Szanse na powodzenie In Vitro

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń, starszy embriolog, specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice
Małgorzata Żelechowska-Szachoń to doskonała embriolog, magister biologii, magister inżynier biotechnologii, starszy embriolog oraz specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice. Pracuje, wkładając w to całe serce. Stale się doskonali i poszukuje nowych obszarów rozwoju, dzięki czemu z roku na rok staje się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie. Przemiła osoba, zawsze otwarta na pytania pacjentów.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

Zablokowany
magdagw
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2020 02:23

Szanse na powodzenie In Vitro

Post autor: magdagw »

Witam.
U męża zdiagnozowana Azoospermia
Jesteśmy po biopsji mTese, okazało się, ze Azoospermia to powikłanie po operacji kilka lat wcześniej:) udało się pozyskać multum plemników dobrej jakości, nawet ruchomych.
Ostatecznie wyszło 12 słomek tj: 14 mln
Ja wszystkie hormony w normie, jedynie wysokie AMH powyżej 20, pozatym wszystko okej.
Będziemy podchodzić do in vitro. W 18 dniu cyklu lekarz przepisał duphaston na 10 dni, potem miesiączka i w 1-3 dniu cyklu mam się pojawić u lekarza i wtedy będziemy zaczynać stymulację, 10 dni zastrzyków jeszcze nie wiem jakich. Ewentualny transfer będzie odroczony na kolejny cykl ze względu na wysokie AMH jest ryzyko hiperstymulacji. Lekarz wspomniał, ze przez wysoką rezerwę jajnikową będzie prawdopodobnie bardzo dużo komórek jajowych.

Jakie są szanse, ze wszystko nam się uda i będzie okej ?
Pozdrawiam
Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 117
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Szanse na powodzenie In Vitro

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
Przed pobraniem komórek trudno przewidywać jaki będzie efekt końcowy cyklu.

Z poważaniem
Robert Szachoń
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Embriologia - pytania do eksperta”