Metody zapłodnienia przy braku zarodków

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr Katarzyna Tatar – embriolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: biotechnologia medyczna. W InviMed w Katowicach pracuje od 2016 roku. Swoją pracę wykonuje z pasją, traktując każdego pacjenta indywidulanie. W trakcie pracy zawodowej nieustanie podnosi swoje kompetencje oraz poszerza wiedzę na polskich oraz zagranicznych szkoleniach i konferencjach. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
momtobe
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2020 10:13

Metody zapłodnienia przy braku zarodków

Post autor: momtobe »

Witam serdecznie!

Jestem po 2 nieudanych procedurach in vitro (picsi). W pierwszej pobrano 11, w drugiej 12 komórek - w obu przypadkach wszystkie dojrzałe, poprawnie się zapłodniły. W 3 dobie wszystkie zarodki rozwijały się, rokowały bardzo dobrze - taką dostałam informacje od embriologa. Do 5 doby nie dotrwał żaden zarodek. Lekarz sugerował złe nasienie. Problemem w nasieniu są: HBA 51%, Test MAR 100% (kilkukrotnie leczony encortonem/ encortonem + equoral), obniżona ilość 9.0 mln/ml (norma: >15), 31,5 ml (>39 ml). Aktualnie: zmieniliśmy tryb życia, dietę, zero alkoholu, suplementy zalecone przez lekarza - po 3 miesiącach wyniki bez zmian.Chcemy podejść do 3 procedury. Jaką metodę wybrać? Z góry dziękuję.

Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Metody zapłodnienia przy braku zarodków

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,

czy było wykonywanie badania nasienia pod kątem morfologii plemników? Sugerowałbym wykonanie badania MSOME, które pomoże dobrać odpowiednią metodę zapłodnienia.

Pozdrawiam
Robert Szachoń

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”