FENOTEROL

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

Awatar użytkownika
moniamich77
Posty: 139
Rejestracja: 02 sty 2009 01:00

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: moniamich77 »

Pepe28 Dzięki
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: Pepe28 »

gata83 pisze:Przy samym magnezie miałem ok. 5-10 skurczy dziennie a teraz mam 10-15 :( . Czy wam też się zdarzyło że miałyście więcej i czy jest sens żeby dalej go brać?
Teraz na samym magnezie miałabyś jazdę bez trzymanki. Na tym etapie ciąży fenek raczej nie zmniejszy liczby skurczy, może tylko na początku, ale je osłabi i taki jest cel. Ja brałam 16x0,5.
Awatar użytkownika
Kingozaurka
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2007 00:00

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: Kingozaurka »

Witajcie,z tego co tutaj przeczytałam to ja mam największe dawki ,co 4 godzinki dzień i noc jem Fenoterol i isoptin oraz co 8 godzin no-spe i tak już 3 tydzień.12 stego mam odstawić i wstać i chodzić,i czekać na akcję porodową.marzę już o tym.Pozdrawiam.Buziaczki.Wiecie z wami mi zawsze łatwiej;:) jestem od 5 lat na bocianie,najpierw leczyłam bezpłodność,prolaktyna i te sprawy,potem guzki w piersiach a teraz z wami leżącymi.Fajnie że nie jestem sama:)
Termin 01.07.2010
[url=http://kingozaurka.fotosik.pl/zdjecia]
W wolnym czasie maluje obrazy[/url]
[url=http://plachno.getphoto.pl/]a także obrazki[/url]
Córka Klaudia 16.02.1998r
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
moniamich77
Posty: 139
Rejestracja: 02 sty 2009 01:00

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: moniamich77 »

No i wyniki mam takie, że dla pewności muszę powtórzyć badanie i teraz nie po 50g ale po 75g. Pierwsze miałam 4,9 nmol/L norma [3,6-6,1],a po godzinie 9,1 i nie podali normy, ale rozmawiałam ze swoim doktorkiem i pytał czy jadłam dużo owoców przed badaniem. No pewnie przecież zaczął się sezon truskawkowy. No i mam przez 3 dni zastosować dietę niskowęglowodanową i badanko jeszcze raz. Normalnie kocha mnie ta słodycz. Muszę poszukać sobie jakiejś takiej dietki niskowęglowodanowej.
gata83
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2010 16:39

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: gata83 »

Dzieki wielki. W sumie to teraz ilość skurczy zaczęła spadać. Może to też nerwy miały wpływ. Grunt że są słabsze i mniej.
Awatar użytkownika
magdadd
Posty: 207
Rejestracja: 11 gru 2008 01:00

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: magdadd »

witajcie:) Czy moge się dołączyć ? Jestem aktualnie w 24t5d ciąży, od 20 tc mam założony szew na szyjce i także biore fenoterol w dawce 3 razy po 1/2 tabletki. Dodatkowo gdy brzuch czesciej twardnieje biore nospe i magneB6. Od 3 dni czuje takie dziwne kłucie w dole jakby na pęchęrzu czy jakos tak.Do tego coraz czesciej twardnieje mi brzuch :( Boje sie czy to czasem szew nie puszcza albo ten fenoterol w małej dawce biore? Dziewczyny czy któras z was tez ma załozony szew i ma podobne klucia? Czy myslicie ze wieksz dawka fenoterolu byłaby lepsza? Jeszcze tyle czasu do konca :( a cały czas pod gorke... Mysle czy dzis zamiast 1/2 wziac cała tabletke. Chyba nie zaszkodzi?
03.08 r. Aniołek (*)
09.08 r. Aniołek (*)
05.09 r. Aniołek (*)
MLR po 3 szczepieniach - 73,0 %
10.09.2010r. - pojawił się nasz cud, Weronika
26.07.2012r. - nasz drugi cud-niespodzianka Lena
Jesteśmy szczęśliwi:)
Awatar użytkownika
ivik
Posty: 1222
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: ivik »

dołączam i ja
w 1 ciąży brałam od 20 tc fenoterol 3x 1/5 tabletki
w obecnej od 33 tc 4x 1 tabl oraz 3x isoptin, doraznie nospe i magnez codziennie
2004 diagnoza PCO, torbiele czynnościowe, lh/fsh kiedyś 5 teraz 2,5
Karolka 08.03.2006 3 kg 54 cm
Igorek 25.07.2010 3,25 kg 53 cm
Awatar użytkownika
sl0nko
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:38

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: sl0nko »

Hej hej czy ktoś tu jeszcze zagląda kto ciążę spędza na leżąco i z fenoterolem?
Kasia
starania od 2005
08.2010 - laparoskopia i nareszcie diagnoza, niestety endometrioza
09-11/2010 - duphaston
21.11.2010 - II kreski na teście :D
http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk36efbprp4.png
http://emaluszki.pl/suwaczek4-20110727.jpg
Awatar użytkownika
kasiek808
Posty: 542
Rejestracja: 07 sty 2011 16:04

