Badanie MSOME

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń, starszy embriolog, specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice
Małgorzata Żelechowska-Szachoń to doskonała embriolog, magister biologii, magister inżynier biotechnologii, starszy embriolog oraz specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice. Pracuje, wkładając w to całe serce. Stale się doskonali i poszukuje nowych obszarów rozwoju, dzięki czemu z roku na rok staje się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie. Przemiła osoba, zawsze otwarta na pytania pacjentów.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gość

Badanie MSOME

Post autor: Gość »

Dzien dobry,
Odebralismy z partnerem badanie MSOME, plemniki I stopnia 0%,II stopnia 4%,III 10%,IV 86%. Dodatkowo mamy bardzo mala ilosc plemnikow ,za kazdym razem miedzy 3mln a 12mln/ml. Chcielismy podejsc do In vitro z badaniem preimplantacyjnym z uwagi na nieprawidlowy kariotyp partnera (translokacja zrownowazona).
Czy jest w ogole jakakolwiek szansa na uzyskanie zarodka z plemnikow II,III lub IV stopnia?Dodam,ze o ciaze staramy sie od ok.1,5 roku (nigdy nie zaszlam w ciaze,rowniez brak poronien)
Z poważaniem,
Natalia.
Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 117
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Re: Badanie MSOME

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
na wstępie przepraszam za wydłużony czas odpowiedzi wynikający z problemami technicznymi i nie wyświetlaniem mi się postu po jego dodaniu przez Panią.

Wyjaśniając pytanie, do procedury IMSI wykorzystuje się plemniki I, i II klasy.

Jeśli brak jest plemników I i II klasy, zaleca się wykonanie procedury IMSI z częściowym wykorzystaniem nasienia partnera, i ICSI z częściowym wykorzystaniem nasienia dawcy.

Plemników IV klasy (nieprawidłowy kształt i wielkość główek i/lub obecność licznych małych lub dużych wakuoli) nie wykorzystuje się do procedury in vitro.

Z plemników II klasy - a takich plemników będą w pierwszej kolejności poszukiwać Embriolodzy - jest jak najbardziej możliwie uzyskanie zarodka dobrej klasy.
Jednakże biorąc pod uwagę nieprawidłowy kariotyp, diagnostyka preimplantacyjna w najbardziej dokładny sposób pomoże w wybrania prawidłowego genetycznie zarodka do transferu.

Z poważaniem,
Robert Szachoń
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Embriologia - pytania do eksperta”