Problem z implementacja zarodka

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń, starszy embriolog, specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice
Małgorzata Żelechowska-Szachoń to doskonała embriolog, magister biologii, magister inżynier biotechnologii, starszy embriolog oraz specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice. Pracuje, wkładając w to całe serce. Stale się doskonali i poszukuje nowych obszarów rozwoju, dzięki czemu z roku na rok staje się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie. Przemiła osoba, zawsze otwarta na pytania pacjentów.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
masza45
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2021 00:19

Problem z implementacja zarodka

Post autor: masza45 »

Dzień dobry. Jesteśmy po 2 nieudanych procedurach ICSI. Mąż ma stwierdzona azospermie, mutacje genu CFTR (nosicielstwo mukowiscydozy), znacznie przekroczone LH i FSH przy jednoczesnym niskim testosteronie. Po przeprowadzeniu biopsji jąder zostały pobrane plemniki (100 kanalików 1poziom 87, 2-4, 3-9) ( tylko jedno jądro drugie usunięte w dzieciństwie-wnetrostwo). Mieliśmy łącznie 9 zarodków (pierwsza procedura 1 świeży transfer 3dniowego i jeden criotransfer, pozostałe dwa na nasze życzenie zostały rozmrożone i hodowane do 5 doby, nie dotrwaly) ( druga procedura 5 zarodków 1 transfer świeży 3dniowego, pozostale hodowane dłużej zostały dwa zarodki jeden z 5 doby 3.2.1 i z 6 doby 4.3.3). Każda beta wynosiła mniej niż 0.2. asekuracyjnie do transferów miałam podawany dodatkowo encorton oraz neoparin. Nie wiem czy powinniśmy decydować się na 3 procedurę i czy są szanse na ciążę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”