PORÓD i CIĄŻA W KRAKOWIE

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
_klusia_
Posty: 1024
Rejestracja: 10 lip 2007 00:00

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: _klusia_ »

gabrielle pisze:Witam na wątku :) Jestem w 7t0c i szukam lekarza do prowadzenia ciąży w Krakowie, znającego się na trudnych przypadkach i dobrze by było ciążach po in vitro. Może mogłybyście mi kogoś polecić godnego zaufania? Dodam że to ciąża po ICSI, mam 39 lat. Chciałabym, zeby był to lekarz który jednoczesnie odbierze poród.
podłączam sie do pytania :D

5 stymulacji + 3 punkcje + 5 biopsji + 7 transferów = córcia :love:


_klusia_
Posty: 1024
Rejestracja: 10 lip 2007 00:00

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: _klusia_ »

gabrielle i na kogo sie zdecydowalas?

5 stymulacji + 3 punkcje + 5 biopsji + 7 transferów = córcia :love:


Awatar użytkownika
gabrielle
Posty: 674
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: gabrielle »

_klusia_ pisze:gabrielle i na kogo sie zdecydowalas?
Byłam wczoraj na 1 wizycie u dr Dariusza Zarotyńskiego i mam mieszane uczucia. Wizyta trwała b. długo bo 1,5 godz. ale dr mówił dużo nt które nie były najważniejsze, a te na których mi zalezało to jakoś byle jak. Nie mówił też podczas badania szyjki macicy co widzi, a dla mnie to ważne. Jednak chyba zostanę u niego. Na 19.03 jestem umówiona na usg genetyczne. Podobno jest b. dobrym specjalistą z certyfikatem.
FSH 13-29, AMH 0,1 Hashimoto
Starania od IX 2009

26.11.2010 c.b. 6 t.c. [*]
09.01.2011 - ICSI Bocian - Dr M i 1 zarodek 4A
b-hcg dpt 15-961, 18-2523, 20-4523, 23-9876, 29-24693
9.02.11 jest :love:, 24.02.11
TP przez cc 29.09.2011
_klusia_
Posty: 1024
Rejestracja: 10 lip 2007 00:00

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: _klusia_ »

my idziemy w srode do dr Chrostowskiego, tez slyszalam dobre opinie o nim.

5 stymulacji + 3 punkcje + 5 biopsji + 7 transferów = córcia :love:


Awatar użytkownika
aga_zk
Posty: 304
Rejestracja: 18 mar 2009 01:00

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: aga_zk »

Witajcie dziewczyny.
Jestem w 27tc i zaczynam zastanawiać się nad szpitalem.
Moją ciążę prowadzi dr.Homa ale on jest już teraz tylko w Niepołomicach, niestety nie ma go w Siemiradzkim. Myślałam właśnie nad Siemiradzkim ponieważ można tam opłacić sobie położną. Biorę jeszcze pod uwagę Żeromski, ale tam nie wolno mieć swoich położnych.
Proszę Was o informacje na temat tych szpitali. Czy konieczna jest opłacona położna? Bo słyszałam że w Żeromskim są wspaniałe położne, więc może nie trzeba dodatkowo opłacać. Natomiast o Siemiradzkim słyszałam ostatnio nieciekawe opinie odkąd zmienił się tam personel. Czy tak jest?
Napiszcie co wiecie, please :)
Aniołek* I.2008
Aniołek* III.2010
3 szczepienia od męża -MLR 0%; 3 szczepienia od dawcy -MLR 0%
A mimo tego:
27.08.2011 Witold Piotr nasz Skarb; 58cm 3960g
TP 7.08.2013 Czekamy na Ciebie nasz drugi Skarbie...
.....
Posty: 44
Rejestracja: 20 kwie 2011 11:56

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: ..... »

Cześć aga_zk moja siostra jest położną i pracuje w Żeromskim. Panie położne na porodówce są bardzo dobre i miłe dlatego naprawdę nie ma potrzeby opłacania prywatnej położnej.Na porodówce każda rodząca ma swój pokoik w którym przebywa przez cały okres porodu. Poród z osobą towarzyszącą oraz znieczulenie są za darmo.Gorzej jest po porodzie ponieważ leży się w salach 1,3 lub 5 osobowych. Łazienka wspólna dla wszystkich sal na danym piętrze.(To ma być remontowane) Dzieci z matkami przebywają cały czas, chyba, że dziecko jest chore i musi być w inkubatorze. Wówczas taki noworodek przebywa na oddziale noworodków, który jest nowo wyremontowany. Tam też się kąpie dzieci i ewentualnie dokarmia jeśli jest taka potrzeba.Mama może odwiedzać noworodka, który jest w inkubatorze kiedy tylko chce i przynosić mu odciągnięte własne mleko. Położne są nastawione głównie na karmienie pokarmem matki, więc noworodki od razu po porodzie są przystawiane do piersi (również te po cięciu cesarskim). Dzieci od matek nie są zabierane na noc,po to aby matki mogły je karmić piersią na żądanie.(Im częściej dziecko przystawia się do piersi, tym zwiększa się laktację i jest więcej mleka.) Możliwe,że w najbliższych tygodniach będzie remont na oddziale Położniczym, dlatego dziewczyny które chcą tam rodzić w najbliższym czasie niech sprawdzą, jakie wówczas będą tam panowały warunki. ( Proponuje zapisać się do Szkoły Rodzenia w Żeromskim, prowadzą ją położne, które pracują tam na porodówce. Są to bardzo przydatne zajęcia)
Awatar użytkownika
aga_zk
Posty: 304
Rejestracja: 18 mar 2009 01:00

