Wodogłowie u płodu w 16 tygodniu

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Sylwia2509
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2017 11:39

Wodogłowie u płodu w 16 tygodniu

Post autor: Sylwia2509 »

Witam. Jestem w 16 tygodniu ciąży. U dziecka wykryto wodogłowie. Wymiary ma odpowiednie, z kregosłupem, serduszkiem wszystko jest w porządku. Ma jeszcze obustronne poszerzenie miedniczek nerkowych. Czy moje dziecko ma szanse na normalne życie? Dodam, że prwdobodobnie to chłopczyk. Czy tak wcześnie pojawienie się wodogłowia oznacza upośledzenie dziecka czy możliwość nidonoszenia płodu?
Awatar użytkownika
majonezik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2009 01:00

Re: Wodogłowie u płodu w 16 tygodniu

Post autor: majonezik »

Witaj Sylwia2509. Nie wiem czy Ci to pomoże czy nie ale napiszę że w podobnym tygodniu zaobserwowali powiększone komory jak u dziecka z wodogłowiem u mojego synka. Odesłali mnie do usg dużo lepszego - do Medicover - Szpital w Warszawie. Tam wskaźniki dotyczące wodogłowia były już tylko nie dużo powyżej normy. To był już chyba 22 tydzień. Synek ma 7 i pół roku -najlepszy w klasie. Bez wodogłowia, ale ma torbiel dużą w głowie. Po przekątnej w wieku 3 lat wynosiła 7 cm. Nie znam się na tym czy to mogli widzieć na usg czy nie. Ale wodogłowia to na pewno nie ma.
pawelbo
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2018 15:07

Re: Wodogłowie u płodu w 16 tygodniu

Post autor: pawelbo »

Dokładnie jak poprzednik, za szybko żeby cokolwiek prognozowac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”