Transfer zarodka

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr Katarzyna Tatar – embriolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: biotechnologia medyczna. W InviMed w Katowicach pracuje od 2016 roku. Swoją pracę wykonuje z pasją, traktując każdego pacjenta indywidulanie. W trakcie pracy zawodowej nieustanie podnosi swoje kompetencje oraz poszerza wiedzę na polskich oraz zagranicznych szkoleniach i konferencjach. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
olisiao1987
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2019 16:46

Transfer zarodka

Post autor: olisiao1987 »

Dzień dobry! Mam zamrożone 4 zarodki w 3 dobie. Czytam na różnych forach i większość pacjentek ma transfery blastocyst, czyli zarodków zamrożonych w 5-6 dobie. Czy transfer zarodka zamrożonego w 5 dobie jest skuteczniejszy od zamrożonego w 3 dobie? Chciałabym podjąć dobrą decyzję przed następnym transferem. Dziękuję za odpowiedź.

Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Re: Transfer zarodka

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
transfer blastocysty zdecydowanie zwiększa szanse na uzyskanie ciąży.
Jeśli ma Pani zamrożone zarodki 3 dniowe nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarodki po ogrzaniu zostały w hodowli do dnia 5 i jeśli osiągną stadium blastocysty - podane do transferu.

Z poważaniem
Robert Szachoń

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”