Powiększony pęcherz płodu

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
perlaaa
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2014 19:08

Powiększony pęcherz płodu

Post autor: perlaaa »

dziś miałam swoje pierwsze usg. Wszystko w usg wyszło w porządku poza jedną rzeczą która bardzo mnie martwi... Dziecko ma prawdopodobnie powiększony pęcherz. Położna automatycznie skierowała mnie dziś na kolejne usg w szpitalu z lekarzem w celu potwierdzenia. Niestety i tam wyszło, że pęcherz jest powiększony. Niestety jest duże prawdopodobieństwo utraty dziecka, a najgorsze że ja nie mam na to żadnego wpływu. Problem polega na tym że mocz nie jest filtrowany. Dostałam kolejną przyspieszoną wizytę na usg na 30.04 i wtedy się okaże czy coś się ruszyło czy nie. Są trzy wyjścia. Jest tam zator co blokuje odpływ moczu i 1. przejdzie samoistnie i wszystko będzie ok, 2. dojdzie do blokady i zacznie ubywać płynu owodniowego co poskutkuje utratą dziecka, 3. dziecko ma wady genetyczne. Dziś pobrali mi krew na badania genetyczne. jak tylko będę (pewnie po świętach) to będą dzwonić i dalej mówić co dalej z tym robić. Jeśli wyjdzie źle to skierują mnie na punkcję aby dalej ocenić ryzyko. Przezierność karkowa i inne wymiary w normie. Pęcherz jest powiększony ale w górnej normie i coś sprawiło że lekarze zareagowali. Z jednej strony to dobrze bo wiem teraz że coby się nie działo to jest szybka reakcja, ale nerwy też...
Według badań jest cysta na miednicy, 9.6 mm długości. Jak to lekarz opisal jak megacysta. Nie ma zmian w nerkach. Oceniają że jest 10% szans na chromosomalny defekt. Czy ktoś coś może bliżej podpowiedzieć, czy to wielkie i czy jest szansa na błąd na usg, że samo minie...Za dwa tygodnie kolejne usg dla potwierdzenia.



A tak wogóle to ocenili mi że jestem w 12 tygodniu i 3 dniu ciąży i przypuszczalny poród (jeśli się uda) na 26 października.

Teraz czekamy na wyniki, jeśli genotyp (test Pappa) wyjdzie dobry to chcemy walczyć. Już nam wspominano o amiopunkcji...Dodam że mam 29 lat, za kilka dni skończę 30 lat. Mój partner jest w tym samym wieku.

Czy miał ktoś może do czynienia z podobnymi przypadkami, czy jakieś pozytywne rozwiązania były?

Perlaaa
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Powiększony pęcherz płodu

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


theblackpearl13
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2016 13:02

Re: Powiększony pęcherz płodu

Post autor: theblackpearl13 »

Mam ten sam problem, jestem w 12 tygodniu ciąży i dziecko ma 11mm pęcherz, podobnie jak u Ciebie lekarz podał kilka możliwych opcji, czekam na test podwójny, który pomoże w ocenie tego stanu. Daj znać, jak u Ciebie się sprawa potoczyła.
czekamy na Ciebie...21.02.2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”