Badanie genetyczne

Na pytania odpowiada dr n. med. Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska - absolwentka Wydziału Biologii UW. Ukończyła studia doktoranckie z wyróżnieniem w dziedzinie nauk medycznych w zakresie biologii medycznej w Centrum Biostruktury AM w Warszawie - temat doktoratu - niepłodność męska o genetycznym podłożu.
Diagnosta laboratoryjny ze specjalizacją z zakresu laboratoryjnej genetyki medycznej.
Od 2012 roku związana z Centrum Medycznym Medgen. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, International Neonatal Screening Society. Współzałożyciel Fundacji EB Polska. Współautor ekspertyz dla Ministerstwa Zdrowia, a także kilkudziesięciu publikacji w języku polskim i angielskim. Wykonawca i kierownik projektów badawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zablokowany
magdamiko
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2021 10:40

Badanie genetyczne

Post autor: magdamiko »

Witam serdecznie
Jestem po 2 poronieniach zrobiłam badania genetyczne mam mutacje protrombina czynnik II układ heterozygotyczny
MTHFR a1298c układ homozylogiczny i pai-1 układ heterozygotyczny czy mam szanse do urodzenie zdrowego dziecka?
Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2021 20:22

Badanie genetyczne

Post autor: Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska »

Szanowna Pani,
oczywiście. Proszę omówić jednak wyniki badań z lekarzem genetykiem, który zbierze dokładny wywiad kliniczny.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Genetyka - pytania do eksperta”