opalanie w ciąży

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
natkape
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2017 22:17

opalanie w ciąży

Post autor: natkape »

Cześć,

Jak to jest - można się opalać w ciąży czy nie? Czytałam różne opinie... Wiem, że nie można się przegrzewać i można dostać przebarwień, ale nie myślę o leżeniu plackiem na plaży po kilka godzin tylko np. o wystawieniu się np. na 20-30min w lżejszym słońcu w ogrodzie?

Jestem 3 dni po embriotransferze i po "jesiennym" lipcu aż się czuję nieszczęśliwa unikając słońca... ;)

Jak to było z Wami?
Awatar użytkownika
selenawit
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2018 12:49

Re: opalanie w ciąży

Post autor: selenawit »

Cześć Myślę, że możesz i powinieneś się opalać, tak jak pisałeś.
Ponadto w zimie konieczne jest przyjmowanie witaminy D3.
Cześć, jak się masz?
MamaT
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2019 11:24

Re: opalanie w ciąży

Post autor: MamaT »

Najlepiej porozmawiaj ze swoim lekarzem on Ci powie co i jak :)
Kornelia-plo
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2023 18:15

opalanie w ciąży

Post autor: Kornelia-plo »

Jeśli stosujesz krem z SPF 50, masz kapelusz i nie leżysz w pełnym słońcu 8h, to raczej nie powinno nic złego się stać
chicana88
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2023 11:06

opalanie w ciąży

Post autor: chicana88 »

Przede wszystkim to co napisano czyli właściwa ochrona w godzinach największego nasłonecznienia. Nie można jednak iść w skrajność i kompletnie unikać słońca bo to ono jest najlepszym źródłem witaminy D, a do tego wpływa na prawidłowe działanie układu hormonalnego. Jestem zdania, że w ciąży powinno korzystać się ze słońca nie dla pięknej opalenizny, ale właśnie dla zdrowotnych korzyści.

Ciekawostek (źródło: https://soestetic.pl/bezpieczne-opalani ... amoopalacz / w artykule linki do źródeł dot. zaleceń wit. D) :
- Zgodnie z zaleceniami amerykańskiego Institute of Medicine (IOM), ogólne zalecenia dotyczące witaminy D dla dorosłych kobiet wynoszą 600 IU (jednostek międzynarodowych) dla kobiet w wieku od 19 do 70 lat oraz 800 IU dla kobiet powyżej 70 roku życia.
- W przypadku kobiet w ciąży do prawidłowego rozwoju płodu potrzebne są znacznie wyższe dawki. Według metaanalizy z 2016 roku optymalny poziom witaminy D w surowicy uzyskuje się podczas suplementacji w dawce 1000-1600 IU.
- Na ogół uważa się, że codzienne wystawienie twarzy, rąk i ramion na słońce przez około 10 do 30 minut między godziną 10:00 a 15:00, 2-3 razy w tygodniu, może pozwolić na wyprodukowanie wystarczającej ilości witaminy D.

Podsumowując, zdrowe opalanie jest po prostu zdrowe, a jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich to jak najbardziej korzystać, byleby nie palić się na słońcu na skwarkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”