FENOTEROL

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maguś
Posty: 68
Rejestracja: 27 kwie 2003 00:00

FENOTEROL

Post autor: Maguś »

Drogie Dziewczyny!

Czy któras z Was przyjmuje (lub przyjmowała) Fenoterol? Jestem w 23 t.c. i dzis podczas wizyty lekarka stwierdziła, ze mam twardawy brzuch, co moze oznaczac skurcze macicy, mimo ze ich nie odczuwam. Pani doktor uprzedziła mnie, ze po tym leku moge się czuc jak po większej dawce kofeiny (drżenie, przyspieszona akcja serca itp), co nie nalezy do przyjemnosci. Czy miałyście moze takie objawy przyjmując Fenoterol?
Pozdrawiam!
Magda
Awatar użytkownika
joasiac
Posty: 100
Rejestracja: 22 sie 2002 00:00

Post autor: joasiac »

Hej,
Ja bralam fenoterol od 21 tygodnia do 37. Faktycznie, pierwszy dzien byl fatalny. Drzalam cala, serce mi walilo jak mlotem, ale organizm sie przyzywczail. Jako oslonowy lek dla serducha bierze sie isoptin. Czasami jak cala drzalam to bralam na raz dwie tabletki, albo jakas dodatkowa, bo mozna.
Trzymaj sie dzielnie!!!! I duzo odpoczywaj. Ja dzieki fenoterolowi donosilam ciaze a dzis moje szczescie ma juz 3,5 miesiaca :D

Buziaki!!!!
Joasia i Filipek (30.07.03)
Awatar użytkownika
mooniia
Posty: 2309
Rejestracja: 15 cze 2003 00:00

Post autor: mooniia »

JESTEM WŁASNIE W TRAKCIE BRANIA fENOTEROLU RZECZYWISCIE OBJAWY UBOCZNE BYŁY ALE POMAGA JE ZNIEŚC ISPOTIN A POZA TYM ORGANIZM PO KILKU DNIACH SIE PRZYZWYCZAJA I NIE MA PROBLEMU
szczęśliwa mama mieszana biologiczno-adopcyjna x 5 (Małgosia, Marta, Marcysia, Marysia i Milenka :) )
+
Aniołek 01.06.2003 [*]
Mikołajek 15.12.2011 [*]
Awatar użytkownika
Ania113
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2003 01:00

Post autor: Ania113 »

Cześć
Identycznie jak Joasia brałam fenoterol od 21 do 37 tygodnia ciąży.Rzeczywiście na początku objawy sa nieprzyjemne,ale z czasem jest coraz lepiej.Urodziłam 4 dni po odstawieniu leków,więc myślę że to z pewnością fenoterol pomógł mi donosić ciążę.
Moja mała ma już trzy miesiące i jest prawdziwym słoneczkiem.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 402
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: mini »

Potwierdzam co już powiedziały dziewczyny, że strasznie "trzęsie" po fenoterolu :lol: :lol: :lol: ale isoptin łagodzi te objawy. Ja też go brałam do 37 tyg. a urodziłam dokładnie dzień po skończeniu 38 tyg. :D
Awatar użytkownika
KatarzynaJ
Posty: 127
Rejestracja: 05 sie 2002 00:00

Post autor: KatarzynaJ »

W szpitalu mialam f w kroplowce, stałą dawke, więc strasznie mną trzepało a szczególnie jeden raz w nocy jakza szybko spłynęła mi kroplowka i dostalam przez 6 godzin dawkę calodobową.
I dostawałam też wypieków na twarzy. Teraz biorę tabletki i nie mam już żadnych sensacji. Ale widziałam w szpitalu kobitki, co po fenoterolu odpływały . Jedna np.miała po zażyciu robione ktg i wyszło, że dziecko ma puls ponad 200. Od razu ją odłączyli od f. U mnuie lekarz stwierdził przyspieszone bicie serca na skutek f, mam ponad 95 i u dziecka jakoś podwyższone, ale twierdzi , zę to normalne i nic złego się dziecku nie dzieje.
Awatar użytkownika
piechotka
Posty: 33
Rejestracja: 15 paź 2003 00:00

Post autor: piechotka »

Jestem w 31 tygodniu ciąży i biorę fenoterol od 2 dni. Może dawka jest mała(4 razy 1/2) bo nie odczuwam opisanych objawow. Poza tym bralam tez fenoterol w poprzedniej ciąży od 23 tygodnia i było podobnie. Może jednak dawka była bardzo mala, bo tez nie uchroniła mnie przed przedwczesnym odklejeniem się łożyska i w efekcie porodem w 29tc. :( Na pewno teraz będzie lepiej :D Życze dobrego samopoczucia i jak najmniejszych dawek fenoterolu :) .Pozdrawiam,
Ania z Miłoszem(2,7) i Dzidzią(31tc)
Awatar użytkownika
LEELOO
Posty: 82
Rejestracja: 07 cze 2003 00:00