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: aga_zk »

.... dziękuję Ci bardzo za informacje. Rzeczywiście potwierdzasz informacje które słyszę na około odnośnie Żeromskiego ;)
A odnośnie szkoły rodzenia. Czy można chodzić samemu do na zajęcia? Niestety mój M. się do takich rzeczy nie nadaje (trwa wojna o to, ale niestety... nic nie poradzę)
Aniołek* I.2008
Aniołek* III.2010
3 szczepienia od męża -MLR 0%; 3 szczepienia od dawcy -MLR 0%
A mimo tego:
27.08.2011 Witold Piotr nasz Skarb; 58cm 3960g
TP 7.08.2013 Czekamy na Ciebie nasz drugi Skarbie...
.....
Posty: 44
Rejestracja: 20 kwie 2011 11:56

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: ..... »

Można chodzić samemu, chociaż większość chodzi w parach. Najlepiej zadzwoń kiedyś popołudniu na porodówkę, tam wszystko powinni Ci wyjaśnić. Z tego co wiem trzeba zapisać się w odpowiednim tygodniu ciąży a ilość miejsc jest ograniczona.
Awatar użytkownika
A-Agata
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009 01:00

Re: KRAKÓW I OKOLICE -który lekarz, szpital najlepszy?......

Post autor: A-Agata »

Witam :)
szukam informacji nt narutowicza i siemiradzkiego. Czy któras z Was ma jakies doswiadczenia z tymi szpitalami i ich porodówkami?
malenka42
Posty: 724
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: malenka42 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]

ja jestem w 20tc,ciaze moja prowadzi doktor Stuwczyński.

co do szpitali to mysle nad Ujastkiem,zeromskim badz narutowieczem...ale musze pojechac tam na dni otwarte by powiedziec cos wiecej i wybrac :)
Awatar użytkownika
BW27
Posty: 1353
Rejestracja: 28 mar 2008 01:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: BW27 »

A ja wam dziewczyny powiem tak -rodziłam na ujastku i byłam bardzo zadowolona .A drugim szpitalem ,który bym wybrała to szpital Rydygiera-tam sie bardzo pozmieniało i warto sie nad tym szpitalem zastanowić ! Bratowa tam rodziła i była bardzo zadowolona.
Aniołek 03.2005[*]
Aniołek 03.2010[*]

Córcia jest już z nam! 03.2011

6t0d -5.4 mm-serduszko bije
12t5d-70 mm-usg genetyczne ok.


Jedynie ta chwila jest rzeczywista...
Awatar użytkownika
A-Agata
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009 01:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: A-Agata »

w rydygierze miala rodzic kolezanka. Jest szczupła niska. Wg usg wyszło że syn bedzie ważył ponad 4 kg i ogólnie bedzie duży. Pomimo tego powiedzieli, jej ze nie przewidują dla niej cesarki i u nich bedzie rodzic sn.
Urodziła oczywiscie gdzie indziej - przez cesarkę - syn był duży. Lekarze w tym drugim szpitalu powiedzieli jej, że poród naturalny u niej wogóle nie wchodził w grę. Mogłoby sie to skonczyc tragicznie dla niej i dla dziecka.
malenka42
Posty: 724
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: malenka42 »

ja mysle ze jak kraków..to albo jastek albo kopernik..bo tam mają oddział neonantologiczny...mama ma pewność ze w razie jakichkolwiek problemów malenstwo ebdzie miało fachową opiekę.
Awatar użytkownika
ania11975
Posty: 64
Rejestracja: 20 lis 2010 19:41

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: ania11975 »

A-Agata pisze:szukam informacji nt narutowicza i siemiradzkieg
podłączam się pod pytanie
ja rodziłam w narutowiczu, ale ponad 15 lat temu, więc potrzebuję z deczka świeższych informacji :wink:
poród bez obecności taty
jak to w ogóle teraz wygląda? czy dziecko ma się przy sobie? /wtedy dzieciaki leżały osobno, "dowozili" co kilka godzin na karmienie
kurcze, mam cykora jak pierworódka, a chyba nawet wtedy w połowie tak się nie przejmowałam.. :roll:


co do lekarza prowadzącego - po poronieniu, w listopadzie ub.roku trafiłam do dr Zarotyńskiego i juz u niego zostałam
póki co - uważam, że jest świetny, zarówno jako lekarz, jak i tak po ludzku :)
zawsze znajdzie czas, odpowie na milion pytań, nie dając przy tym do zrozumienia, że się przynudza :P , odbierze komórke na urlopie i nie spuści po brzytwie, ale wytłumaczy i uspokoi
jak narazie, najlepszy gin z jakim miałam do czynienia w życiu /a kilku ich już się przewinęło :wink:
syn ur V.1996
aniołek 16.11.2010 [*] 6tc
Milenka ur.i zm.26.10.2011 - kocham Cię Maleńka :*
malenka42
Posty: 724
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: malenka42 »

ania ja chodze do zarotynskiego na usg...jak dla mnie anioł a nie lekarz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”