Spróbujmy powalczyć o refinansowanie IVF

Ogólnodostępne forum do omawiania spraw organizacyjnych i tego co się ostatnio dzieje i co w trawie piszczy...

Moderator: Moderatorzy z życia stowarzyszenia - informacje, nowości itp

ODPOWIEDZ

Czy jesteś za refinansowaniem zabiegu in vitro

Czas głosowania minął 24 kwie 2004 16:32

tak
262
98%
nie
4
2%

Liczba głosów: 266

Awatar użytkownika
marsza

Spróbujmy powalczyć o refinansowanie IVF

Post autor: marsza »

Kochane Dziewczyny!
Po raz kolejny szykują się poważne zmiany w ustawie o służbie zdrowia. Może tym razem ktoś weźmie po uwagę problem leczenia niepłodności, a w szczególności refinansowania kosztów IVF. Nie możemy dopuścić do tego aby in vitro było traktowane na równi z zabiegami upiększającymi (np.: redukcja zmarszczek). Tak dłużej być nie może. Niedługo Polska ma wstapić do UE, to jest dla nas duża szansa, aby u nas było tak jak w Czechach czy na Węgrzech. Nie bójmy się pisać do Prezydenta RP (listy@prezydent.pl) i gdzie tylko się da (premier, minister zdrowia, ugrupowania polityczne). Jeżeli wciąż będziemy cicho to nikt nas nie usłyszy i wszyscy będą udawać, że tego problemu nie ma w Polsce.
Nie jesteśmy gorsze niż inni chorzy i mamy prawo żądać dofinansowania do naszego leczenia.

Awatar użytkownika
Nula

Post autor: Nula »

Marsza! Wspaniały pomysł! Dzięki za inicjatywę! Zastanawiam się jak to, by zorganizować? Wysyłać maile, zebrać podpisy? Pozdrowienia. Nula

Awatar użytkownika
karat

Post autor: karat »

Dziewczyny jestem za !!!!!!!!
Jeżeli nie uda mi się trzecie iui to zacznę sie przygotowywać do invitro ale koszty z tym związane poprostu mnie przerażają.
Na leczenie narkomanów to są pieniądze a dla nas nie.Tak nie moze dłużej byc !!!!
Musimy coś z tym zrobic!!!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nula

Alkoholizm też jest chorobą społeczną, na leczenie której są pieniądze. Poza tym, w każdej gminie i urzędzie woj. są pieniądze na pełnomocników d.s. walki z alkoholizmem!

Awatar użytkownika
skarbek

Post autor: skarbek »

Marsza wspaniały pomysł!!!!!! :P :P :P Tylko czy nasi pseudo posłowie wiedzą, co to znaczy niepłodność? Obawiam się,że jeżeli nawet słyszeli o problemach takich osób jak my, to i tak ich guzik obchodzimy.
Oni dbają tylko o swoje interesy. Los zwykłych śmiertelników absolutnie ich nie obchodzi. :cry: :cry: :cry: A jeżeli problem dotyczy córki, czy kogoś bliskiego z rodziny, to stać ich nawet na 10 zabiegów ICSI z rzędu.
Smutne to,ale niestety prawdziwe.......... :cry: :cry: :cry:
2 x ICSI Bytom
4 x IUI Bytom
XII.2003
3 x IUI Provita
1 x ICSI Novum
1 x Crio Novum
Nie marudź, nie narzekaj, bierz życie i uciekaj...

Awatar użytkownika
bea1

Post autor: bea1 »

dziewczyny, jestem jak najbardziej za. Niepłodność - to przecież choroba społeczna, co 4-5 para ma problemy, dlaczego nikt na nas nie zwraca uwagi? Tan naprawdę to na leczenie niepłodności - mogą pozwolić sobie nieliczni, każda wizyta, lek, badanie, zabieg- to setki i tysiące złotych. A skąd my mamy na to brać. Ostatni właśnie zastanawiałam się czy jeśli pójdę do banku po kredyt i podam cel "inwestycyjny" - IN VITRO, to ciekawa jestem co mi odpowiedzą. Pewnie wyjdę prędzej niż weszłam. Tyle jest funduszy - dla niepełnosprawnych, bezdomnych, akloholików narkomanów i innych, tyle środków z UE - na zakup komputerów, srodków trwałych i obrotowych, budowy i remonty i inne. Tylko nic dla nas nie ma. A DLACZEGO? BO TO KOMFORT MIEĆ DZIECKO. DOBRO WYŻSZEGO RZĘDU. NIE - TO NIESPRAWIEDLIWOŚĆ. tak wiele cierpień, upokorzeń, bólu i niezrozumienia spotyka nas każdego dnia.
Więc weźmy się do roboty i dajmy o sobie znać - tym "palantom" na górze, których stać na wszystko i ktorzy problemu nie widzą.

