PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anetaaa30
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Re: PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Post autor: Anetaaa30 »

Jestem obecnie przeziębiona, w zasadzie już mija, męczyłam się z gardłem,kaszlem,katarem,37 stopni na termometrze i obecnie czuję twardniejący brzuch, zastanawiam się czy umawiać się na wizytę do ginekologa czy przeczekać, na planowaną wizytę po 1,5 tyg. jestem w 25 tyg. ciąży, ruchy dziecka czuję, jak wyglądało to u Was? Nie wiem może nie potrzebnie panikuję jak zwykle pewnie kaszel powoduje napięcia mięśni, tylko zastanawiam się czy to nie szkodzi za mocno... macie jakieś doświadczenia?
Saba83
Posty: 14
Rejestracja: 15 sie 2013 09:21

Re: PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Post autor: Saba83 »

Twardnienie brzucha na tym etapie ciąży jest zupełnie normalne, to tzw skurcze braxtona hicksa. Jeżeli są bezbolesne i nieregularne to nie ma powodów do obaw. Może właśnie się u ciebie zaczynają, albo nie zwracałaś uwagi, bo nie byłaś chora i nie miałaś czasu dopatrywać się "nieprawidłowości". Takie twardnienie brzucha u mnie się pojawiało po wysiłku fizycznym, a kaszel w końcu też powoduje napięcie mięśni. Ja na twoim miejscu bym sobie odpuściła wizytę w tej chwili, lepiej się wygrzewaj i odpoczywaj. Z drugiej strony, jeżeli masz się stresować to lepiej idź do lekarza. Trzymajcie się ciepło.
nosleep
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2014 12:57

Re: PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Post autor: nosleep »

37.2 to jeszcze nie gorączka :)
Słuchaj rad lekarza, gorące herbatki z sokiem malinowym i czarnego bzu jak najbardziej wskazane :)
howdoyoudo
Posty: 583
Rejestracja: 06 sty 2016 19:06

Re: PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Post autor: howdoyoudo »

Dziewczyny, dość powszechnie mówi się że na przeziębienie w ciąży najlepszy jest sok z malin. Tymczasem, na takim który znalazłam w mojej aptece jest wyraźne napisane "nie zalecany dla kobiet w ciąży" :/ Jakie w takim razie soki można pić? Myślałam, że właśnie o takie (100%) chodzi...
4x ICSI

2x crio

1x cb

histeroskopia OK

walczymy dalej...



5 ICSI... 11dpt 482 13dpt 1294 26dpt <3 <3 nadzieja wciąż trwa

oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


GoodMother
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2017 22:20

Re: PRZEZIĘBIENIE w ciąży

Post autor: GoodMother »

Do łóżka i słuchaj zaleceń lekarza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”