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: kasiek808 »

sl0nko no właśnie od dziś zaczynam fenoterol 4x 1/2.
2004 naturalna 14 tc :( aniołek
2009 ciąża biochemiczna 6tc : (
2011 clo+pregnyl =będą dziewczynki :)
16.08.2011 nasze cuda Wiktoria 2200g i Gabrysia 2060g sa już znami : )
Awatar użytkownika
sl0nko
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:38

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: sl0nko »

Hej kasiek808, w towarzystwie zawsze razniej :)
Zanim tu napisalam przez kilka dni przebrnelam przez 112 stron tego watku i bardzo podnosi na duchu ze wszystkie dziewczyny ktore braly fenoterol i tu pisaly donosily swoje maluszki do konca.

Mnie lekarz zapisal fenoterol z powodu twardniejacego brzucha w 27 tc, bralam przez 3 tyg 4x1/2, magnez 500mg 3x1, nospa forte 3x1 i mialam sie oszczedzac. Niestety na kontroli okazalo sie ze szyjka skrocona wiec teraz mam dawke 4x1, a oszczedzanie zamienilam na lezenie. Dodatkowo dwa dni temu lekarz zalozyl pessar i niby pozwolil chodzic ale ja cos marnie to widze...
A jak jest u Ciebie?
Pozdrawiam!
Kasia
starania od 2005
08.2010 - laparoskopia i nareszcie diagnoza, niestety endometrioza
09-11/2010 - duphaston
21.11.2010 - II kreski na teście :D
http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk36efbprp4.png
http://emaluszki.pl/suwaczek4-20110727.jpg
Awatar użytkownika
kasiek808
Posty: 542
Rejestracja: 07 sty 2011 16:04

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: kasiek808 »

sl0nko No pewnie że raźniej :D. Ja mam przepisany bardziej profilaktycznie bo na wizycie brzuszek był piekny i miękki ale ja sie uparłam bo w domku jest różnie. Zaczne od dzis bo ide do dentysty i podobno nie wskazane jest zaczynac kiedy ma sie dentyste w tych samych dniach, ze względu na uboczne objawy, -a właśnie miałaś jakieś? Mówi sie o tych delirkach itp? Właśnie sie tego boje bo zawsze mam wysokie tętno a fenek jeszcze je podnosi. Oprócz niego mam 4xpo 2 tabl. Asmagu. To u ciebie juz po 30tc wiec można powiedziec ze bezpiecznie-oczywiscie oby jak najdłużej :wink: mi jeszcze brakuje 8 tygodni,zeby sie troszke odstresowac, masakra :mur:
2004 naturalna 14 tc :( aniołek
2009 ciąża biochemiczna 6tc : (
2011 clo+pregnyl =będą dziewczynki :)
16.08.2011 nasze cuda Wiktoria 2200g i Gabrysia 2060g sa już znami : )
Awatar użytkownika
sl0nko
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:38

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: sl0nko »

Lekarz mi przepisal staweran wlasnie oslonowo przed ewentualnymi skutkami ubocznymi. Bralam go przez pierwszy tydzien, a przez pierwsze dwa dni jakas godzine po dawce drzaly mi rece, a po wieczornej serce szybciej bilo, potem organizm sie przywyczail.
Po staweranie mialam cisnienie 90/65 i tetno 75 wiec przestalam brac, teraz na samym fenku jest maksymalnie 120/75 a tetno 95 czyli chyba w normie. Po zwiekszonej dawce tez nic sie nie zmienilo. Zawsze to mniej chemii. No i przede wszystkim po staweranie byly koszmarne zaparcia, ktore fenoterol tez powoduje wg ulotki, wiec to bylo juz za duzo jak dla moich i tak kiepskich (przez endo) jelit :| no i jeszcze teraz pessar tez robi swoje..

31 tydzien a chcialabym doczekac do 38 :)
Fajnie ze Ty nie musisz lezec, a w ruchu czas tez szybciej leci, wiec ani sie obejrzysz jak mina 2 miesiace ;)
A jak u Ciebie wyglada z tymi twardnieniami brzuszka?
Kasia
starania od 2005
08.2010 - laparoskopia i nareszcie diagnoza, niestety endometrioza
09-11/2010 - duphaston
21.11.2010 - II kreski na teście :D
http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk36efbprp4.png
http://emaluszki.pl/suwaczek4-20110727.jpg
Awatar użytkownika
kasiek808
Posty: 542
Rejestracja: 07 sty 2011 16:04

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: kasiek808 »

sl0nko kochana ja leże od 8tc cały czas, oczywiście z przerwą na wizyty u lekarza i badania itd, ale ogólnie to leże już 4m-ce, i mam lezec do konca :cry:
Ja miałam ciśnienie zawsze niskie za to tętno wysokie w ciąży srednio 100, dlatego boje sie troszke no ale jak trzeba to trzeba, a osłonowo nic nie dostałam moż zapytam na nastepnej wizycie. Po pierwszej tabl. wczoraj wieczorem strasznie mi serducho waliło i troszke sie rece trzesły, ale teraz po 3 dawce jest juz mniej dokuczliwe, za to głowa mnie boli. Mam nadzieje ze przejdzie.

