WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabka
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2003 01:00

WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: zabka »

Dziewczyny pocieszcie mnie .
Czy wszystko juz stracone dziś jestem w 37 d od zapłodniena (po inseminacji) i niestety jeszcze widać tylko pusty pęcherzyk wielkości 14 mm.
to jest chyba skończony 7 tydzień i dwa dni. czy któraś z Was tak późno zobaczyła zarodek.
Obawiam sie najgorszego - pustego pęcherzyka płodowego. Choć lekarz dał nam jeszcze tydzień.

Inny wątek na ten temat do poczytania:
/phpbbforum/viewtopic.php?p=951802#951802
Awatar użytkownika
Kitka21
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2004 00:00

pusty pęcherzyk ...

Post autor: Kitka21 »

Cześć Żabka :P ,
nie wiem czy Cię to pocieszy czy nie, ale ja też byłam u gina na początku 7 tyg i zobaczyłam też tylko sam pęcherzyk (26 mm). Lekarz podejrzewa u mnie puste jajo płodowe tak na 80%, ale daje mi jeszcze 20 % szansy, bo być może poczęcie nastąpiło później niż powinno. Wyznaczył mi kolejną wizytę na 9 lipca i wszystko się wtedy okaże. Ja jestem dobrej myśli, chociaż różnie może być. Mam 30 lat i jest to moja pierwsza ciąża i drżę o moje maleństwo jak nie wiem co... Ale staram się mimo wątpliwości myśleć pozytywnie !!!
Nie ma co zamartwiać się na zapas, czasami zarodek źle się ułoży i wydaję się że go tam wcale nie ma (naczytałam się już o takich przypadkach na innych forach), a lekarz nie zdając sobie sprawy że może kobietę wprowadzić w straszne stresy oznajmia jej taką wiadomość mimo że każda z nas jest inna i każda ciąża przebiega inaczej...
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

nie bardzo pomoge, bo na moim usg w 7tyg zobaczylam juz serduszko, ale kojarze ze kilka dziewczyn wczesniej pisalo o takich przypadkach, gdy w 7tyg byl niby pusty pecherzyk a potem okazywalo sie ze to ladna ciaza :)

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
czupurek
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: czupurek »

Żabka domyslam się co przeżywasz ponieważ sama do wczoraj żyłam w wielkim stresie. U mnie w 34 dniu po zapłodnieniu nie było widać serduszek. Wczoraj po najdłuzszym tygodniu w zyciu zobaczyłam najpiekniejszy widok - dwa bijące serduszka. Nie martw sie na zapas, widocznie Twój maluszek potrzebuje jeszcze troszkę czasu.
Awatar użytkownika
zabka
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2003 01:00

Post autor: zabka »

Dziewczyny byłam dziś na USG w 57-58 dc Pojawil sie zarode CRL 6mm. Ale jeszcze bez bijącego seruszka. To chyba juz aza późno dla mnie.
Jak sądzicie?
Na kolejne USG mam przyjść za tydzień. dodam że jak byłam tydzień temu to był sam pęcherzyk ciążowy 14 mm bez widocznego zarodka.
Allunia
Posty: 1524
Rejestracja: 17 maja 2004 00:00

Post autor: Allunia »

a ja ostatnią @ miałam 21 maja (z resztą suwaczek pokazuje wiek ciąży), wszystkie objawy wskazywały na owu 07 czerwca (18dc), we storek byłam u lekarza i mam zdjęcie pęcherzyka 6 mm.... i co???? :bawling:
inne dziewczyny widziały już serduszko w tym czasie a ja tylko pęcherzyk, dobrze ze chociaż z jakimiś jasnymi plamkami, podobno to echo zarodka czy coś takiego. No, i lekarz powiedział że pęcherzyk nie jest pusty... ale jak czytam tu jakie Wy macie wielkie pęcherzyki.... czy u mnie jest coś nie tak???? dziś 49 dc, 31 dzień od owulacji...
Okruszek - VII.04

Gabrielka - X.05

Arturek - IX.07

Basia - III.14
Awatar użytkownika
Wafel
Posty: 7455
Rejestracja: 06 lis 2003 01:00

Post autor: Wafel »

Podciągam, może są nowe ciężaróweczki, które wpiszą wymiary pęcherzyków i kiedy zobaczyły po raz pierwszy bijące serduszko???
Oluś 2006 Alicja 2008 i 3 Aniołki
Awatar użytkownika
Jaga
Posty: 582
Rejestracja: 02 mar 2002 01:00

Post autor: Jaga »

temat dla mnie ;)
wczoraj wlasnie widziałam bijące serduszko u Dzidziolka :bigok:
był to 32gi dzień po transferze mrozaczków,
tylko Dzidziolek jakiś malutki - tylko 5,2 mm...
Ale Zamorka biorąc pod uwagę hormony mówi, że wszystko w porządku i że jescze zdąży urosnąć ;)

a jak było u Was z wymiarami w odbniesieniu do dnia po transferze?

