Pct

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr Katarzyna Tatar – embriolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: biotechnologia medyczna. W InviMed w Katowicach pracuje od 2016 roku. Swoją pracę wykonuje z pasją, traktując każdego pacjenta indywidulanie. W trakcie pracy zawodowej nieustanie podnosi swoje kompetencje oraz poszerza wiedzę na polskich oraz zagranicznych szkoleniach i konferencjach. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
JASIEKJS
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019 20:05

Pct

Post autor: JASIEKJS »

Od roku staramy się o dziecko. Mam dobre wyniki nasienia (239ml)n, jednak juz drugi raz w tescie pct nie znaleziono zadnych plemnikow w sluzie. Test byl robiony w katowickim Invimedzie, 2 razy w 14 d.c przed owulacja, 8h po stosunku i za kazdym.razem wynik: brak plemnikow w sluzie szyjkowym.i pochwowym. Co moze byc przyczyna takich wynikow? Czy jest to wina sluzu, czy plemnikow?

Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Re: Pct

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
proszę o więcej informacji - czy nie znaleziono plemników czy plemniki były nieruchliwe? Czy była wystarczająca ilość śluzu do analizy?

Z poważaniem
Robert Szachoń

JASIEKJS
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019 20:05

Re: Pct

Post autor: JASIEKJS »

Nie znaleziono zadnych plemnikow. Sluzu pobrano bardzo duzo. Wynik watpliwy brak plemnikow.

Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Re: Pct

Post autor: Robert Szachoń »

Jeżeli stwierdzono obecność śluzu pochwowego i szyjkowego pobranego w okresie około-owulacyjnym minimum 8h po stosunku a badanie nasienia wykazuje obecność ruchliwych plemników należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym odnośnie możliwych przyczyn anatomicznych, które mogą powodować brak obecności plemników w pobranym materiale PCT.
Laboratorium analizuje otrzymany materiał.
Proszę skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym.

Z poważaniem
Robert Szachoń

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”