PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agnesja
Posty: 158
Rejestracja: 22 kwie 2004 00:00

PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Post autor: agnesja »

w poniedzialek się strasznie wystraszyłam , zdenerwowalam się
troszkę i czułam jak i coś popłynęło , na bieliźnie zobaczyła 3 brązowe plamy !!!
chyba nie muszę Wa mówić co przeżyłam, szybko zadzwoniłam do mojej pani doktor
i kazała mi przyjechać, zrobiła mi usg i powiedziała, ze maluch jest ma 5.3 mm
i już bije serduszko:)))nic się nie odkleiło i dała mi luteinę dopochwowo 2xdz
po 100mg
Czy miała któraś z Was podobną sytuację?
biore luteinę od poniedziałki i jakby ustało, dziś już nic nie zaobserwowałam, czy tak może być?
Awatar użytkownika
lablak
Posty: 1229
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: lablak »

witaj agnesja,

wszystkie moje kolezanki ktore sa teraz w ciazy mialy plamienia na pocztaku. konczy sie roznie.tez braly luteine. mi ona nie pomogla i stracilam ciaze, ale moje kolezanki maja terminy porodu na marzec i kwiecien i choc musza na siebie uwazac wszystko jest ok. wiem jak jestes przerazona. ja od razu lecialam do lekarza i plakalam. ale chce ci dac nadzieje. wszystko moze sie potoczyc dobrze. tylko spokojnie. cierpliwosci.
a luteine jezeli bierzesz doustnie to zapytaj lekarza czy mozesz brac dopochwowo. to jest tak nie dobre ze mdlosci mialam wlasnie po niej.

[treść wymoderowano]
Awatar użytkownika
ola1979
Posty: 448
Rejestracja: 16 lis 2003 01:00

Post autor: ola1979 »

Agnesja ja też plamiłam w 7 tc i teraz jestem w 17 tc i wszystko jest ok :D U mnie plamienie było spowodowane pojawieniem się małego krwiaczka w macicy, który się wcgłonął po kilku dniach.
Staraj się teraz jak najwięcej odpoczywać, poleguj sobie a wszystko dobrze się skończy. Trzymam kciuki
Ola z nOvumową Kasieńką
Awatar użytkownika
agnesja
Posty: 158
Rejestracja: 22 kwie 2004 00:00

Post autor: agnesja »

poleguje aż za dużo, dziś już wstałam z łóżka, plamienia ustapiły:)
zobaczymy co dalej , mam nadzieję, ze będzie ok :)
Awatar użytkownika
kika1975
Posty: 35
Rejestracja: 30 mar 2005 00:00

Post autor: kika1975 »

JA TEŻ TO PRZESZŁĄM W 7 TYG. Dodatkowo ból podbrzusza jak przy okresie.Zalecenie lekarza: zwiększona dawka douhastonu i LEŻENIE!Miesiąc czasu wstawałam tylko do toalety , a teraz nie podnoszę nawet odkurzacza.Będzie dobrze ... pozdrawiam
Awatar użytkownika
Oliwia1
Posty: 166
Rejestracja: 24 mar 2004 01:00

Post autor: Oliwia1 »

Też w 7 tygodniu zoabczylam jeden raz na bieliznie 2 ciemne plamki, tego dnia polezalam sobie do konca, wiecej sie nie pojawily, zadnych lekow nie bralam, nie poszlam z tym do lekarza. Mysle, ze moz eto cos naturalnego skoro nam sie przydaza w 7 tygodniu, mzoe zluszcza sie macica...obserwujmy siebie ale bez paniki.
W naturalnej ciąży po wyleczonej (?) /zaleczonej endometriozie.
[url=http://bd.lilypie.com/QQSip2/.png]Nasz chłopczyk[/url]
Awatar użytkownika
asiawzdomku
Posty: 3372
Rejestracja: 17 wrz 2003 00:00

Post autor: asiawzdomku »

spoko spoko ja miałam nawet nie plamienia tylko plamienia z krwotokami a maluszki maja juz 12 miesiecy:)
od 12 maja 2004 mamy Isię i Maciusia:)
i niespodziankową Karolinke 05.01.09r.
Awatar użytkownika
Krecikk
Posty: 539
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Krecikk »

Witajcie!
Ja jestem w 8 tyg. ciąży bliźniaczej! Wczoraj rano pojawił się śluz z ciemniejszym zabarwineiem, a potem mała jasnobrązowa plamka na wkładce! Zaczęłam panikować, lecz lekarz kazał leżeć i więcej się to nie powtórzyło! Dziś też jest oki, więc jestm dobrej myśli, USG dopiero w czwartek!
Myślicie, że to coś złego?
Magdalena i Weronika ur.03.01.2006
...tyle lat czekałam, abyś chwilą stała się...
Awatar użytkownika
asiawzdomku
Posty: 3372
Rejestracja: 17 wrz 2003 00:00