Pozdrówka
J.
[url=http://www.freeyabb.com/phpbb/index.php?mforum=forumbanitow][b]Piąta Strona Świata[/b][/url]
"Dla wszystkich o otwartych sercach i głowach, którzy szukają dziury w całym i piątej strony świata oraz wierzą, że nie ma rzeczy niem
Awatar użytkownika
Wafel
Posty: 7455
Rejestracja: 06 lis 2003 01:00

Post autor: Wafel »

Jaga, ja pierwszy raz zobaczyłam bijące serduszko 36dpt. Maleństwo miało tylko 2-3mm, a pęcherzyk ciążowy 23mm.
Kolejne USG robiłam po 6 dniach (w 42dpt). Maluszek urósł sporo, bo ma już 7mm. Nie jest już tylko przecinkiem ale widać dzie jest główka :smile:

Mi lekarz powiedział, że teraz rozwija się prawidłowo i nadrobi wszystko, po prostu potrzebował więcej czasu na implantację.
Oluś 2006 Alicja 2008 i 3 Aniołki
Awatar użytkownika
Jaga
Posty: 582
Rejestracja: 02 mar 2002 01:00

Post autor: Jaga »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Okazało się, że Zamorka miał rację - tydzień po, w 39tym dpt dzidzia miała już 1,5 cm, potem znowu troszkę słąbiej rosła (w tym czasie plamiłam) i w 55tym dpt miała "tylko" 2,8 cm, ale mój lekarz powiedział, ze wszystko jak najbardziej oki i aby się nie stresować (oczywiście wydawało mi się, że jest za malutka) a na ostatnim USG wyszło, że martwiłam się bezpodstawnie - w 67 dpt miała 5,8 cm co odpowiada wg USG 12 tyg+2dni ciąży. Przezierność karku (NT=1,2 - przy normie do 2,5)i chrząstkę nosową też ma oki podobnie jak inne narządy wewnętrzne w normie a poza tym się rusza cała - rączkami, nóżkami i kręgosłupikiem :hihi: wije się troszkę jak piskorzyk :loving:

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
[url=http://www.freeyabb.com/phpbb/index.php?mforum=forumbanitow][b]Piąta Strona Świata[/b][/url]
"Dla wszystkich o otwartych sercach i głowach, którzy szukają dziury w całym i piątej strony świata oraz wierzą, że nie ma rzeczy niem
Awatar użytkownika
wiola2214
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2004 00:00

Post autor: wiola2214 »

6,2tc Pusty pęcherzyk miał 1,13 cm a 7,2tc czyli równo po tygodniu juz był zarodek 1,18cm a pęcherzyk 2,5cm - biło już serduszko.... :)
Awatar użytkownika
anita200
Posty: 3197
Rejestracja: 28 sie 2003 00:00

Post autor: anita200 »

Witam dziewuszki,
moze to się którejś przyda,wczoraj miałam USG w 28 dpt (6t3d),zarodek miał 7mm,a pęcherzyk 25mm,pięknie biło serduszko :lol:
Anita200 z małą Anitką [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/cmok.gif[/img] ur. 10.05.2005.
Awatar użytkownika
nizalka
Posty: 1063
Rejestracja: 09 mar 2004 01:00

Post autor: nizalka »

Dziewczyny, proszę pocieszcie mnie ... jestem po IUI i zrobiłam betę (161,1) teraz bardzo się martwię ... na USG 17 dni po zapłodnieniu nie było jeszcze nic widać tylko grube endo ... kiedy powinien pojawić się pęcherzyk ciążowy? a kiedy zarodek ? szaleję ze strachu, pomóżcie ...
[url=http://b3.lilypie.com/fUr2p2/.png]Oliwka coraz większa![/url]
[url=http://b1.lilypie.com/fo7Op2.png]Helenka rośnie![/url]
Awatar użytkownika
anita200
Posty: 3197
Rejestracja: 28 sie 2003 00:00

Post autor: anita200 »

nizalko,pęcherzyk za tydzień a zarodek jeszcze za następny tydzień,będzie dobrze,beta ładna,[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Anita200 z małą Anitką [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/cmok.gif[/img] ur. 10.05.2005.
Awatar użytkownika
moni32
Posty: 62
Rejestracja: 23 sie 2003 00:00

Post autor: moni32 »

Ja dzisiaj robilam USG i pecherzyk ma 1 cm. Jestem na poczatku czwartego tygodnia ciazy.
Nastepne USG 17 listopada i mam nadzieje ze uslysze wtedy serduszko. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”