ZEWNĘTRZNY OBRÓT DZIECKA

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
mgoniek
Posty: 11
Rejestracja: 19 cze 2012 18:04

ZEWNĘTRZNY OBRÓT DZIECKA

Post autor: mgoniek »

Witam serdecznie. Kończę właśnie 36 tydzień ciąży. Moja córka nie przekręciła się jeszcze główką w dół. Mój lekarz namawia mnie na przeprowadzenie obrotu zewnętrznego. Chciałabym rodzic sn, ale bardzo się boję tego zabiegu, podobnie jak cc. Mieszkam w Niemczech, gdzie tego typu zabiegi są normalnie przeprowadzane. Mniej więcej czytałam w internecie jak taki zabieg wygląda, ale chciałabym się zapytac o "żywe" doświadczenia dziewczyn, które miały taki zabieg. Czy bardzo się wahałyście, czy bardzo to boli, czy udało się obrócic dziecko, czy wszystko było w porządku z dzieckiem podczas i po zabiegu, jak długo trwał taki zabieg itp. Jutro idę do szpitala na wizytę, badanie i na ewentualnie ustalenie terminu.
Awatar użytkownika
korka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 8648
Rejestracja: 17 lip 2005 00:00

Re: zewnętrzny obrót dziecka

Post autor: korka »

mgoniek ja rodziłam drugie dziecko w Niemczech właśnie i stąd wiem, że tam się takie zabiegi przeprowadza. Miała to robiona znajoma męża, szczegółów nie pamiętam ale wiem, że urodziła potem sn ... :roll:
6IUI, 4ICSI, 2 wspaniałych chłopców i ..... po 12 latach niespodziewanie jeszcze jeden mały chłopczyk
Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: zewnętrzny obrót dziecka

Post autor: Acustica »

W Polsce też się przeprowadza tego typu zabiegi. Moja znajoma miała mieć tego typu zabieg w szpitalu na Żelaznej w Warszawie. Niestety po dokładnym USG okazało się,że dziecko jest okręcone pępowiną i to uniemożliwia mu obrót, więc i zabieg byłby bardzo niebezpieczny. Skończyło się na porodzie cc.
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: ZEWNĘTRZNY OBRÓT DZIECKA

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”