A co do tych twardnień to mam tak dziwnie, czasami leze i brzusio jest mieki a czasami tak jak by nadety. No i od czasu do czasu łapie mnie taki "skurcz"? w dole brzusia, sciska mi az krocze, i jest to troszke bolesne, jak poruszam nogami albo zmienie pozycje to szybciutko przechodzi-no i nie wiem czy to te skurcze czy co innego. I jak wstane to mam taki twardy i nadety. Na wizycie miałam ładny brzuszek, ale sie uparlam no i dała mi ten Fenoterol-mam nadzieje ze nie przesadziłam i nie zaszkodzi maluszka. Ja sie boje podwujnie bo wiadomo ze w bliźniaczej macica szybciej sie rozciąga wiec pewnie tez szybciej sie stawia.
2004 naturalna 14 tc :( aniołek
2009 ciąża biochemiczna 6tc : (
2011 clo+pregnyl =będą dziewczynki :)
16.08.2011 nasze cuda Wiktoria 2200g i Gabrysia 2060g sa już znami : )
Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 66
Rejestracja: 19 gru 2007 01:00

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: Mondy »

Witajcie, i ja się dopiszę - na fenoterolu od kilku tygodni. Jestem jak slonko w 31 tyg., leżę praktycznie od poczatku ciąży, od 18 tygodnia no spa + magnez + luteina, od 26 tygodnia fenoterol 3 x 1 + magnez + luteina.
Osłonowo do fenoterolu dostałam ISOPTIN 40, ale biorę go tylko raz dziennie, rano, bo tylko wówczas mam sensacje typu przyspieszone bicie serca i trzęsiawka. Co dziwne, gdy sprawdzam ciśnienie - mimo zlego sampoczucia jest ono prawidłowe i bz.
kasiek, skurcze to właśnie to co opisujesz, nagłe twardnienie brzucha (pół biedy, jeśli bezbolesne), jakby nagle ściskała Cię jakaś obręcz. Ja wóczas mam też silne parcie na pęcherz, poimo, iż leci tylko kilka kropelek. Skurcze mam najczęściej, gdy więcej się ruszam lub leżę na wznak. No i - co dziwne - praktycznie całą noc brzucho twardy. Ale jestem dobrej myśli, za chwilkę zaczynam 32 tydzień i wierzę, ze bedzie ok.
W którym jesteś tygodniu? Pamiętaj, że pewna ilość skurczy musi występować, macica ćwiczy do porodu. Poza tym, wg mojego ginka, za wczesnie też nie ma co podawać fenoterolu, bo nie działa w wcześniejszym stadium ciąży na receptory macicy.
Trzymam kciuki, będzie ok!!!
Awatar użytkownika
sl0nko
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:38

Re: Fenoterol w ciąży

Post autor: sl0nko »

Witaj Mondy :)

kasiek808 Ooo przepraszam, nie wiem dlaczego wywnioskowalam ze Ty jestes calkowicie mobilna... :oops: Ale jak trzeba lezec to trzeba, damy rade, glowa do gory! :wink:
A wlasnie poza Staweranem slyszalam jeszcze o tym leku ktory bierze Mondy ,czyli Isoptin na ochrone serducha. Zapytaj o to lekarza przy nastepnej wizycie. A mierzylas tetno po 2 godzinach od przyjecia dawki? W ulotce wyczytalam ze po 2-3 godzinach od przyjecia dawki wystepuje najwyzsze stezenie leku w organizmie.

Ja wczoraj bylam na kontroli pessara - wszystko ok, trzyma szyjke jak trzeba :) Oczywiscie podczas badania brzuch byl miekki. Moj lekarz mowil ze z pessarem moge chodzic, ale kiedy wczoraj sie dowiedzial ze po ostatniej probie wiekszej dawki ruchu mialam przez 3 godziny skurcze co 15 minut, to zapisal mi jeszcze relanium, po 1/2 tabletki rano i wieczorem. Szczerze mowiac zszokowal mnie ta recepta i nie wiem co o tym myslec :roll: Na razie nie wzielam jeszcze zadnej dawki.
Kasia
starania od 2005
08.2010 - laparoskopia i nareszcie diagnoza, niestety endometrioza
09-11/2010 - duphaston
21.11.2010 - II kreski na teście :D
http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk36efbprp4.png
http://emaluszki.pl/suwaczek4-20110727.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”