CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Monk1984
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2015 10:35

Re: Ciąża po laparoskopii przy endometriozie

Post autor: Monk1984 »

Hej, jestem po dwóch zabiegach operacyjnych- laparotomia- usunięcie torbieli endometrialnych. Moje szanse na naturalne poczęcie lekarze oceniali na 2 procent. W ciążę naturalnie udało mi się zajść trzykrotnie. Dwa razy poronilam. Obecnie jestem w 21 tyg. ciąży- zaszłam naturalnie w ostatnim cyklu przed procedurą in vitro ☺
Trzymam kciuki!
Moja historia:
2006- diagnoza: endometrioza
2006-2009- 2 x usunięcie torbieli jajników.
2009- zaczynamy starania
2012- zaczynamy leczenie- Gameta Gdynia
2013- decyzja o In Vitro
12.2013- ciąża o nieznanej lokalizacji
2014- przygotowanie do In Vitro
12.2014- naturalna ciąża bliźniacze
22.01.2015- Aniołek 7 tc
05.2015- II kreseczki ciąża
22.01.2016- moje marzenie sie spełniło Lena jest z nami ☺
zabol
Posty: 161
Rejestracja: 12 sie 2014 12:29

Re: Ciąża po laparoskopii przy endometriozie

Post autor: zabol »

Paulina1805 jestem po laparotomi, bo torbiel wyszła na USG. W trakcie laparoskopi okazało się że są też zrosty, endometriozę chirurg ocenił na IV st. Nam chirurg powiedział, że przez 3 miesiące po zabiegu mamy największe szanse. Dostałam clo, mąż sterydy. Nie udało się, więc załamani zaprzestaliśmy leczenia, zaplanowaliśmy wakacje, spełnienie kilku mniejszych marzeń, a jesienią mieliśmy przygotowywać się do ivf. Na wakacje nie pojechaliśmy, bo 3 miesiące po naszych planach zaszłam w ciążę na zupełnie naturalnym cyklu, mąż bez leków, czyli 6 miesięcy po operacji. Przesyłam :bigok: z 25tc :)
04.05.2015 betaHCG 562,5; 06.05. betaHCG 1030; naturalny cudzie trwaj :love:
10.2014 - histeroskopia + laparoskopia: endometrioza IV stopnia, jajowody drożne
11.2011 - [*] 10tc
07.2010 - starania
aga.s
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2016 12:38

Re: CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Post autor: aga.s »

Witam, w ciążę zaszliśmy w pierwszym cyklu po laparoskopii (pomimo jednego całkowicie niedrożnego jajowodu a drugiego ledwie co); wcześniej nieudane starania przez ponad 3 lata; niestety straciliśmy naszych chłopców w 17 tygodniu ciąży, los bywa okrutny :neutral:
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Pyreczka
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2016 13:57

Re: CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Post autor: Pyreczka »

Dziewczyny odkurzam temat :-D
Czy któraś ze starych bywalczyń wątku została uszczęśliwiona ciążą? :love:
grudzień 2015 I IUI
styczeń 2016 II IUI
czerwiec 2016 Laparo/histero
karoolina77
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2017 16:56

Re: CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Post autor: karoolina77 »

Witam. :-D Chciałabym powiedzieć ze laparoskopia jak bardziej pomaga. (przynajmniej mnie) straraliśmy się 4 lata i nic.. wszystkie badania były ok. ostatnią rzeczą miałobyć sprawdzenie drożnosci . okazało się ze moje jajowody sa zniszczone przez niewyjsnione zapalenie tkanki łacznej miednicy. lekarze usuneli zrosty. jeden jajowód został nie drożny. lap 22.02. okres 26 .02 . lekarze dawali małe szanse.. i tylko 3 mc, pozniej in vitro. Tylko ..?Dzis się dowiedziałam ze jestem w 5 tyg ciązy i jestem najszcześliwsza na świecie!!!!
Alicjaaaaa
Posty: 14
Rejestracja: 25 wrz 2016 16:45

Re: CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Post autor: Alicjaaaaa »

Nie wiem, na ile u mnie pomogła laparo, ale udało się już 2 cykle po. Co prawda miałam ivf, ale np. poprzednie ivf (przed laparo) nie przyniosło skutku.
Starania od czerwca 2012 r.

Endometrioza + słabe nasienie

05. 2011 r. - laparoskopia

10. 2016 r. - IMSI (3 zarodki, 2 podane, nie udało się)

03. 2017 r. - laparoskopia 2

05. 2017 r. - IMSI 2 (2 zarodki, 2 podane, 12 dpt beta 312,5 i są 2 serduszka!)
Awatar użytkownika
majonezik
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2009 01:00

Re: CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Post autor: majonezik »

Stary wątek, ale napisze, co mi tam. Może któraś się ośmieli. Miałam już dzieci ale potem problemy i z zajściem i ze śmiercią płodów. Polecono mi zrobić histero-laparoskopie by " zajrzeć " tu i tam i przy okazji wyciąć przegrodę w macicy - tak na wszelki wypadek". Zabieg miał miejsce jesienią ubiegłego roku. Robiłam w Garwolinie u gin. Pawła Pawłowicz. Zrobił przy okazji koagulacje ( mam nadzieję ze nie przekręciłam nazwy). Zajście w ciąże po 4 miesiącach. Teraz niebawem poród córeczki.
Awatar użytkownika
Lemoniadka
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2017 19:59

Re: CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Post autor: Lemoniadka »

Ale ja Wam zazdroszczę ! Oby i mi się poszczęściło miałam laparoskopie około 2 tyg temu właśnie zaczyna się okres owulacji i próbujemy Usunęli mi zrosty Pozatym nie ma innych komplikacji Staramy się już 2 lata jesteśmy zdrowi a wyniki super zobaczymy
Candle
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2019 10:35

Re: CIĄŻA PO LAPAROSKOPII

Post autor: Candle »

Dzień dobry, jestem po dwóch laparoskopiach (jednego jajnika praktycznie nie mam) dodatkowo endometrioza i skrajnie niskie amh. W klinice Novum raz miałam punkcję, niestety nie udało się. Za drugim razem 1 pęcherzyk, 1 zdrowy zarodek, transfer pod okiem Mistrza dr Lewandowskiego i odpukać póki co sukces - 8 tydzień ciąży. Także uszy do góry, statystyki to tylko cyfry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”