PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aga195
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2004 00:00

PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Post autor: Aga195 »

Kochane dziewczynki poradźcie mi proszę- w środę zrobiłam test ciążowy ponieważ nie dostałam okresu i okazało się że jestem w ciąży. Strasznie się ucieszyłam zwłaszcza że w zeszłym roku poroniłam w 9 tygodniu. Niestety wczoraj żle się czułam i poszłam do lekarza. Okazało się, że mam przeziębienie. Lekarz zalecił picie soku z malin lub czarnego bzu i ssanie tabletek ziołowych na gardło. Tylko że wczoraj nie miałam temperatury. Dziś od rana mam 37,2. Martwię się, bo wiem że gorączka we wczesnej ciąży nie jest dobra. A co gorsza boję się, że się podniesie. Jest weekend więc lekarze nie przyjmują. Poradźcie mi ci robić, bo strasznie się stresuję, żeby mojej kruszynce nic się nie stało.
Awatar użytkownika
Jumi
Posty: 27
Rejestracja: 14 sty 2005 01:00

Re: Przeziębienie we wczesnej ciąży :-((

Post autor: Jumi »

Nic sie nie bój i słuchaj lekarza, pij herbatki, ssij tabletki i lez w łóżeczku. Ja tez na samym początku miałam grypę, nic mi ona nie zaszkodziła, a temperatura 37,2 to żaden dramat, w ciąży tempka zazwyczaj jest wyższa, także spokojna głowa.
Nie martw się, mi pomogło moczenie nóg w gorącej wodzie z solą, działa rewelacyjnie, powodzenia...
Justyna i 38 tyg. Wiktoria
Awatar użytkownika
Kam_a
Posty: 129
Rejestracja: 27 kwie 2004 00:00

Post autor: Kam_a »

Witaj Aga195
Ja też jestem teraz przeziębiona i 10 tc. Byłam u lekarza rodzinnego i dostałam zalecenie aby przyjmować: witaminę C, scorbolamid, do ssania chlorchinaldin oraz dodatkowo można sobie zjeść ząbek czosnku oraz pić herbatkę z lipy. Też bardzo się denerwuję że złapałam to przeziębienie ale niestety nic na to nie poradzimy.
Pozdrawiam serdecznie
Allunia
Posty: 1524
Rejestracja: 17 maja 2004 00:00

Post autor: Allunia »

Aga, ja w 5 tyg miałam anginę, brałam antybiotyk, a 2 tyg potem przeziębienie :-( piłam mleko z czosnkiem i miodem, ohyda ale skutek natychmiastowy. Do ssania na ból gardła miałam homeogene9 - jakieś świnstwo homeopatyczne, nie wierzyłam że pomoże ale jednak pomogło!! piłam bardzo dużo płynów, to ważne w czasie infekcji żeby wypłukac dziadostwo z organizmu. Nie przejmuj się tylko kuruj i leż, na pewno będzie dobrze :-)
Okruszek - VII.04

Gabrielka - X.05

Arturek - IX.07

Basia - III.14
Awatar użytkownika
jolajola
Posty: 248
Rejestracja: 09 gru 2003 01:00

Post autor: jolajola »

Ja też niestety się zaziębiłam, jestem w 6tc.Chyba zastosuję to, co mówicie, herbatka z lipy, sok z malin i moczenie nóg w wodzie z solą - mam nadzieję, że pomoże. Może zmuszę się też do wypicia mleka z miodem i czosnkiem.
Awatar użytkownika
mONIRA
Posty: 3142
Rejestracja: 07 paź 2003 00:00

Post autor: mONIRA »

Jolajola, to moczenie nóg to chyba niezbyt dobry pomysł :?
Gorące kąpiele nawet samych nóg nie są wskazane, a letnie raczej efektu nie dadzą.
Kochana Oliwka 02.2006 :)po V IUI
Aniołeczek (*) 08.2008 (poronienie 9 tydz)
Aniołeczek (*) 06.2015 (ciąża pozamaciczna 6-7tydz)
Aniołeczek (*) 06.2017 ( ciaża biochemiczna 6 tydz)
Oskarek jest z nami 21.06.2018 :)

[i]"Nienarodzone dzieci nie odchodzą...
One zmieniają datę swojego p
Awatar użytkownika
jolajola
Posty: 248
Rejestracja: 09 gru 2003 01:00

Post autor: jolajola »

acha, dzięki za sugestię Monirko. Zostanę we takim razie prze pozostałych specyfikach
Awatar użytkownika
nikanna
Posty: 162
Rejestracja: 17 lip 2005 00:00

Post autor: nikanna »

