Wynik badania msome

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń, starszy embriolog, specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice
Małgorzata Żelechowska-Szachoń to doskonała embriolog, magister biologii, magister inżynier biotechnologii, starszy embriolog oraz specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice. Pracuje, wkładając w to całe serce. Stale się doskonali i poszukuje nowych obszarów rozwoju, dzięki czemu z roku na rok staje się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie. Przemiła osoba, zawsze otwarta na pytania pacjentów.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
BuBu90
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2022 09:37

Wynik badania msome

Post autor: BuBu90 »

Odebraliśmy wczoraj wynik badania msome. Koncentracja to 9 mln a ruch wykazuje 7 mln. Plemników 1 i 2 st. 0% 😪. Plemniki 3 st.4%, plemniki 4 st. 96%. Czy to ostatecznie przekreśla nasze szanse na bycie rodzicami? Czy mój mąż nie ma szans zostać ojcem?

Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 117
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Wynik badania msome

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
taki wynik nie przekreśla Państwa szans na bycie Rodzicami.

Przy braku plemników I, II klasy zaleca się wykonanie procedury IMSI z częściowym wykorzystaniem nasienia partnera, i ICSI z częściowym wykorzystaniem nasienia dawcy.
Plemników IV klasy (nieprawidłowy kształt i wielkość główek i/lub obecność licznych małych lub dużych wakuoli) nie wykorzystuje się do procedury in vitro - są to plemniki amorficzne.

Z poważaniem
Robert Szachoń

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”