Transfer zarodka 4.3.3

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń, starszy embriolog, specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice
Małgorzata Żelechowska-Szachoń to doskonała embriolog, magister biologii, magister inżynier biotechnologii, starszy embriolog oraz specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice. Pracuje, wkładając w to całe serce. Stale się doskonali i poszukuje nowych obszarów rozwoju, dzięki czemu z roku na rok staje się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie. Przemiła osoba, zawsze otwarta na pytania pacjentów.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
kama322
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2020 19:03

Transfer zarodka 4.3.3

Post autor: kama322 »

Witam. Jestem po I procedurze IVF. Pobrano 11 oocytow. Wszystko dojrzałe, zamrożono 5, 6 zaplodniono metoda ICSI. Wszystkie się zaplodnily i przeżyły do 3 doby, dobrze się rozwijały, dlatego podjęliśmy decyzję o ich hodowli do 5 doby. Niestety w 5 dobie tylko jeden zarodek osiagnal stadium blastocysty 5AA. W 5 dobie miałam transfer świeżego zarodka, niestety brak implementacji. Do 6 doby dotrwaly jeszcze dwa zarodki, ale oba słabej klasy 4cc zostały zamrożone. Jakie są szanse na criotransfer blaski 4cc? Czy za slaby rozwoj zarodków do stadium blastocysty odpowiada czynnik męski? Czy w tym wypadku histeroskopia w cyklu przed transferem może pomóc w implementacji? Czy szanse na ciaze zwiększy podanie obu zarodków w jednym transferze? Czy jest w ogóle szansa na zdrowa ciaze? Dodam, że lecze się w novum. Embriolodzy podjęli decyzję o zamrozeniu zarodków chociaż czytam teraz, że rzadko wykonuje się transfer tak słabo rokujacych zarodków.

Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 111
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Transfer zarodka 4.3.3

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,

jeśli zarodki zostały zamrożone, to zostały uznane za rokujące.

Odnośnie ilości zarodków do transferu a także czynników, które mogą zwiększyć szansę na implantację zarodka - te informacje proszę omówić z lekarzem prowadzącym.

Z poważaniem
Robert Szachoń

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”