Tempka w ciąży rośnie nawet o 1 stopień
I nos się trochę czasem zapycha bo jest bardziej "przekrwiona" śluzówka (nosa)dobry na to jest fizjologiczny roztwór naturalnej solanki mineralnej w takim psikadełku ja mam Dalber (nawet piszą, że dla niemowląt się nadaje)
Oczywiście czosnek (ja jem na kanapce z bułą i masłem)
Mleko z masłem i miodem gorące itp wit c,chlorchinaldin (wrzystko z pewnym umiarem )
Na czarną godzinę przecier zmiksowany z surowej cebuli z miodem jak się przegryzie po 1 łyżce stołowej.To jest naprawdę wstrętne ale działa super.
PCO, córcia 12 lat, córcia 20 miesięcy, ciąża 9 tyg.
Awatar użytkownika
agatuc
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2005 00:00

straszny katar!

Post autor: agatuc »

jestem w 15 tygodniu i złapałam starszliwe przeziębienie, od 4 dni sidzę w domu. Początkowo miałam gorączkę nawet 38,5 teraz spadła do 37,1 - 37,3,
cały czas leczę sie "domowymi sposobami", 2 razy brała po 1 tab. rutinoskorbinu i raz wypiłam wapno. Właściwie to boję się brac te leki,
ale najgorsze jest to ze wcale nie mogę spac w nocy przez ten dokuczliwy KATAR , a w ciągu dnia wcale nie jest lepiej!
Czy możecie mi coś poradzić, już dłużej tak nie pociągnę!
Allunia
Posty: 1524
Rejestracja: 17 maja 2004 00:00

Post autor: Allunia »

na straszny katar (sama tego doswiadczyłam w ciazy) rewelacyjnie działa napar z rumianku i okłady na nos z ciepłych torebek ekspresowej herbatki rumiankowej, a na noc kilka kropelek olejku Olbas Oil do miseczki z wodą, postawić blisko łóżka.
Okruszek - VII.04

Gabrielka - X.05

Arturek - IX.07

Basia - III.14
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 28
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: Joker »

Dziewczyny, właśnie w sobotę złapałam jakieś świńśtwo i teraz leżę jak kłoda :( Jestem w 20 tc. Kochane, nie ma rady, trzeba leżeć i zażywać wit. C, wapno, duuuuużo mleka z miodem (ja piję nie za gorące, bo inaczej miód traci swoje dobroczynne właściwości, a i tak gorącego nie można wypić, bo poparze się jezyk) i CZOSNEK! Tonę czosnku należy jeść...w postaci kanapki z masełkiem i wyciśnięty czosnek, mleko z masłem, miodem i czosnkiem. A na katar, super sprawa...nacieranie nozdrzy wew. i na zew. przekrojonym ząbkiem czosnku. Wszystko pijemy, jemy i nacieramy regularnie w ciągu dnia i jak najczęsciej. Naprawdę pomaga! Polecam gorąco!
25 tc. Dziekujemy InviMedzie :)
Awatar użytkownika
Adde
Posty: 150
Rejestracja: 21 sty 2004 01:00

Post autor: Adde »

Czesc Kobitki,

Jestem w 8tc i wlasnie dwa dni temu dopadlo mnie przeziebienie. A ono u mnie na ogol koncentruje na duszacym kaszlu, na ktory niewiele co pomoga. Dostalam co prawda cala liste lekow od swojego lekarza prowadzacego, ale nie za bardzo chce sie nimi faszerowac. Znacie cos moze na kaszel co przynosi ulge?

Dziekuje!

Zycze szybkiego powrotu do zdrowka!
Serdecznosci,
Adde, Zuzia&Zosia 25.04.06
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 28
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: Joker »

Nie wiem czy na kaszel, ale na bol gardla dostalam Tantum Verde. Lek jest dostępny w pastylkach do ssania i w sprayu. Ja zazylam w sprayu. Może tego spróbuj.
25 tc. Dziekujemy InviMedzie :)
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 28
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: Joker »

Dodatkowa informacja o Tantum Verde. On znieczula okolice gardla i lagodzi kaszel. Potwierdził to mój mąż, który wczoraj rozmawiał ze swoim internistą.
Tak że polecam ten lek gorąco.
Ja już jestem zdrowa. Homeopatia i domowe sposoby pomogły. Jednak nie obyło się bez ponad tygodniowego powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam i życzę zdrowa.
25 tc. Dziekujemy InviMedzie :)
Awatar użytkownika
Kam_a
Posty: 129
Rejestracja: 27 kwie 2004 00:00

Post autor: Kam_a »

Adde na męczący kaszel przy moim przeziębieniu w 10 tc dostałam: syrop PINI compositus (syrop sosnowy), najbardziej pomocny był w nocy jak miałam napady kaszlu i nie mogłam spać.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”