Post autor: asiawzdomku »

kreciczku jak nic sie nie dzieje to znaczy jest dobrze!!!
od 12 maja 2004 mamy Isię i Maciusia:)
i niespodziankową Karolinke 05.01.09r.
Awatar użytkownika
asiawzdomku
Posty: 3372
Rejestracja: 17 wrz 2003 00:00

Post autor: asiawzdomku »

no o sie na razie nie martw!!! po porodzie bedziesz sie onie martwic juz non stop do końca świata:)
oczywista bez powodu:)
od 12 maja 2004 mamy Isię i Maciusia:)
i niespodziankową Karolinke 05.01.09r.
Awatar użytkownika
Maddy
Posty: 849
Rejestracja: 10 gru 2004 01:00

Post autor: Maddy »

dziewczyny, jestem po udanym zabiego in-vitro-3tc, zaczęłam plamić. Zalecono mi leżenie, biorę utrogestan w ilościach 18 tabletek dziennie. Strasznie się boję, że nie utrzymam tej ciąży. Moze któraś z was też to przechodziła?
I ICSI Invicta-UDANE!!! Córcia Lena od 6 I 2006 z nami
14 XII 2007 transfer 1 słabiutkiej śnieżynki - bez powodzenia
13 I transfer - podano zarodki 4AA, 3AB, Synuś Jaś jest już z nami (24 IX 2010)
Awatar użytkownika
asiawzdomku
Posty: 3372
Rejestracja: 17 wrz 2003 00:00

Post autor: asiawzdomku »

Maddy pisałam nieco wyzej , zreszta nie tylko ja . Miałam nawet krwotoki nie tylko plamienia . I to do połowy 2 trymestru jeszcze a nasze blizniaki mimo to maja juz roczek:)

tzrymaj sie i spokojnie!!
od 12 maja 2004 mamy Isię i Maciusia:)
i niespodziankową Karolinke 05.01.09r.
Awatar użytkownika
dlasica
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2005 00:00

Post autor: dlasica »

Witajcie,
Ja jestem w 10 tyg. i też mam plamienia (w 8 tyg też), biorę dufaston i Cyklo3Forte. Plamienia są niewielkie (lekko brązowe) i przeważnie 1 razowo. Oczywiście za każdym razem lecę do lekarza zrobic USG. Zawsze jest wszystko oki, dzidzia rośnie jak na drożdzach , ma 33 mm, wszystko koło macicy jest oki, lekarz mówi, że nie ma zagrożenia poronieniem :) . Mam odpoczywać i nie martwić się. Tabletki brać do ok 15 tygodnia, tak w razie czego :!:

[treść wymoderowano]
Awatar użytkownika
lablak
Posty: 1229
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: lablak »

hej,

ja w zeszly piatek wyladowalam z plamieniem w szpitalu. na usg wszystko bylo ladnie. dostalam cyklonamine (cos takiego) . wzielam po powrocie do domu i dostalam krwawienia. na szczescie przeszlo. ale caly tydzien mam jednorazowe plamienia. jutro ide na usg. mam nadzieje ze z dzidzia jest ok. jestem w 9 tyg ciazy. za soba mam dwie ciaze obumarle. strasznie sie boje. ale staram sie byc silna. lekarz mowi ze nie z takimi problemami kobiety rodza zdrowe dzieci. czasem maja krwotoki a dzidzia sie trzyma. [treść wymoderowano]
[url=http://www2.fertilityfriend.com/home/ac2a5]wykresik i suwaczek żabolów[/url]

kijaneczka urodzona 30.12.2005r
Awatar użytkownika
Eternity
Posty: 2577
Rejestracja: 24 cze 2004 00:00

Post autor: Eternity »

Ja miałam brązowe plamienia przy końcu 12 tygodnia. Trwały około 2 dni po czym przeszły. Ja miałam je w terminie kiedy normalnie miałabym @. U mnie powodem było pękniecie naczyńka krwionośnego na szyjce macicy (mała nadżerka). Miałam zapisana luteine pod jezyk lub dopochwowo, no-spa oraz meliskę. poleżałam 2 dni i przeszło a dzidzi nic się nie stało. Jednak lekarz mnie uczulił, że trzeba zwracać uwage na bóle w podbrzuszu. Jezeli są plamienia a nie ma skurczów to jest w miare ok. Ale zawsze takie plamienia nalezy kontrolować.
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;47/st/20050917/n/Dominiczka/dt/6/k/28ac/age.png]Tak rosnę[/url]
lipcowy cud - będzie synek
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k42boy6gc.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”