletów większość z nas korzysta z forum, właśnie przez nie... (np. przy użyciu aplikacji Tapatalk)... i żeby pogrubić nicka osoby trzeba wpisywać nick osoby[/.b] (tylko bez tej kropki) czy zamiast tego nie można by wprowadzić jakiegoś automatycznego skryptu (czyli coś czego my użytkownicy nie widzimy) który by zamieniał np. "@." lub "#" na wytłuszczenie nicka osoby i przy okazji powiadamiał by tę osobę że ktoś się do niej zwraca... etc.
Po trzecie: umożliwić wstawianie buziek z telefonów. Popularne emotki z androida czy iOS w tej chwili są tłumaczone na np. [heart with smiling...] [emo-ciach] a niektóre są moderowane. Może ewentualnie dodatkowy przycisk z emotkami... wtedy byłoby nawet prościej
Po czwarte: wspomniany czat z użytkownikiem powinien przybrać formę komunikatora ze względu na fukcjonalność.
Po piąte: porządek by się przydał :) mam na myśli ograniczenie liczby wątków tematycznych które w sporej części to sztuczne twory bo dyskusje na tematy odbywają się w innych wątkach... i upominanie użytkowników by przechodzili na te wątki jest bez sensu... bo tam po prostu jest brak dyskusji...
Po szóste: zdecydowanie poprawić wyszukiwanie... bo albo nie wyszykuje ale mówi że baza zajęta... nie wiem czy macie to wszystko na sql, ale chyba trzeba zmienić zapytania ;)
Po siódme: może umożliwić "lajkowanie" wpisów przez kliniecie w "like"
Po ósme: od strony wizualnej samego bociana też przydałoby się zmienić, bo wygląda bardzo archaicznie.. sorry za stwierdzenie.
Po dziewiąte: dział "Galerie" jest mocno wybrakowany. Umożliwnie wstawiania zdjęć pozwoli na rozbudowanie tego działu. Zmieni się jego funkcjonalność... dobrze byłoby dodać możliwość przeszukiwania galerii np. po użytkowniku, kategorii czy temacie
Po dziesiąte: dodanie działu "Ogłoszenia" czyli oddam (np. ubranka,książki etc.) , kupię (np. wózek, laktator), sprzedam etc.... w chwili obecnej takie informacje umieszczane są na różnych wątkach.. a tak wszystko mogłoby być w jednym miejscu.
Po jedenaste: dopiszę jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy [emo-ciach]

edloteh

Nowa strona BOCIANA - pomysły, oczekiwania, spostrzeżenia

Post autor: edloteh »

bea72 No właśnie ;) to jest jakiś mini bazar z którego nie wiele osób korzysta i zobacz kiedy ostanie posty tam były dodawane... tak w skali globalnej. Tragedia. Dziewczyny więcej rzeczy umieszczają na innych wątkach, a mogłoby się to znaleźć tutaj. Ten dział nie zachęca.... Ale to tylko moje zdanie oczywiście :)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017 16:13 przez edloteh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Monek
Dokarmiam bociana ;)

Post autor: Monek »

Edloteh, tam sie posty usuwają automatycznie, wiec ich ilośc moze nie byc żadnym miernikiem. Ale do rzeczy. Myślisz, zeby zmienić nazwy tych działów, czy zeby cos w samych działach zmienić tez? I jesli tak, to co ewentualnie?

Sent from my iPhone using Tapatalk
1.06.07. - pożegnałam mojego Aniołka
9dpt zobaczyłam dwie krechy.
26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.
10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.
25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Z życia Stowarzyszenia - informacje, nowości itp”