Post autor: LEELOO »

Dziewczyny!! A ja jestem w połowie 20 tyg. i od dwóch dni obserwuję u siebie twardnienie brzucha! Najpierw myślałam, że to wzdęcie ale jak leżę z ręką na brzuchu to czuję jak macica twardnie i za jakieś 30sekund brzuch robi się miękki! Wczoraj miałam kilkanaście stwardnień w ciągu dnia, dziś jeszcze nic. Czy Wy też tak odczuwałyście? Na razie biorę no-spę ale jak nie pomoże to mam się położyć do szpitala i dadzą mi właśnie fenoterol!
mama dwóch Aniołków: Marysi i Kubusia

a tu nasz Antek :
www.bluetit.bobasy.pl
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 186
Rejestracja: 10 lut 2002 01:00

Post autor: Jagoda »

Leeloo, to są typowe skurcze Braxtona-Hicksa - raczej dosyć nieprzyjemne, choć w zasadzie niebolesne. Mają prawo wystąpić po 20 t.c. i tak było też u mnie - dokładnie w dniu, w którym skończył się 20 t.c. miałam pierwsze skurcze. Zapisuje się na to właśnie Fenoterol i osłonowo Staveran lub Isoptin, jak piszą dziewczyny. Poza tym, lekarz może zalecić także niewielką dawkę Relanium na ucieszenie skurczów - mnie zawsze pomagało. Generalnie Fentoreol jest bardzo skuteczny i pomaga donosić ciążę do "rozsądnego" terminu, niestety sukcesywnie należy zwiększać jego dawkę (przynjamniej u mnie tak było).
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Jagoda
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 186
Rejestracja: 10 lut 2002 01:00

Post autor: Jagoda »

Dodam jeszcze, że pomimo, iż całą ciążę miałam raczej skomplikowaną, nie musiałam położyć się do szpitala z powodu skurczów B-H, więc może od razu lekarz nie położy Cię do szpitala? Większość kobiet przyjmuje Fenoterol w formie tabletek i leży w domu.
Oczywiście, Relanium miało uciszyć skurcze, a nie "ucieszyć", jak napisałam :lol: .
Jagoda
Awatar użytkownika
LEELOO
Posty: 82
Rejestracja: 07 cze 2003 00:00

Post autor: LEELOO »

Jagoda!
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Tak podejrzewałam że to skurcze B-H.
Mam nadzieję że do szpitala nie każą mi iść, chociaż moim gin jest członek mojej rodziny i czasem jest nadgorliwy.
mama dwóch Aniołków: Marysi i Kubusia

a tu nasz Antek :
www.bluetit.bobasy.pl
Awatar użytkownika
Maguś
Posty: 68
Rejestracja: 27 kwie 2003 00:00

Post autor: Maguś »

Drogie Kobietki!!

Z całego serca dziekuję za wszytskie posty - od dzis zaczynam regularne dawkowanie i boje się troche sensaji przez Was opisywanych, ale może jakos do nich przywyknę. Mam jeszcze pytanko - czy przy braniu Fenterolu musialyscie leżec? Mnie lekarka nie nakazała leżenia, choc jestem na zwolnieniu.
Pozdrowionka!!!
Magda
Awatar użytkownika
piechotka
Posty: 33
Rejestracja: 15 paź 2003 00:00

Post autor: piechotka »

Mnie lekarz nie kazał leżeć i na zwolnieniu też nie mam takiej adnotacji :) Zreszta i tak miałabym z tym kłopot bo mój łobuz maly chyba by tego nie zrozumial i chyba babcia musiałaby przyjść z odsieczą :wink: Mam nadzieję, że do tak radykalnych posunięć jak leżenie nie dojdzie...

pozdrawiam,
Ania z Miłoszem(2,7) i Dzidzią(31tc)
Awatar użytkownika
LEELOO
Posty: 82
Rejestracja: 07 cze 2003 00:00

Post autor: LEELOO »

No i trafiłam na tydzień do szpitala przez te skurcze !! Tam monitorowali je cały czas ale na szczęście były niegroźne i same ustąpiły! Nie dali mi na szczęsie fenoterolu! Mam tylko nie masować ani nie głaskać brzuszka bo to wywołuje skurcze i mam prowadzić b. spokojny i oszczędny tryb życia, a przyznam szczerze, że się nie oszczędzałam!!
mama dwóch Aniołków: Marysi i Kubusia

a tu nasz Antek :
www.bluetit.bobasy.pl
Awatar użytkownika
asiawzdomku
Posty: 3372
Rejestracja: 17 wrz 2003 00:00

Post autor: asiawzdomku »

kurcze a mnie brzuch twardnieje juz od jakiegos 11 tygodnia buuuuuuuuu więc to nie moga byc te skurcze. To co to jest?
od 12 maja 2004 mamy Isię i Maciusia:)
i niespodziankową Karolinke 05.01.09r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”