7 dniowy zarodek

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr Katarzyna Tatar – embriolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: biotechnologia medyczna. W InviMed w Katowicach pracuje od 2016 roku. Swoją pracę wykonuje z pasją, traktując każdego pacjenta indywidulanie. W trakcie pracy zawodowej nieustanie podnosi swoje kompetencje oraz poszerza wiedzę na polskich oraz zagranicznych szkoleniach i konferencjach. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
bartosia
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2018 17:51

7 dniowy zarodek

Post autor: bartosia »

witam,
z ostatniej punkcji pobrano mi 6 komorek z czego do 5 doby 3 sie przestały rozwijac 1 blastocyste 3BB mialam przetransferowana (brak implantacji) do 7 doby prztrwal 1 i został zamrozony.
moje pytanie brzmi, czy skoro zarodek się woniej rozwijal to czy w ogole jest szansa na ciąze przy kolejnym transferze? jeszcze nigdzie nie wyczytalam o tym aby zarodek byl mrozony w 7 dobie

Katarzyna Tatar
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2018 10:45

Re: 7 dniowy zarodek

Post autor: Katarzyna Tatar »

Witam,
w Naszej klinice stosujemy hodowlę zarodków maksymalnie do doby 6. Mogę więc posłużyć się jedynie modelem pracy w Naszym systemie 6-cio dniowym hodowli. Jeżeli zarodek wykazuje opóźniony rozwój, a na dobę 5 lub 6 "nadrobi" i uzyska stadium blastocysty o prawidłowej morfologii węzła zarodkowego (A lub B) oraz trofoblastu (A lub B), może zostać transferowany lub zamrożony. Z takiego materiału jak najbardziej jest szansa na ciążę.

Z poważaniem,
Katarzyna Tatar

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”