Ewka
Członek Stowarzyszenia

Post autor: Ewka »

Jest już taka inicjatywa na Bocianie, więc proponuję połączyć siły :D :
/phpbbforum/viewtopic.php?t=14458
a tu odpowiedź na pytanie skarbka, czy posłowie wiedzą co to niepłodność:
/phpbbforum/viewtopic.php?t=13856
Ewka

Awatar użytkownika
bea1

OJ, dziewczyny, walczyć z niepłodnością - to nielada wyzwanie, ale z tymi debilami na górze- to dobiero wyczyn. Najbardziej lubię jak stare capy, albo rozlazłe, pierdzące napiszę grzecznie " nie wydmuchane" stare rury wypowiadają się na temat o którym nie mają zielonego pojęcia. Kurde, ale sobie ulżyłam.

Awatar użytkownika
MAJA7

Post autor: MAJA7 »

Dziewczyny tp wspaniały pomysł,tem wątek ,jestem z wami!!! Wreszcie weżmy się do roboty i napiszmy coś tym oszustom na górze niech ktoś wreszcie nas zobaczy ,a nie ino narkomani i lumpy. Proszę zorganizujmy się jakoś i rozgłośmy nasz problem!!!!! :chatter:

Awatar użytkownika
bea1

Hej, widać to wszystko mało. A słyszałyście wczoraj o propozycji " pipek" z SLD o zmianach w ustawie o aborcji. Nie wiem jak wy, ale ja może ze względu na swój problem - nie jestem za tym żeby każda kobitka, mogła ot tak sobie usunąć dziecko. Taka np. po libacji alkoholowej - bo nieco się zapomniała a było by to jej 8 ( każde z innym ) oczywiście. I jeszcze pewnie mamy za to płacić.

Awatar użytkownika
marsza

czy piszecie

Post autor: marsza »

Cześć dziewczyny!
Ja dzisiaj napisałam
1. Premier www.kprm.pl/email.php
2. Minister Zdrowia kancelaria@mz.gov.pl
3. Kancelaria Senatu senat@nw.sentat.gov.pl
4. Do Sejmowej Komisji Zdrowia - Biuro Listów Skarg i Wniosków
ul. Wspólna 1/3
00-529 Warszawa.
Z tego co wiem, to żeby Komisja Zdrowia zajęła się nasza sprawą potrzeba co najmniej sto listów w tej sprawie. Mogłabym zbierać Wasze listy i wysłać je razem. Nie musicie podawać szczegółów dotyczących Waszego leczenia, a jedynie czego oczekujecie.
lidam@interia.pl
Ostatnio zmieniony 26 mar 2004 14:43 przez marsza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bea1

no marsza odwaliłaś kawał dobrej roboty. więc biorę się do pisania

Awatar użytkownika
Nula

Marsza, rozumiem, że to ma być krótki list, napisany w word? I wysłać Ci go mailem? Dzięki za tę akcję!

Awatar użytkownika
Anitina

.

Post autor: Anitina »

to wszystko pięknie i jestem za....ale .... wczoraj wracajac z pracy słyszalam w radiu ze w nowej poprawce do ustawy ma byc między innymi trzykrotne dofinansowanie do zabiegu in vitro i niestety juz wiadomo ze nawet jesli ta poprawkę przeglosuja to i tak prezydent jej raczej nie podpisze nie podpisze.... Mam tylko nadzieje ze niezbyt dokładnie uslyszalam i myle się :roll:
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005

Awatar użytkownika
BiBi777

Post autor: BiBi777 »

to może dwa albo jedno dofinansowanie zawsze by to było lepiej niż nic...
a nóż właśnie zabraknie nam środków na to jedno które się by udało :?:
Kto powiada- CIERPLIWOŚCI, mówi- ODWAGI, WYTRWAŁOŚCI, SIŁY.

Mama cudownego Synka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Z życia Stowarzyszenia - informacje, nowości itp”