Co jest nie tak z moimi komórkami?

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń, starszy embriolog, specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice
Małgorzata Żelechowska-Szachoń to doskonała embriolog, magister biologii, magister inżynier biotechnologii, starszy embriolog oraz specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice. Pracuje, wkładając w to całe serce. Stale się doskonali i poszukuje nowych obszarów rozwoju, dzięki czemu z roku na rok staje się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie. Przemiła osoba, zawsze otwarta na pytania pacjentów.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

Zablokowany
cas199
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2020 21:18

Co jest nie tak z moimi komórkami?

Post autor: cas199 »

Witam serdecznie.
2l starań o pierwsze dziecko.
Laparoskopia i histeroskopia 2012 r. Wycięta torbielka endometrialna z zatoki douglasa , mc pozniej inseminacja i ciąża.

Starania o kolejną ciążę szły ślamazarnie ... u mnie najpierw toksoplazmoza 2014 r , grzybica paznokci 2015 r Maż operacja kregoslupa , zapalenie pluc 2019r.
W listopadzie 2019 r zrobiłam laparoskopie i wycieto mi torbielkę (nie endometrialną z jednego jajnika).

Mam pco , amh 7. Wszystkie hormony w normie.Męża wyniki sprzed 2 mc słabe , sprzed mc lepsze w ocenie lekarza prowadzacego na 3+ ;)

Plemniki budowy prawidłowej 2%
Ruch w postępowy 12%... ale podczas procedury kiedy maz przez 30 dni bral witaminy i zero alkoholu podobno byly bardzo dobre. Mąż bierze leki na nadcisnienie co -prostarium 10mg , poza tym Zotral od 3l.
Przystąpiliśmy do icsi.
Protokół krótki .efekt 21 dojrzałych komórek , estradiol dzien 2 dni przed punkcją 10700.
(((Stymulacja byla gonal f (2-5dc ) 125
Od 5dc do 9 gonal f 50 i menopur 75...))))

Na nast dzień po punkcji tel ,że zadna z komorek nie ma cech zapłodnienienia.
I podjelismy decyzje ze rozmrazamy kolejne 6 i zapladniamy zostaly one poddane aktywacji.
Wczoraj w 4dobie po punkcji byly na etapie 2 doby wiec nie rozwijają się prawidlowo.

Mc przed punkcja bralam leki na zaparcia , (lactulosa, fibraxine) borykalam się z nimi 4 mc ...ale zmienilam diete odstawiłam pieczywo i jest duzo lepiej.
Uprawiam sport, trenuję jogę, nie pije alko, nie palę odżywiam się zdrowo, nie przyjmuję zadnych lekow na stale. Nie pracuję , waga 54 kg wzrost 162cm.
Czy to moze byc wina moich komorek ? Czy coś poszlo nie tak? Mamy zdrowego 8 l synka w domu.
Maz w wakacje czesto pozwalał sobie drinki (2-3 x w tyg) czy poglebic jego diagnostykę? Czy to ewidentnie moja wina? Co powinnam zbadac? U niego u nas?
Mamy jeszcze 9 komorek zamorozonych ale wydaje mi sie ze nie ma sensu ich rozmrazac, tylko podejsc do drugiej stymulcji za 2mc,ale wolalabym aby tez byla delikatniejsza...tylko czy to ma sens? Mam 34l.Mąż 42l.

Myślalam o badaniu kariotypow, HBA ,dna plemnika,mutacjach w kierunku trombofilii?

Bardzo proszę o pomoc.

2012 histeroskopia, iui i jest  synek ❤️


Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 117
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Co jest nie tak z moimi komórkami?

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
kwestie kliniczne, protokoły, poziomy hormonów proszę konsultować z lekarzem prowadzącym.

W kwestii diagnostyki męża sugeruje się wykonanie badania HBA

Z poważaniem
Robert Szachoń
cas199
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2020 21:18

Co jest nie tak z moimi komórkami?

Post autor: cas199 »

Panie Doktorze HBA 82%
Odestek plemnikow z niezdefragmentowanym DNA 86%
Odestek plemnikow z fragmentacja DNA 14%

Średnie halo 29.3%
Duże halo 56.9%

Czyli jak rozumiem męża wyniki są bardzo dobre?

Po 5 dniach od punkcji mialam zapalenie candidia glabrata czy to mogło mieć jakikolwiek wplyw na jajeczka podczas punkcji? Np uszkodzic je?
Moglam miec zapalenie juz wczesniej a objawy przyslzy wlasnie dopiero po kilku dniach
Ostatnio zmieniony 18 paź 2020 22:12 przez cas199, łącznie zmieniany 1 raz.

2012 histeroskopia, iui i jest  synek ❤️


Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 117
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Co jest nie tak z moimi komórkami?

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
wynik badania HBA jest prawidłowy.

Kwestie medyczne o których Pani pisze proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Embriologia - pytania do eksperta”