DIETA W CIĄŻY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

justine129
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2015 00:10

DIETA W CIĄŻY

Post autor: justine129 »

Kupiłam parę miesięcy temu wyciskarkę do soków, żeby dbać o mojego męża, ale teraz to mąż dba o mnie, bo oczekuję maleństwa i on bardzo się stara przygotowując mi posiłki. Przygotowuje też m. in. soki. Boję się że nie wszystkie skladniki są tolerowane przez maleństwo. Czy powinnam się wystrzegać jakichś owoców?
--
"Świat jest tak wielki, że wszystko jest szczegółem."
W. Szymborska
Awatar użytkownika
budyniowa
Posty: 250
Rejestracja: 03 lut 2015 22:15

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: budyniowa »

justine129 nie jestem żadnym specjalistą ale tak na zdrowy rozsądek to bardzo ważne jest, żeby owoce były bardzo porządnie umyte (listerioza), sok który pijesz świeżo wyciśnięty i generalnie nie za dużo, ze względu na cukier (można trochę rozcieńczyć wodą, ale i tak lepiej nie przesadzać). Jakbyś mogła miksować też warzywa, to by było jeszcze lepiej niż tylko owoce.
Co innego po porodzie jeśli będziesz karmić- tam to już z pewnością trzeba uważać na alergeny np. cytrusy.
justine129
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2015 00:10

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: justine129 »

Zaczęłam pić soki z warzyw. Nie wiedziałam że są takie pyszne ! Nie chodzi nawet o zachcianki ale po prostu są smaczne. Taki bukiet smaków !
--
"Świat jest tak wielki, że wszystko jest szczegółem."
W. Szymborska
justine129
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2015 00:10

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: justine129 »

Polecam sok z buraków na humory i bóle :)
--
"Świat jest tak wielki, że wszystko jest szczegółem."
W. Szymborska
Veroniiica
Posty: 10
Rejestracja: 30 lis 2015 21:31

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: Veroniiica »

Uważam, że najlepiej sięgnąć po nasze krajowe owoce. Tj. jabłka, gruszki, śliwki itp. Owoce egzotyczne mogą wywoływać uczulenie, zresztą nawet małym dzieciom nie wolno ich podawać, zwłaszcza tych cytrusowych.
amarantowa
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2016 16:01

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: amarantowa »

zazdroszczę wam możliwości wyboru. Ja przez pierwsze 3 miesiące ciąży mogłam pić tylko Sprite, bo wymioty pojawiały się nawet przy piciu wody ;/
Teraz chciałabym zacząć wprowadzać coś zdrowszego ale zastanawiam się czy same soki owocowe to nie za dużo cukrów?
88Asia
Posty: 24
Rejestracja: 12 sty 2016 09:29

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: 88Asia »

Za dużo cukrów. Ja w ten sposób nabawiłam się cukrzycy ciążowej. Teraz pije dużo wody, sok pomidorowy ale z umiarem i jednodniowe soki jabłkowe lub marchewkowe plus herbaty ziołowe bez cukru.
Malinka1985
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016 17:51

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: Malinka1985 »

Mam podobne doświadczenia co 88Asia, niestety. Zamiast soków owocowych polecam te robione z warzyw :)
Fabianna
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2016 22:34

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: Fabianna »

Ale nie soki z warzyw chemiczne tylko najlepiej same sobie zróbcie, albo kupujcie takie jedno dniowe. Szczególnie dobre są soczki z buraków, marchewki, same witaminki, tylko żeby będąc w ciąży mieć na nie ochotę :)
Tututka
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2016 14:20

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: Tututka »

Ja znalazłam taki artykuł ostatnio odnośnie witamin [treść wymoderowano jako niezgodną z pkt 11 regulaminu forum] jak wiadomo od tego również zależy dieta więc pewnie warto ją skomponować tak aby te witaminki dostarczać swojemu organizmowi.Pozatym zawsze możesz zapytać lekarza prowadzącego.
Awatar użytkownika
bocko
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2016 14:47

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: bocko »

Najważniejsza jest różnorodność. Nie można się skupiać na jednym rodzaju produktów - bo jak wcześniej wspominały już koleżanki - może pojawić się reakcja alergiczna, albo wprowadzimy do organizmu zbyt wiele jednej z witamin itp.
Awatar użytkownika
Gość

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: Gość »

Witajcie :D
Dziewczyny czy Wy moze orientujecie sie w diecie ciazowej dla IO? Chodzi mi konkretnie o to czy jakies odstepstwa lub wpadki moga negatywnie wplynac na ciaze? Czy trzeba die dalej tak scisle pilnowac?
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


GoodMother
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2017 22:20

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: GoodMother »

Najlepsza jest woda.
poloo
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2018 14:06

Re: DIETA W CIĄŻY

Post autor: poloo »

Czytam tutaj te wszystkie wpisy i dopiero staje się świadomym ile trzeba przestrzegać podczas ciąży! Pamiętam przy pierwszym dziecku mojej zony to nie miałem zielonego pojęcia w co się pakujemy, lecz teraz przy drugim jestem już ekspertem. Co do soków, również mamy wyciskarkę i zona najbardziej lubi mix z jabłka, jarmużu i imbiru. :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”